Autorotation Teknikleri...

Yaa şimdi laf çakmak gibi olmasın da...
Bu backup sistemi ne işe yaramış? Yani 12S pille uçan bir nesnenin alıcı ve servo beslemesi zaten ayrı ve bağımsız bir kaynaktan yapılmaz mı? Backup da neyin nesi? Haa doğru dürüst titreşimin bile olmadığı bir sistemde pilin çıkması konusuna hiç girmiyorum bile... (Emre kızmasın diye). :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yaa şimdi laf çakmak gibi olmasın da...
Bu backup sistemi ne işe yaramış? Yani 12S pille uçan bir nesnenin alıcı ve servo beslemesi zaten ayrı ve bağımsız bir kaynaktan yapılmaz mı? Backup da neyin nesi? Haa doğru dürüst titreşimin bile olmadığı bir sistemde pilin çıkması konusuna hiç girmiyorum bile... (Emre kızmasın diye). :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:lol: Abim ben sana nasıl kızabilirim :)

Bu besleme işi biraz tercihe bağlı. Dediğin gibi ayrı bir pil veya ana pilden bec ile voltaj düşülerek yapılıyor. 12s'den veya 6s den bec ile beslemek, veya 2s'den bec ile beslemek, veya 2s'den direk beslemek şeklinde olabilir.

Konnektör titreşimden değil, pilin gevşek sabitlenmesinden (sabitlenememesinden) çıkmış. Pil yüksek G etkisiyle kayıp konnektörden kendini çıkarmış anladığım kadarıyla.

Emre Kaman' Alıntı:
:lol: Abim ben sana nasıl kızabilirim :)

Bu besleme işi biraz tercihe bağlı. Dediğin gibi ayrı bir pil veya ana pilden bec ile voltaj düşülerek yapılıyor. 12s'den veya 6s den bec ile beslemek, veya 2s'den bec ile beslemek, veya 2s'den direk beslemek şeklinde olabilir.

Konnektör titreşimden değil, pilin gevşek sabitlenmesinden (sabitlenememesinden) çıkmış. Pil yüksek G etkisiyle kayıp konnektörden kendini çıkarmış anladığım kadarıyla.

Abi hazır konusu gelmişken bu pile nasıl bir çare bulunur, cırtlı bant iyi bir fikir geldi bana ama en azında CG yerine göre konum sabit olur. Kaydırmaz da.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Doğuş' Alıntı:
Abi hazır konusu gelmişken bu pile nasıl bir çare bulunur, cırtlı bant iyi bir fikir geldi bana ama en azında CG yerine göre konum sabit olur. Kaydırmaz da.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Pilin kendisine ve pil yatağına velcro yapıştırılacak, pilin üstünden de boyuta bağlı olarak bir yada iki tane velcro bant çekilecek. Bazı modellerde lastik de kullanılıyor ama velcro daha pratik bence

Autoların kral helilerinden Logo690SX'in kısa ama dolu dolu öyküsünün sonuna gelmişiz 3 gün önce arkadaşlar. :'( Yukarıdaki aklımızı alan videoların pilotu Jonas ve kahramanı 690SX...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cok anlamlı kısa ama özel bir video olmus. Kendi modelim mis gibi üzüldüm valla :( Neyse ki kalıcı güzel videoları geride kaldı diye teselli bulalım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aslında o kadar da pert olmamıştır bence... Toplanır bu model. Ama Jonas'ı Max forumunda gördüm geçen gün, acaba yeni bir aşk mı? ;D

Emre Kaman' Alıntı:
Aslında o kadar da pert olmamıştır bence... Toplanır bu model. Ama Jonas'ı Max forumunda gördüm geçen gün, acaba yeni bir aşk mı? ;D
Bu aralar yeni asklarin ardi kesilmiyor zaten ;D

Gitti caaaanım Oto King. :'(

Bir ürperdim. :eek: modelde yabancı değil bir ekstra empati yaptı bende tahmin edersiniz. :laugh:

Neyse dostlardan, bizlerden ve hatta özellikle benlerden ırak olsun diyelim. :lollol:

Zaten kırmak için uğraşıyordu sonunda kırmış güzelim modeli. Yeni aşk yeni heyecan her zaman iyidir.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yalniz 24 subatta HF'deki su yorumumun uzerine boyle bisey olmus olmasi da dusundurucu

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

birkaç model olmasının güzel yanı bu birini kır bir küçüğüyle uç :laugh:

cem yolcubal' Alıntı:
birkaç model olmasının güzel yanı bu birini kır bir küçüğüyle uç :laugh:
Onda olmayacak da biz de mi olacak Cem :laugh: ;D Ama yine güzel uçmuş :thumbup:

Hahah hiç kurtarmaya çalışmamış son anda [emoji16]

O ağaç ne güzel denk gelmiş tam ekranın sol tarafına [emoji16]

Sanki dur sağda iki hareket yapayım sonra ağaca gireyim gibi olmuş uğraşsan böyle denk gelmez [emoji16]

Bakın ne buldum... 2.25'den sonra heyecanlı olmaya başlıyor ;D Sonunu mutlaka izleyin! %p