Benzin Modellerde Powerbox ne kadar gerekli ? Hangi Marka / Modeli Önerirsiniz

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bu konuda Mesut'a tamamen katılıyorum. Benzinli motorların karbüratörleri farklı olduğu için ben de analog servo tercih ediyorum. Fakat başka bir nokta daha var. Eğer uygun bir geometri sağlayıp rijid bir pushrod kullanıyorsanız karbüratör yekesinin yayını iptal edip istediğiniz türden servo kullanabilirsiniz. Benzinli motorların gaz kolları genelde çok abes pozisyonlarda olduğu için ben artık bisiklet fren teli kullanmayı tercih ediyorum. Onda da temel işlev çekme yönünde olacağı için yayı iptal edemiyorum. O nedenle de analog servo tercih ediyorum.

Çocukluğum çok da geride sayılmaz ama ben bisiklet tellerinin nasıl olduğunu unuttum :), onun için tam olarak tarif edebilir misiniz Sümer bey, benim hatırladığım bisikletimde çelik sarmal bir tel vardı.

Ynt: Benzin Modellerde Powerbox ne kadar gerekli ? Hangi Marka / Modeli Önerirsiniz

Bisiklet fren teli, bükülmüş ince çelik tel demeti ve metal helezonlu dış borudan oluşuyor. Yazarak anlatması zor ama dış kılıfı iki uçta servoyu ve yekeyi referans alacak şekilde sabitlediğinizde iki uç arasındaki geometrinin önemi kayboluyor. İstediğiniz gibi dolaştırıp bükebiliyorsunuz. Benim kafama çok uyuyor. :)

Ynt: Benzin Modellerde Powerbox ne kadar gerekli ? Hangi Marka / Modeli Önerirsiniz

pull pull rudder sistemindeki telin kalini Ömer abi

su yani :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bisiklet fren teli, bükülmüş ince çelik tel demeti ve metal helezonlu dış borudan oluşuyor. Yazarak anlatması zor ama dış kılıfı iki uçta servoyu ve yekeyi referans alacak şekilde sabitlediğinizde iki uç arasındaki geometrinin önemi kayboluyor. İstediğiniz gibi dolaştırıp bükebiliyorsunuz. Benim kafama çok uyuyor. :)
Anladım, daha önce görmüştüm ama bisiklet teli olduğunu bilmiyordum teşekkür ederim. :saygilar:

Evet aynen söylediğim gibi Mesut bey sarmal tel işte :)

Sumer abi benimkide burda :)

govde icinden disari cikardim bende

Omer Erkan' Alıntı:
Jigle galiba... :-\

cok dogru Ömer abi :)