Ardakaşlar Model Alacağım Ama Satıcı Get İlanına Güvenmiyor Yardım Lütfen

Onur TURAN

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar rcpano dan bir model buldum. Satın almak için satıcıyı aradım. Kendisi modelin sıfır olduğunu söyledi. Fiyatta anlaştık. Sahibinden veya sanalpazar aracılığı ile get açıp taksitli alayım dedim. Önce dedi ki ben ilan açmayı bilmiyorum. Bende dedim ki ilanı ben açayım sizin hesap numaranızı tanımlayayım. Sonra para hesabınıza geçsin öyle modeli gönderin. İlk etapta tamam dedi. Sonra ben bir düşüneyim dedi. Tamam dedim kapattım telefonu. Aradı bu iş sıkıntı olur dolandırılma ihtimalim olur falan gibi konuştu ve modeli elden satmak istediğini söyledi. Anlayacağınız adam bana güvenmedi. Modelde aklım kaldı almak istiyorum. Nakit alamam kredi kartına taksitli almam gerekiyor. Nasıl çözebiliriz bu işi acaba? Saygılarımla.

Kredi kartına taksitli nakit avans çekilebilir. Ben bazen bütçeyi oturtamayınca yapıyorum öyle :D

Masrafı da aşırı olmuyor. Atıyorum 600 liralık bir avansa 15-20 lira çıkıyor ek masraf 2-3 taksit yapınca...

:saygilar: Merhabalar, ben rc panodan bir model alacak olsam ,mutlaka elden görerek alırdım, sıfır olduğunu söylüyor dediniz ,ama sıfır olduğunu görmediniz, ben olsam
acele etmezdim, buradan tanıdık modelcilerden almak isterdim ,elektronik bu görmeden nasıl alınır ki , bence acele etmeyin derim ben, :rolleyes:

adnan kaptan' Alıntı:
:saygilar: Merhabalar, ben rc panodan bir model alacak olsam ,mutlaka elden görerek alırdım, sıfır olduğunu söylüyor dediniz ,ama sıfır olduğunu görmediniz, ben olsam
acele etmezdim, buradan tanıdık modelcilerden almak isterdim ,elektronik bu görmeden nasıl alınır ki , bence acele etmeyin derim ben, :rolleyes:

Adnan bey çok haklısınız. Zaten görmeden almak mantıksızlık olurdu. Ancak forumdan Hakan Daşpınar modeli görecek ve fotoğraflarını gönderecek. Zaten bu aşamada bir sıkıntı olursa satış iptal edilecek. Ancan yine de uyarınız için teşekkür ederim :)

Arkadaşlar bazen get ilanları satıcıyı zarara sokabilir ama bu arkadaş ben bilmiyorum falan demiş.Ben satmak isteyenlere bir uyarıda bulunmak istedim zira önceki zamanlarda get turu satışlar yüzünden satıcılar zarara uğradılar şöyleki atıyorum standart bir trex 700 diyelim Adam sağlam gönderdiği modeli bozuk diye geri gönderdiler ama ufak bir farkla üzerindeki sağlam servolar sokulup yerine bozukları takılmış olarak .Böyle bir durumda model resmen satıcının elinde patlıyordu ben tanımadığım birine bu nedenle get ilanla rc malzeme satmam.Yine yaşadığımız bir olayı anlatayım kumanda sattık Adam ters kutupla alıcıyı yakıp bu alıcı bozuk diye iade etti.Maalesef bu olaylarda oluyor.Son bir şey daha bilhassa rcpano da değerinin çok altında satılan ürünlerden uzak durun.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Isterseniz burada olmayan kişiler hakkında her ne kadar kotu bir sey söylenmiyor olsa da daha fazla yorum yapmayalım. Herkesin kendine göre mantıklı gerekçeleri olabilir. Netice de bu bir alış veriş. Karşılıklı tarafların anlaşmasına bagli.

Bu yüzden muhabbeti burada sonlandirilmasini rica ediyoruz.

Not: Gereksiz mesajlar silinmistir. Anlayisiniz icin tesekkurler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Isterseniz burada olmayan kişiler hakkında her ne kadar kotu bir sey söylenmiyor olsa da daha fazla yorum yapmayalım. Herkesin kendine göre mantıklı gerekçeleri olabilir. Netice de bu bir alış veriş. Karşılıklı tarafların anlaşmasına bagli.

Bu yüzden muhabbeti burada sonlandirilmasini rica ediyoruz.

Not: Gereksiz mesajlar silinmistir. Anlayisiniz icin tesekkurler.

Biraz fevri davrandım sanırım afedersin Mehmet abi :saygilar:

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Biraz fevri davrandım sanırım afedersin Mehmet abi :saygilar:
Rica ederiz sorun yok Mehmet :)

Dün yoğunluk nedeniyle foruma giremedim. Dolayısı ile Mehmet abinin sildiği mesajları okuyamadım.
Sorunu çözdük. Şu şekilde cereyan etti; sahibinden üzerinden forum arkadaşımız Hakan Daşpınar adına bir get ilanı açtık.
Sonra ben bu ilana istinaden alım yaptım. Ürünü onayladım. Dolayısı ile para dün itibariyle Hakan beyin hesabına geçti.
Bugün Hakan bey satıcı ile görüşüp modeli kontrol edecek ve bana fotoğraf göndererek benim de emin olmama yardımcı olacak.
Şayet beğenirsem ve satıcının beyan ettiği özellikler ile uyumlu ise modeli alacağım. Değilse zaten iptal olacak.
Yaşanan çeşitli sorunlan nedeniyle satıcıya hak verdim. Kendince başına gelenler ya da duydukları nedeniyle dili yanmış. O da önlem almış.
Hakkıdır diyorum ve konunun kilitlenerek silinmesini değerli yönetimden rica ediyorum. Yeni modeli satın almam durumunda ayrı bir başlıktan konu açarak
MaşaAllah dileklerinize talip olacağım :) :saygilar: