[Aranıyor]: Spektrum Dx6i , Dx7s vb kumanda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu sene hic olmadıgı kadar özellikle DX6i 2.eline rağbet var. Hal böyle olunca özellikle spektrum 2.el fiyatları biraz şaşırdı ne yazık ki :(

Sent from my iPhone using Tapatalk
aynen abi ben 250 ye verdiğime yanıyorum mesela :D

DenizSERT' Alıntı:
aynen abi ben 250 ye verdiğime yanıyorum mesela :D
Bende senin kumandayi nasıl kaçırdığıma yanıyorum :D

Ben geçen ekim ayında falan DX7s i full+full kutu içeriği ile 550 ye verdim.

Internal timerında kullanımım 7sa 50dk falandı... Yanında üç tane alıcı (AR8000, AR6115E, AR400) ile birlikte...

RCpanoda görüyorum. Sadece şarj aletini ve priz adaptörlerini o haliyle 60 liraya falan satmaya çalışanlar var. Herhalde sadece kumanda ve alıcısını sattı, şimdi diğer ekipmanları da ayrı ayrı "okutuyorlar"...

Çok yandım sonradan sattığıma da neyse ki aynı kumandayı yurtdışından buldum tekrar makul bir zararla...

Bundan sonra koltuk neyse, masa neyse, atıyorum bardak fincan neyse, benim için DX7s de odur :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ben geçen ekim ayında falan DX7s i full+full kutu içeriği ile 550 ye verdim.

Internal timerında kullanımım 7sa 50dk falandı... Yanında üç tane alıcı (AR8000, AR6115E, AR400) ile birlikte...

RCpanoda görüyorum. Sadece şarj aletini ve priz adaptörlerini o haliyle 60 liraya falan satmaya çalışanlar var. Herhalde sadece kumanda ve alıcısını sattı, şimdi diğer ekipmanları da ayrı ayrı "okutuyorlar"...

Çok yandım sonradan sattığıma da neyse ki aynı kumandayı yurtdışından buldum tekrar makul bir zararla...

Bundan sonra koltuk neyse, masa neyse, atıyorum bardak fincan neyse, benim için DX7s de odur :)

Sanırım benim sonumda KPSS'den sonra DX7s yada DX8 olacak :)

ben kafaya koydum yeni versiyon dx6 alacağım :)

DenizSERT' Alıntı:
ben kafaya koydum yeni versiyon dx6 alacağım :)
Deniz, yeni dx6'nın dx7s ile arasında sadece 7 dolar fark var, yeni dx6 fiyatı £141.66 - €170.92 - $237.41 + kargo £17.61, Dx7s fiyatı £145.83 - €175.95 - $244.39 + kargo £18.27

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Deniz, yeni dx6'nın dx7s ile arasında sadece 7 dolar fark var, yeni dx6 fiyatı £141.66 - €170.92 - $237.41 + kargo £17.61, Dx7s fiyatı £145.83 - €175.95 - $244.39 + kargo £18.27
Ama Tevfik bey, yeni DX6'nin DX9'dan 3 kanal harici cok az farki var. Bunu da dikkate almak lazim diye dusunuyorum :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ama Tevfik bey, yeni DX6'nin DX9'dan 3 kanal harici cok az farki var. Bunu da dikkate almak lazim diye dusunuyorum :)

Ben yine de hala aydınlatmalı ekran ve sesli uyarılar dışında aralarında ne fark var merak ediyorum. Sanırım bir de 5 noktadan curve (throttle ve pitch) ayarlama var DX7s ve DX8 de, bu imkan 7 noktadan olarak geliştirilmiş DX6 da ve muhtemelen DX9 da... Bir de switchlere istenen fonksiyonlar atanabiliyor ve kişiselleştirilebiliyor (hitec aurora gibi). Bu ne kadar mühimdir bilmiyorum, sonuçta artık standartlaştı gibi sol tarafta idle up sağ tarafta throttle hold. :)

Ek olarak wireless trainer link var. Çok mühim değil benim için. 250 model hafızası var.. hiç o kadar modelim olmadı :D

DX7s in artısı olarak AR8000 alıcı ve satellite var, DX6 da AR610 var... En temel artı olarak 7. kanal var :)

Her ikisi de telemetry compatible...

Yurtdışı forumlarda eleştirilen bir nokta DX6 nın mat siyah rengi... güneş ışığını çok emip ısınma konusunu gündeme getirmişler.

İş kullanıcıda bitiyor özetle, yenilikler var bunlar benim için önemli diyen DX6 yı alır. Yok bana ekstra bir kanal gerekir ilerde, nitro model alabilirim veya self-level rescue gibi fonksiyonları olan sistemler kullanabilirim diyenler de DX7s alır. Bence ikisi de makul yaklaşımlar. Neye ihtiyaç varsa ;)

Konu güncel :)

Arkadaşlar. Garibanlık işte yinede soracam. Bende artechin kumandası var. Başka da olmadı.
Gerçekten kumanda değişince wingdragon gibi uçakların uçuşunda fark oluyor mu?
(kargadan başka kuş yok bizde). DX6i uygun fiyatlı 2.elleri tabi bulabilirsem alayımmı? :embarras:

mehmet çağlar' Alıntı:
Arkadaşlar. Garibanlık işte yinede soracam. Bende artechin kumandası var. Başka da olmadı.
Gerçekten kumanda değişince wingdragon gibi uçakların uçuşunda fark oluyor mu?
(kargadan başka kuş yok bizde). DX6i uygun fiyatlı 2.elleri tabi bulabilirsem alayımmı? :embarras:
Mehmet kumanda değişince windragon uçuşunun değişeceğini sanmıyorum sen uçağı degistirirsen uçuş karakteristiği değişir.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Mehmet kumanda değişince windragon uçuşunun değişeceğini sanmıyorum sen uçağı degistirirsen uçuş karakteristiği değişir.
teşekür ederim celalettin bey.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...