Arduino Quick Start Guide

Kurulum için Zafer beyin tarifini adım adım takip ederek Arduino yazılım kurulumunu yaptım, sürücüleri (64 bit) yükledim. Kartı (Nano V3) USB ile PC'ye bağladım, üzerindeki yeşil ışık devamlı yanıyor, kırmızı ise yanıp sönüyor. Sürücüler yükleniyor dedi, ama yüklenemedi. Program üzerinden portu göstermek istediğimde COM3 seçili görünüyor. Ama Aygıt Yöneticisinde bu port görünmüyor. Yerine, diğer aygıtlar altında USB2.0-Serial yazan, sürücüleri yüklenememiş bir bağlantı görünüyor. Yazılımı güncelleştir diyorum ancak bulamıyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu durumda üzerine sağ klik yapıp elle göstermek istediğimde, 64 bitlik sürücülerin içinde Nano ile ilgili sürücüler yok. Yine de yükledim ama bu kez aygıt yöneticisindeki görüntü aşağıdaki gibi oldu. Tabii yine bağlantı yok.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Zafer bey, hani diyorum, bir yol gösterseniz! :embarras: (Vallahi armut piş değil, bir sürü uğraştım ama olmadı!)

Ömer bey, aldığınız arduinonun tam linkini gönderebilir msiniz ? Eğer aldığınız NANO bu ise

şu sayfadaki CH341SER.ZIP sürücüsünü kullanabilirsiniz.

Eğer hala yüklenmiyorsa, TeamViewer ile yardımcı olabilirim.

Zafer bey çok teşekkür ederim. Evet, aldığım Arduino bu. Zaten linkini de siz vermiştiniz o zaman. Hemen bu sücüyü yükleyip yeniden deneyeceğim. Umarım Team Viewer'a gerek kalmadan hallederim. Tekrar teşekkürler.