Arda Erkan // Gaui X3 Toplama // Maiden // Uçuş Videoları

Resmen sahanın tozunu attırmışsın Arda :laugh: :D Yeni kameran yeğene teşekkür ederiz :thumbup:

Kardeşim videoyu izleyemiyorum ama yorumlara bakılırsa çılgınca bir uçuş yaptığın belli her zamanki gibi :thumbup:
Ellerine sağlık yeğene de helalll %p

Ben bu konuya yazmayı nasıl unutmuşum.Kusura bakmayın. :embarras: Türker abi, Mehmet abi, İbrahim çok teşekkürler. :saygilar:

Skookum üniteyi, Emre Yolcu kardeşimiz aldı.Güle güle kullansın.

Bende modele vbar neo takıp ilk test uçuşumu yaptım. Uçtuğum alan fazla dar, model küçük olunca özelikle tercih ettim.Fazla zorlamasamda teller yakın olunca biraz stressli oldu. :laugh:

Model hakkında bir kaç şey söylemem gerekirse hiç bir sorun, sıkıntı ile karşılaşmadım.(Ortalama 30 uçuş ) X7'yi ne kadar sevmediysem, X3'ü o kadar çok sevdim. :)

Burak'ın da eline sağlık.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Forumda Gaui X3 sevmeyen yoktur diye dusunuyorum :laugh: Bizim de hayatimiza Alvin ile Yozgatta 3 Yil once girmisti ;D O gun bugundur bu ufakliga ayri bir hayranligim var :thumbup:

Arda ve Burak elinize sağlık.
Bazı arkadaşların aksine ben 450 sınıfını pek sevemedim şahsen x 3 ile 450 dominatörü kıyaslayacak olursam 450 dominatör açık ara önde x 3 e göre hafiflik olarak uçuş süresi olarak atiklik olarak daha küçük lipo kullanması maliyet açısından bana göre her türlü 450 dominatör ayrıca fiyat olarakta daha avantajlı align combo olarak.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Forumda Gaui X3 sevmeyen yoktur diye dusunuyorum :laugh: Bizim de hayatimiza Alvin ile Yozgatta 3 Yil once girmisti ;D O gun bugundur bu ufakliga ayri bir hayranligim var :thumbup:

Al benden de o kadar abi... Forumda x3 sevmeyen yoktur %p

Merhaba arkadaşlar,

Modelimizin yeni ismi, Gaui x380 :D

Modeli hazır kayışlıya çeviriyorken,aynı zamanda 380 için olan dönüşüm kitini satın aldım. İlave olarak 380 mm pal aldım.

Oldukça basit bir işlem zaten.Bugün bir test uçuşu gerçekleştirdim. Tepkileri büyük abilerine daha yakın ve özelikle kuyruk hareketleri daha keyifli geldi.

Keyifli seyirler,

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arda hayırlı olsun. Align'ın tabiri ile 450 size heliler yavaştan 380mm pal boyutuna doğru kaydı, piyasa 360 a doyduktan sonra...

Gaui x3 ün bu versiyonu doğal 360 olduğundan, stretch edince heli pal boyutuna göre biraz hafif kalabiliyor, disk yükü azalıyor. Haliyle kafaturu aşağılara çekilebilir.

Bir de frame içine 1400mah tan büyük pil sığdırılamıyor, hem opti 1600 hem gens 1600 leri Türker abinin modele yerleştirmeyi denedik olmadı. Olay sadece velcrodan girmeyip bantlamak değil, pilin kendisi fiziksel olarak giremiyor. Haliyle 1400mah devam ediyorsun muhtemelen. Model hafif olduğundan kafaturu düşürülebilir ama yine de uçuş tarzını da göz önüne alınca çok da efsane uçuş süreleri vermeyecektir :)

Bi ara tartı işine de girmiştik, benim model rtf 1260g gelmişti. Emre abinin x3 (380)i en az 150g daha hafifti ama net hatırlamıyorum onun değerini... Ben 2860rpm gibi kullanıyorum şu aralar.

Kırımsız uçuşlar ;)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Arda hayırlı olsun. Align'ın tabiri ile 450 size heliler yavaştan 380mm pal boyutuna doğru kaydı, piyasa 360 a doyduktan sonra...

Gaui x3 ün bu versiyonu doğal 360 olduğundan, stretch edince heli pal boyutuna göre biraz hafif kalabiliyor, disk yükü azalıyor. Haliyle kafaturu aşağılara çekilebilir.

Bir de frame içine 1400mah tan büyük pil sığdırılamıyor, hem opti 1600 hem gens 1600 leri Türker abinin modele yerleştirmeyi denedik olmadı. Olay sadece velcrodan girmeyip bantlamak değil, pilin kendisi fiziksel olarak giremiyor. Haliyle 1400mah devam ediyorsun muhtemelen. Model hafif olduğundan kafaturu düşürülebilir ama yine de uçuş tarzını da göz önüne alınca çok da efsane uçuş süreleri vermeyecektir :)

Bi ara tartı işine de girmiştik, benim model rtf 1260g gelmişti. Emre abinin x3 (380)i en az 150g daha hafifti ama net hatırlamıyorum onun değerini... Ben 2860rpm gibi kullanıyorum şu aralar.

Kırımsız uçuşlar ;)

Sağol Rasim. Sanada kırımsız uçuşlar dilerim ;)

Kafa turumu net bilmiyorum.Ses ve hissiyat olarak iyi gelen bir kafa turunda bırakıyorum.Eskisine nazaran %10 düşürdüm.

Eski pillerim 1450 mah 45 c ,aynı piller stokta kalmadığı için 1400 mah 40c gens aldım. ( Eski 45c olanların ölçüsü çok iyi ve hafif.)

Onun dışında 360 elektroniği ile aynı elektronikleri kullanmaya devam ediyorum.

4'dk bu şekilde uçtuğum pil, 3.80 civarı

5'dk bu şekilde uçtuğum pil, 3.70 civarı.

%75 curve ile uçuyorum.%70'de her türlü yeterli

Upgrade hayırlı olsun kardeşim.
Kırımsız uçuşların olsun inşallah :thumbup:

Konudan bağımsız olarak nedense şu "Stretch" (Büyütme / Uzatma) işine pek ısınamadım :rolleyes: Ama kayışlı hale geçmek için bence geç bile kalmışsın :thumbup: X3'e kayış sesi gerçekten çok yakışıyor.

Uçuş ise her zamanki gibi şahane :thumbup: Videoyu izlerkende Ankara'nın sıcağını iliklerimize kadar hissettik :laugh: :D

Hayırlı olsun Arda, paylaşım için teşekkürler. :thumbup:

Şimdi sanki yeni bir model toplamış gibi olmuşsundur. :yuppi: Pek bir maliyeti de, zorluğu da olmamış sana o da ayrı bir güzel. %p

Kırımsız, keyifli uçuşların olsun. :coolxf:

Bu modelde pil için fiziki yer problemi olması, dolayısıyla da uçuş süresinin yetersizliği konusunda Rasim'e katılıyorum. :rolleyes: Modelle alakalı benimde yapabilceğim tek negatif nokta bu olur diyebilirim. Ama sınıf itibariyle pil maliyetlerinin düşük olması bu açığın pil sayısı arttırılarak bir nebze olsun kapatılabilmesine izin veriyor. Bende 6 tane pili var örneğin, saha şarjla falanda uğraşmadan tüm günü geçirebiliyorum rahatlıkla. :agreed: Fakat 1400 mah pillerle uçuş sürem 4dk. olabiliyor ancak. :-\

Kulağa saçma geliyor ama Gens 1600 mah piller sığmıyor olmasına rağmen 1800 mah olanları boyut olarak X3'e sığıyor gibi gözüküyor. :eek: Bir tane alıp denemeyi istiyorum uzun zamandır ama bir türlü fırsat olmadı. Eğer sığarsa 1800 mah pil ile bu model tadından yenmez diye düşünüyorum.

Güzel uçuş Arda, servolar halen savox 0255 mg mi?

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Upgrade hayırlı olsun kardeşim.
Kırımsız uçuşların olsun inşallah :thumbup:

Teşekkürler kardeşim.Sanada kırımsız uçuşlar ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Konudan bağımsız olarak nedense şu "Stretch" (Büyütme / Uzatma) işine pek ısınamadım :rolleyes: Ama kayışlı hale geçmek için bence geç bile kalmışsın :thumbup: X3'e kayış sesi gerçekten çok yakışıyor.

Uçuş ise her zamanki gibi şahane :thumbup: Videoyu izlerkende Ankara'nın sıcağını iliklerimize kadar hissettik :laugh: :D

Hep kargo aldığımda eklemeyi unutup pişmanlığını yaşıyordum. Bu sefer özel olarak aldım.

Teşekkürler abi, valla parmaklar pilli,kanopiyi takayım diyene kadar tamamen donuyor.. :eek:f:

Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı olsun Arda, paylaşım için teşekkürler. :thumbup:

Şimdi sanki yeni bir model toplamış gibi olmuşsundur. :yuppi: Pek bir maliyeti de, zorluğu da olmamış sana o da ayrı bir güzel. %p

Kırımsız, keyifli uçuşların olsun. :coolxf:

Bu modelde pil için fiziki yer problemi olması, dolayısıyla da uçuş süresinin yetersizliği konusunda Rasim'e katılıyorum. :rolleyes: Modelle alakalı benimde yapabilceğim tek negatif nokta bu olur diyebilirim. Ama sınıf itibariyle pil maliyetlerinin düşük olması bu açığın pil sayısı arttırılarak bir nebze olsun kapatılabilmesine izin veriyor. Bende 6 tane pili var örneğin, saha şarjla falanda uğraşmadan tüm günü geçirebiliyorum rahatlıkla. :agreed: Fakat 1400 mah pillerle uçuş sürem 4dk. olabiliyor ancak. :-\

Kulağa saçma geliyor ama Gens 1600 mah piller sığmıyor olmasına rağmen 1800 mah olanları boyut olarak X3'e sığıyor gibi gözüküyor. :eek: Bir tane alıp denemeyi istiyorum uzun zamandır ama bir türlü fırsat olmadı. Eğer sığarsa 1800 mah pil ile bu model tadından yenmez diye düşünüyorum.

Türker abi teşekkürler.

Bana 3 takım pil yeterli geliyor. Günü komple sahada geçirmediğim için. :)

1 takım pili ısınmak için kullanıyorum. Gerisinde normal uçuş yapıp, güzel bir video çekersek. Onu izlemek yeterli geliyor :laugh:

X3'de 4'er dk'dan 4 takım pili soğukta zor bitirdim. :laugh: Ama bende bir low rpm uçup süre ve pil durumuna bakacağım.

Mordo Ortasi' Alıntı:
Arda her zaman olduğu gibi süpersin... :bravo: :halay: :saygilar:

Teşekkürler Mordo abi senin uçuşlarınıda keyifle izledim. :saygilar:

kadir kocaman' Alıntı:
Güzel uçuş Arda, servolar halen savox 0255 mg mi?

Teşekkürler abi, servolar 0255mg :laugh: Beklediğimi değil beklediğimden fazlasını alıyorum. Fazla agresif geldi model hatta ayarlara tekrar bakacağım.:D