Bana Uygun Depron Model Tavsiyesi

Ynt: Bana Uygun Depron Model Tavsiyesi

Mesut AKIN' Alıntı:
........bu hafta yillik izine cikmami firsat bilip depron alarak fun fly bir model yapayim dedim , evdeki yazicinin kartusu bitince is yine goz karari birseyler yapmaya kaldi :) kanat 80cm boy 83cm ...
Üstad senin de ne iznin varmış maşallah, daha yeni izinden dönmemiş miydin :laugh: :D

Mehmet abi 8 yillik belediye calisaniyim okadar olsun dimi :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi 8 yillik belediye calisaniyim okadar olsun dimi :D

Olsun tabii ki ustad hatta daha cok olsun, gözümüz yok yanlış anlaşılma olmasın :) :) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

yanlis anlasilma neden olsun abi :D senin izinler benden fazladir zaten :D benim topu topu 4 hafta :D 1 haftada idari izin var her yil :D

Mesut AKIN' Alıntı:
yanlis anlasilma neden olsun abi :D senin izinler benden fazladir zaten :D benim topu topu 4 hafta :D 1 haftada idari izin var her yil :D

Yok be üstad nerede. Bu sene şirket değişikliği olunca her şey sıfırlandı ne yazık ki :embarras: Uzun bir süre izinler 2 hafta :'(

Öneriler için hepinize teşekkürler %p :saygilar:

Mesut AKIN' Alıntı:
Kadir basit ama cok etkiki bir yöntemdir :)

bu hafta yillik izine cikmami firsat bilip depron alarak fun fly bir model yapayim dedim , evdeki yazicinin kartusu bitince is yine goz karari birseyler yapmaya kaldi :) kanat 80cm boy 83cm

Mesut Hocam,,
bu uçak da kullanacağınız elektronik nedir? Bir de bu tip modeller de yerde taksi yapma imkanı oluyormu rudder altına bağlanan ufak bir tekerlekle?

bu model fun fly tarzi , agrasif ucarlar 3D yaparlar , yerde taksi tabiki yapilir ama bu tarz modellerde inis takimlari istenmeyen birseydir extra agirlik olmasin diye :)

ben modellde 2 adet 9gr servo , 1 adet 19 gram servo (elevatore ) 40A esc , 400watt motor ve 11x6 pervane kullandim

Mesut AKIN' Alıntı:
bu model fun fly tarzi , agrasif ucarlar 3D yaparlar , yerde taksi tabiki yapilir ama bu tarz modellerde inis takimlari istenmeyen birseydir extra agirlik olmasin diye :)

ben modellde 2 adet 9gr servo , 1 adet 19 gram servo (elevatore ) 40A esc , 400watt motor ve 11x6 pervane kullandim

Anladım üstad teşekkürler

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

mehmet abi sana zahmet cepten yapamiyorum bunu yeni konu okarak acarmisin

ve model bitti :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tamam ustad, yeni konu açıp ilgili mesajları taşırım.

Bu arada hayırlı olsun, desene yine hafta sonu maiden var :) :)

Günaydın Arkadaşlar,,
konu kirliliği olmaması açısından buradan devam etmek istedim,, malum Berkay'ın depron uçak yapmaya başlamasından sonra bende bir depron model yapmaya karar vermiştim. Araştırırken ft-siriritfire adında istediğim şekilde bir plan buldum ve elimdeki elektronikler de buna tam uygun gibi

Link de yapılış videosu ve planı mevcut

değerli yorumlarınızı bekliyorum

Kadir yerinde olsam ilk model olduğu ıcın yapımı daha kolay bir model seçmeni tavsiye ederim. Yapımı ne kadar kolayda, kırım sonrası üzüntü o kadar az olacaktır. Belki bu model 2.model olarak guzel bir seçenek olabilir.

Kadir bey , çok usta bir modelci sayılmam belki ancak şahsi görüşüm , bu modelin köpük de olsa hızlı uçan , kontrolleri agresif ve biraz daha uçuş tecrübesi gerektiren bir model olduğunu düşünüyorum.Bence biraz daha yavaş uçabilen , yapılışı buna göre biraz daha basit bir modele yönelmeniz , hem elektroniklerinizin sağlığı hem de onarmaya çalıştığınız modelci psikolojiniz açısından daha sağlıklı olacaktır.Kimse açık olarak yazmıyor ama ben yazayım , köpük deyip geçmeyin , inanın başlayınca 200 tl gibi bir rakam gidiyor.Yok servosu , yok bu motor olmadı başka motor bulalım , push rod'du , uygun yeke , klips ,karbon çubuklar,borular , propeller falan , bunların temini için alışverişler , kargo masrafları derken .........200 tl bile aşılabilir.
Yavaş uçan model , daha az zararlı kırım demek , bunların kırımı nasıl oluyor peki , pervane kesin gidiyor (genelde düşme durumuna göre) , eğer sert düşerseniz motorun şaftı da gidiyor , 3-5 tl bir parça ama kargo ile 20 tl gidiyor.Köpük parçalanıyor doğal olarak..........Velhasılı kelam , gerçekten çok zevkli ve kolay görünüyor ama sürekli el becerisi , tamirat , ve elinizin altında uygun yedek malzeme birikimi bulundurmanız gereken bir alan.
Hoş her halükarda helikopter kadar masraflı da değil.Hepsinin kendine göre bir maliyeti ve kendine göre sunduğu bir zevk.Keyifli uçuşlar dilerim şimdiden........ :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Kadir bey , çok usta bir modelci sayılmam belki ancak şahsi görüşüm , bu modelin köpük de olsa hızlı uçan , kontrolleri agresif ve biraz daha uçuş tecrübesi gerektiren bir model olduğunu düşünüyorum.Bence biraz daha yavaş uçabilen , yapılışı buna göre biraz daha basit bir modele yönelmeniz , hem elektroniklerinizin sağlığı hem de onarmaya çalıştığınız modelci psikolojiniz açısından daha sağlıklı olacaktır.Kimse açık olarak yazmıyor ama ben yazayım , köpük deyip geçmeyin , inanın başlayınca 200 tl gibi bir rakam gidiyor.Yok servosu , yok bu motor olmadı başka motor bulalım , push rod'du , uygun yeke , klips ,karbon çubuklar,borular , propeller falan , bunların temini için alışverişler , kargo masrafları derken .........200 tl bile aşılabilir.
Yavaş uçan model , daha az zararlı kırım demek , bunların kırımı nasıl oluyor peki , pervane kesin gidiyor (genelde düşme durumuna göre) , eğer sert düşerseniz motorun şaftı da gidiyor , 3-5 tl bir parça ama kargo ile 20 tl gidiyor.Köpük parçalanıyor doğal olarak..........Velhasılı kelam , gerçekten çok zevkli ve kolay görünüyor ama sürekli el becerisi , tamirat , ve elinizin altında uygun yedek malzeme birikimi bulundurmanız gereken bir alan.
Hoş her halükarda helikopter kadar masraflı da değil.Hepsinin kendine göre bir maliyeti ve kendine göre sunduğu bir zevk.Keyifli uçuşlar dilerim şimdiden........ :saygilar:

Yorumlarınız için teşekkür ederim Hakan Bey,
haklısınız model kolay bir model gibi gözükmüyor ama elektroniklerimi kullanabileceğim başka bir model de yok şu anda,, slow flyer için yeni baştan motor esc almak lazım o zaman da ayrıca bir masraf ve kargo bekleme süresi olacak,,, belki şöyle birşey düşünebilirim, eski wingtiger dan kalan sağlam kanatlarım var, ona uygun bir gövde kesip de hayata geçirebilirim, trainer tarzı olur, hatta bu gövdeyi o kanatlarla kullanmak nasıl olur sizce?