Atölyemiz

Herkese selam.Tek katlı müstakil evde oturuyorum.Kendime ait bir atölyemin olmasını hep hayal ediyordum yıllardır bu hobiye başladığım günden beri.Fakat uzunca bir süredir yardımcı odaya ihtiyacımız vardı farklı amaçlar için Annem de hem bana jest yapabilmek adına hem de evi atölyeye dönüştürmemden bıktığından pes edip yardımcı odaya ek olarak evin açık olan üst katına atölye yapmaya karar verdi.:lol:
İşi yapacak firma ile anlaşıldı hatta bir kaç güne yapımına başlanabileceğini öğrendim.Ancak hem sevindim hem sevinemedim çünkü atölyenin ölçülerini 4.30m x 4.50m olarak düşünmüşler ne yazık ki konuşulurken yanlarında ben olmadığım için proje buna göre hazırlanmış.Açıkçası bu ölçüde bir atölyenin küçük ve yetersiz geleceğini düşünüyorum Uçak işleri için tek canımı sıkan nokta bu.Gerçi tartışıyoruz Annemle ama ikna etmeyi başarabilirsem biraz daha ölçüsünü büyütme düşüncesindeyim zira daha büyük odayı ne yapacaksın ambar mı yapacaksın diyor.:lollol:Siz değerli abilerimin ve kardeşlerimin fikrini almak istedim sizce ideal ölçüler ne olmalı? Diğer bir konu ise atölye bittikten sonra iç kısmını nasıl dizayn edersem daha kullanışlı ve güzel olur diye düşünüyorum ancak karar verebilmiş değilim.Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.Sağlıklı günler dilerim.
Hocam benim evde doğru düzgün odam yok, eşyalarımı hep dolaplara parça parça koyuyorum oradan kullanıyorum.:D
O boyutlarda bir atölye bence yeterli olur.

• Beğen
Tepkiler: Tamer Öztürk
20 M2 ortalama evin salon ölçüsüdür. Küçük gelirse içeriden kaçak kat çıkarsın. :D
Emre bey belki de ben yanıldım bilemiyorum ancak evde benzer ölçüdeki odayı baz olarak kendimce değerlendirme yaptım ve yetersiz olabileceğini düşünmüştüm bundan ötürü.
Tamer dayak geliyor...
Kaç dakikaya gelir abi? :lol:
Dayak az, bence proje iptal edilmeli :lol::lol:
Dayaktan daha beter diyorsunuz yani. :lol:
Hocam benim evde doğru düzgün odam yok, eşyalarımı hep dolaplara parça parça koyuyorum oradan kullanıyorum.:D
O boyutlarda bir atölye bence yeterli olur.
Yusuf bey aslında benim de hemen hemen yok sayılır.Bir tane yaklaşık 4x3m ölçüsünde harici yatak odası var benim kullandığım çok dar ve küçük bir oda.Evde yer sıkıntısından difrizi de buraya koyduk o kadar dar ki bazen adım atacak yer kalmıyor.Antika annemin eskiden kullandığı dikiş masası vardı şuan duvarın köşesinde onun üzerine tahta parçası koydum onun üzerinde yapabiliyorum küçük çaplı işleri ama beklentimi karşılamıyor.Haliyle her işi yapamıyorsunuz yeterli alan olmadığı için.
Sümer abi, senden sonra ben döverim ...
İyi olur Deniz abi.Erkekseniz teker teker gelin derim bir de öyle dayak yerim Sümer abiyle beraber döversiniz.:lol: Şaka bir yana bilemiyorum acaba ben mi yanılıyorum.İlerisini de düşünüyorum açıkçası daha büyük model kurduğumda sorun olur mu olmaz mı diye.:)

Hiçbir atölye yeterince büyük değildir :p
Atölye büyüdükçe içine daha çok şey koyduğumuz için gün geliyor büyük diye taşındığımız atölyeler bile dar gelmeye başlıyor :).
1:1 Pitts pervanesine yer bulamadık, mutfağa koyduk ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hiçbir atölye yeterince büyük değildir :p
Atölye büyüdükçe içine daha çok şey koyduğumuz için gün geliyor büyük diye taşındığımız atölyeler bile dar gelmeye başlıyor :).
1:1 Pitts pervanesine yer bulamadık, mutfağa koyduk ?

Ben yine de bir tık daha büyük olması için uğraşacağım.Hatta sizin eklediğiniz resimdeki gibi modeli asmak için raf yapmak var kafamda.Bu arada Pitts Pervanesi harika görünüyor.:)

Ben yine de bir tık daha büyük olması için uğraşacağım.Hatta sizin eklediğiniz resimdeki gibi modeli asmak için raf yapmak var kafamda.Bu arada Pitts Pervanesi harika görünüyor.:)
Dikey depolama önemli. Hatta tavana bile makaralı, ipli askılar yapıp uçaklarını tavana da asabilirsin Tamer. Hem emin ol, çok da güzel bir görüntü olur.

Bu da benim atölyem.Evde atıl durumda bulunan malzemelerle yaptım.Konuyu hortlatmış gibi oldum ama yine de sizlerle paylaşmak istedim.:)
Tamer resim eklendin mi ? Çünkü hiç resim gözükmüyor :rolleyes:

Tamer resim eklendin mi ? Çünkü hiç resim gözükmüyor :rolleyes:
Evet Mehmet abi resim eklemiştim ancak görünmemesine anlam veremedim bende açılıyordu resim.Her ihtimale karşı resmi tekrar yükleyip güncelledim.Şuan resim sizde görünüyor mu acaba?

Evet Mehmet abi resim eklemiştim ancak görünmemesine anlam veremedim bende açılıyordu resim.Her ihtimale karşı resmi tekrar yükleyip güncelledim.Şuan resim sizde görünüyor mu acaba?
Evet şu an gözüküyor :) Çok temiz, düzenli ve güzel bir atölye olmuş Tamer. :heartxf::thumbup:

Atölye: Çoğu evde rastladığımız, zaman zaman anne veya eş olabilen, fütürsüzce etrafa dağılarak izin verilmesi halinde evin tamamını kaplayıp çığrından çıkacak kimseyi (modelci) kısıtlayarak kontrol altına alan mülki amirin, lutfedip bu faniye ayırdığı sınırlı alana verilen isimdir. :lollol:

Seninki de gayet güzel olmuş Tamer kardeşim, paylaşım için teşekkürler. %p :RCKolik:

Son düzenleme:
Evet şu an gözüküyor :) Çok temiz, düzenli ve güzel bir atölye olmuş Tamer. :heartxf::thumbup:
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim Mehmet abi.Tornavidalar için askı aparatı ve daha fazla avadanlık ekleme düşüncem var.Ancak bu pano belli bir süre sonra ihtiyaçlarımı karşılamayacak mecburen büyütmek zorunda kalacağım.:)

Atölye: çoğu evde rastladığımız, zaman zaman anne veya eş olabilen, fütürsüzce etrafa dağılarak izin verilmesi halinde evin tamamını kaplayıp çığrından çıkacak kimseyi (modelci) kısıtlayarak kontrol altına alan mülki amirin, lutfedip bu faniye ayırdığı sınırlı alana verilen isimdir. :lollol:

Seninki de gayet güzel olmuş Tamer kardeşim, paylaşım için teşekkürler. %p :RCKolik:
Türker abi, önceleri Annem hobime hiç sıcak bakmıyordu hatta çok sorun yaşıyorduk.Daha sonra evdeki odanın birini gözüme kestirdim sonra dedim ki buraya uçakları koyacağım.Daha sonra Uçak tamir etmeye başladım(ufaktan atölyeye çevirdim) komedin çekmecelerinde alet edevat vardı.Annem evi atölyeye çevirdin başka türlü senden kurtulamayacağız diyerek üst kata 20 metre kare alana sahip bir oda yaptı.:lol::lollol:
Bu arada değerli yorumunuz için teşekkür ederim abi.:)