BD3SX ve TREX 250 PRO DFC

LEVENT UYGUN

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Selam Dostlar,
uzun zamandır yeni konu açmamıştım, geçenlerde şu bizim zavallı 250 yi elden geçirmeye karar verince ki bu arada Hakan Ülgenalp kardeşim ile de konuşurken malum biliyorsunuz onunda scale 250 si var, eh elimde de 2 poşet dolusu 250 yedeği var, hadi dedik modeli sıfırlayalım, bir tane de boşta duran BD3SX olunca, un şeker ve helva durumu yani. :laugh:

Modeli tamamen demonte ettikten sonra tekrar toplama aşamasına gelince, cyc servo meselesi çıktı meydana, zira üzerindeki servolar kitten çıkan Align servoları idi fakat malesef bir tanesi çalışmamakta israr edince, Hakan kardeşim de sağolsun elinde Futaba servolar olduğunu söyleyip ve hemen ertesi günde servoları gönderince ( tekrar teşekkür ederim Hakan'a ) modelin üzerindeki elektronik şu şekilde oldu;
3 x Futaba S3107 CYC Servo
1 x Align DS426M Rudder Servo
1 x Alıgn RCM-BL250MX Motor
1 x Align RCE-BL15P 15A Brushless ESC
1 x External 4.8 Volt Bec Regulatör (Futaba servolar için.)
1 x BD3SX FBL Unite
1 x DSMX SAT anten
3 x Gens Age 3S 800mah. 40C LiPo pil

Modelin üst frame kısmını servoları yerleştirip bir çabuk toparladım fakat iş üniteyi yerleştirmeye gelince alt frame de biraz çalışmak gerekti tabi.
Alt frame de BD3SX e uygun, biraz kesip biçme ile bir yuva yaptım, bence güzel de oldu. :laugh:
Bu arada cyc servolar 4.8 volt olduğu için bunları ayrıca bir bec ile beslemek ve sisteme de 6 volt vermek gereği olduğu için zira satelit antenler 5.5 volt altında sağlıklı çalışmıyor malum ve yine kuyruk servosu da 6 volt, bu işi de halledebilmek için 3 amperlik ayrıca bir bec ile işi çözdüm, haliyle üniteye sadece sinyal kabloları giriyor. Montaj işini tamamladım ve bizim otoparkta bir de deneme uçuşu yaptım, gayet stabil bir uçuş karakteristiği sergiledi sağolsun. :thumbup:
Şimdi sırada ilerleyen günlerde inşallah, Hakan'ın da sürekli gazıyla modeli scale yapıcaz mecburen.. :lol: :evil:
Muhtemelen de Huges 500 olacak, ki Hakan ile HUGES 500 / 250 Scale takımı kurmuş olacağız böylece. ;) :hoppa: :saygilar: :RCKolik:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Senin konuları özlemiştik abi, süper oldu :thumbup:

BD3SX yeri bence de gayet güzel olmuş %p Servolarında voltaj problemi bec ile iyi çözmüşsün abi. Biraz fazla uğraştırmış ama sonuç gayet güzel olmuş ;)

Hakan kardeşime gösterdiği örnek modelci dayanışması için ben de teşekkür etmek istiyorum :thumbup:

İnşallah en kısa sürede Scale giymiş halini de görürüz :hoppa:

Eline sağlık Levent abi :thumbup: :halay:, bunda abartılı bir durum yok,modelci dayanışmasını buradaki hepimizin tanıdığı abi ve kardeşlerimizden öğrendim ve bunlardan birisi de sensin zaten :laugh:
Şimdi bunu giydirelim de ,şöyle yakışıklı bir video ile de taçlandırdık mı , işlem tamam olsun :RCKolik:

Abi eline sağlık model çok güzel görünüyor, ünite efsane zaten [emoji7]

Hakan abi seni kırmamış servolarını yollamış, e artık sende hakan abiyi kırmaz modeli scale yaparsın [emoji1]

Ellerine sağlık abi. MD500 çok yakışacak :thumbup:

Ellerine sağlık Levent abi, Hakan abinin 250'liği görmüştüm çok hoşuma gitmişti. Buda çok güzel olacağına eminim :thumbup:

Bu arada ünite yerleşimi çok hoşuma gitti, sıfıra sıfır olmuş :D

Ellerine sağlık Levent abi uzun zamandır kayıpsın modelide güzel toplamışssın artık maiden için buluşma yaparız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi