Banggood ve AliExpress’de pil gönderimi durduruldu.

Mahmut SÖYLER

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba arkadaşlar. 12 Mayıs itibariyle banggood pil ve içerisinde pil olan ürünlerin Türkiye siparişini durdurdu. AliExpress te ise durum ayni. Fakat bazı satıcılarda yüksek kargo ücretiyle sipariş açık. Ama büyük ihtimal siparişten sonda iptal gelecektir.

Her iki sitede ürünler konusunda sürekli takipteyim. Düne kadar pillerde siparişler acıktı. Dün itibarıyla siparişleri kapattılar. Resmî bir var mi diye araştırdım ama bulamadım. Pillerin hepsin de suan durum böyle.

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Banggood ile ilgili bilgi kısmen doğru . Pil gönderimini ve bazı markaların fpv gözlük gönderimini durdurmuş durumda. Çin merkezli depolardan gönderim durmuş desem daha doğru olur. Honkong merkezli depolardan çıkan ürünlerde sorun yok .

Aliexpress ile ilgili bilgi doğru değil . Hatta ekstra olarak bir bilgi paylaşayım . Normalde aliexpress pil satıcıları kargo takip numarası vermeden pil gönderiyorlardı.Bu saat itibariyle yaptığım kontrolde benim listemdeki pil satıcılarının tamamı takip numaralı pil satışına başlamış . Bu bilgi yeni çünkü dün sabah saat 04:30 civarı Nisan Metin isimli arkadaşımız paylaşımına yazarken listemdeki satıcılardan hiçbirinde "air parcel with tracking number " seçeneği mevcut değildi.

Herkese Selamlar,

Yerli Lipo satıcıları, pilleri AliBaba üstünden mi getirtiyor, nakliyesi, gemiyle mi? Diyelim ki ben 50 -100 tane Lipo alacağım, N11, Gittigidiyor da felan satacağım, nasıl bir yol izlemem lazım? Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

• Beğen
Tepkiler: Nisan Metin
Herkese Selamlar,

Yerli Lipo satıcıları, pilleri AliBaba üstünden mi getirtiyor, nakliyesi, gemiyle mi? Diyelim ki ben 50 -100 tane Lipo alacağım, N11, Gittigidiyor da felan satacağım, nasıl bir yol izlemem lazım? Bu konuda bilgisi olan var mıdır?
Yiğit TUNA yi izlemeni tavsiye edebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ÖKMEN
Cevap için teşekkür ederim Nisan Bey.
Mehmut Bey in söylediği, Yiğit Tuna nın ilgili videolarını izledim. 50 Lipo alacaksınız, Gümrük müşaviri, DHL, FedEx gibi kargo derken, yüzü astarını geçiyor gibime geldi.

Hobbyking 200 gram altı pilleri 2 dolara takipsiz kargo ile gönderiyor. Bilginize. Geçen ay sipariş vermiştim. 20 günde elime ulaştı.

• Beğen
Tepkiler: Ali Emre KAYGIN
Dün yazdığım mesajdan sonra 2 adet 2200mah 70c cnhl pilin fiyatını takipli kargo dahil 39 $ görünce sipariş vermiştim . Şimdi kontrol ettim pil fiyatları bugün itibariyle iki katına çıkmış 440 tl gibi bişey olmuş . Bakalım benim pilleri kargolayacaklar mı yoksa kıvıracaklar mı ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

aliexpress ten gnb lipo aldım fakat 3 gün olmasına rağmen ürünü hala kargolamadı,aynı ürüne baktığımdada kargonun yükseldiğini görüyorum.