Bilgisayar ile RC Transmiter

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ekrem KANGAL

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba,

Drone hobi amaçlı yeni başladım. Uzaktan kumanda olarak FS-TH9X ve RF modlu olarak FS-RM002 kullanıyorum. Benim amacım bilgisayar aracılığı ile donu kumandaki gibi kontrol etmek.

Bunun için telemetri ile mavlink protokolü üzerinden komut göndermeyi başardım. Anladığım kadarıyla mavlink protokolü daha çok görev atamak için kullanılıyor. Anlık tepki gerektiren komutlar için uygun değil gibi; kumandaki gibi anlık tepki göstermesini istiyorum. Drone bilgisayar üzerinden anlık olarak kontrol etmek için bu yöntem mantıklı mı ? Bu konu üzerine yoğunlaşayım mı?

Aşağıdaki resimde görüleceği gibi FS-RM002 RF modülünü incelediğimde PPM için pin olduğunu görüyorum. Ardunio vb. bir ürün ile devre tasarlayarak bilgisayara bağlayıp bu devre üzerinden kontrol edebiliriyim? Bu ne kadar mantıklı?

Bilgisayar üzerinden yazılımsal olarak drone uçura bileceğim RC transmiter var mı? Sizce bu iş için doğru çözüm nedir?

Şimdiden yardımlarınız ve ilginiz için teşekkürler.

You must be registered for see images attach

Bilgisayar üzerinden yazılımsal olarak drone uçura bileceğim RC transmiter var mı? Sizce bu iş için doğru çözüm nedir?
Öncelikle sorduğunuz soru bizim anladığımız hobi kapsamına girmemektedir.

Bundan daha da önemlisi bu sorduğunuz soru her türlü kullanıma müsait. Malum ülkemiz hassas bir coğrafyada bulunmaktadır.

Bu yüzden konuyu KİLİTLİYORUM

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ÖZER
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...