Art-tech ETB62A 6ch Kumanda ile 450 ayarı nasıl yapılır ?

RcInanc39

Yeni Uye
Merhaba Kds 450 c helikopterin ayarlarını yapıcaktım fakat göndermiş olduğunuz videolarda futubatayı ele almışsınız benim elimde Gökçen havacılıktan almış olduğum art-tech kumanda var bu kumanda ile nasıl ayar yapabilirim

Kumanda :new:

Eğer THK aldığın kumanda bu ise, "Art-tech ETB62A 6ch 2.4GHz R/C System" ne yazık ki bildiğim kadarı ile bununla 6 kanal heli programlama yapılamıyor :-\ ya da en azından ben öyle biliyorum.

Belki bilen arkadaş vardır da sana yardımcı olabilir.

https://thkmodelucak.com/store/product/1201-vrc-e-fly-6-kanal-24-ghz-full-013h031

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bir de küçük bir rica, lütfen her konuyu TANISMA kısmına açma ve açarken de konu başlığını iyi seçti arkadaşların dikkatini çeksin.

Mesela ben konuyu aşağıdaki bölüme taşıdım. 450 sınıfı heli ayarı ile ilgili olduğu için ;)

evet bu kumandanın aynısı napayım artım similatörden biraz çalışırım uçtu uçtu uçmadı can sağlığı hoca ödevi kabul etti. ama ilerde böyle bi heli almak istiyorum o yüzden biraz daha çablıyayım ki ilerde kolaylık olsun bana

O zaman aynen sime devam inanç. Kumanda tercihi ile ilgili olarak Kumanda bölümüne bir göz atarsın

Sent from my iPhone using Tapatalk

gökçen havacılığa sordum abi rtf modeli ise ayarları yapılıdır dedi ama rtf ne oluyu bilmiyorum :-\ yarın similatörüm geliyo abi allah kısmet ederse başlıcam

İnanç Aykanat' Alıntı:
gökçen havacılığa sordum abi rtf modeli ise ayarları yapılıdır dedi ama rtf ne oluyu bilmiyorum :-\ yarın similatörüm geliyo abi allah kısmet ederse başlıcam
RTF (Read to fly) hani uçmaya hazır set demek. Palet halinde kumanda ve heliyi alırsın. Ama senin RTF olması mümkün değil. Kısaca Gökçen bence seni başından savmış :(

Bu arada bilmediğin terimler için aşağıdaki konuları kullanabilirsin.

O kumanda ile 6 kanal heli programlanabiliyor diye biliyorum bende.
Resmi sitesindeki bilgilerden yola çıkarak :

Tahminimce PC yazılımı ile programlanıyor. Copterx'in de bende bir tane kumandası vardı aynı bunlar zaten ekransız..
Sizin için bu yazılımı araştırdım fakat bulamadım henüz.

mehmet abi simi geldi şimdi elime açtım hemen yanında da bitane fms similatör programı yollamışlar yukledim fakat error veriyo bidaha gökçenden alışveriş yapmam reflexi yüklemiştim açılmıştı falan ama simi taktım uçağa herhangi birşey yapamıyorum ne gaz nede yönlendirme ne yapmam gerekiyor ?

İnanç Aykanat' Alıntı:
mehmet abi simi geldi şimdi elime açtım hemen yanında da bitane fms similatör programı yollamışlar yukledim fakat error veriyo bidaha gökçenden alışveriş yapmam reflexi yüklemiştim açılmıştı falan ama simi taktım uçağa herhangi birşey yapamıyorum ne gaz nede yönlendirme ne yapmam gerekiyor ?
Forum olarak kullandığımız 2 simulator programı var. Real Flight ve Phoenix. Ekten indirip, yine ekte bulunan kurulum detaylarını birebir uygularsan belki çalışır.

Belki diyorum zira normal 6 kanal kumandaların simulator ile iletişime geçmesi PC ile bağlantı arasında DONGLE dediğimiz aparatı bağlıyoruz.

Eğer çözemezsen ki , muhtemelen öyle olacak :-\ O zaman THK'den USB Sim kumandası almanı öneririm ;)

Hiç istediğin cevaplar değil ama baştan bu kumandayı alarak en büyük hatayı yapmışsın. Yapacak bir şey yok, zamanında hepimiz benzer hataları yaptık.

Önemli olan bundan sonra araştırmadan, emin olmadan körü körüne bir şey almamak %p

mehmet abi fmsnin kini kurdum ben oldu. similatör kumandasını direk bilgisayara takıyoruz dimi başka bi işlem yapıyor muyuz ? bu iş beni baya zorlıcak galba finallerimde yaklaştı :(

İnanç Aykanat' Alıntı:
mehmet abi fmsnin kini kurdum ben oldu. similatör kumandasını direk bilgisayara takıyoruz dimi başka bi işlem yapıyor muyuz ? bu iş beni baya zorlıcak galba finallerimde yaklaştı :(
THK'dan 60 liraya satılan sümulator kumandasından mı aldınız ? Eğer o kumandadan aldıysanız ekstra hiç bir kabloya gerek duymadan Real Flight ve Phoenix programlarını kullanabiliyorsunuz..
Sizin yerinizde olsam Phoenix RC Simulator programını indirip,temin edip yüklerdim.. Arkadaşım için aldım bende THK'dan sim kumandası.. ' sim programında da sorun yaşamadık.

Phoenix RC Simulator programını bulamadım bulsam indiricem biraz daha araştırmam lazım. evet aynen dediğn kumanda dan aldım bende.

İnanç Aykanat' Alıntı:
Phoenix RC Simulator programını bulamadım bulsam indiricem biraz daha araştırmam lazım. evet aynen dediğn kumanda dan aldım bende.
Allah Allah :eek: Benim 2 mesaj yukarıda yazdığım mesajdaki KONU LINKLERI gözükmüyor galiba :rolleyes:

Çok iddialı olacak ama forumumuzda YENI BAŞLAYAN birisinin aradığı şeylerin %90 mutlaka vardır. Eğer bulamıyorsan ya ARAMA özelliğini henüz kullanmıyorsundur ya da zahmet edip her bölümün ILK Konusu olan SABIT konulara yeterince dikkatli bakmamışsın demektir. :RCKolik:

yok abi ben onları daha önceden buldum siz aslında real flightı öneriyosunuz videolarınızı falan izledim ama linke girdiğimde beni Phoenixten apayrı bi yere yönlendiriyor bende real flightı yüklüyorum şuanda