Bir GASSER da benden. "TREX 700 TO 800 & GASSER CONVERSION"

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Levent abi ellerine saglik 👏☺

Simdi fotolari inceliyordum, saniyorum senin yola ciktigin makine elektrikli 700, dogru mu? Elevatorun arkada olmasindan cikardim bu sonucu. Gerci frame komple yeniden tasarlaniyor, elektrik/nitro pek de fark etmeyecektir degil mi?

Gercekten harika bir sey. Boyle bir makine ile (gorev ucuslari acisindan) yapilabileceklerin siniri yok! Ne ruzgar dinler, ne de yuk bu makine. Hele 800’luk olursa... ☺☺☺

Türker Akgün

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Ağırlık açısından beklediğimden çok daha iyi bir sonuç var. %p

Bildiğim kadarıyla piyasada bulunabilecek benzin motorlarından yüksek devir alabilmek şuan için olası değil gibi. :(

Bu sebeple düşük devirle çalışan fakat yüksek tork verebilen iyi bir motor seçip dişlilerle kafa turunu arttırmak gerekiyor anladığım kadarıyla. Kolay bir iş değil gerçekten, tekrar tebrik ederim.

4 zamanlı motor denediniz mi hiç merak ettim Levent abi ? Takılı olan zaten 4 zamanlı değildir umarım. :laugh:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: caneraydeniz

LEVENT UYGUN

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Levent abi ellerine saglik 👏☺

Simdi fotolari inceliyordum, saniyorum senin yola ciktigin makine elektrikli 700, dogru mu? Elevatorun arkada olmasindan cikardim bu sonucu. Gerci frame komple yeniden tasarlaniyor, elektrik/nitro pek de fark etmeyecektir degil mi?

Gercekten harika bir sey. Boyle bir makine ile (gorev ucuslari acisindan) yapilabileceklerin siniri yok! Ne ruzgar dinler, ne de yuk bu makine. Hele 800’luk olursa... ☺☺☺
Emrecim İlk donör 700N fb idi. ondan asansörleri vardı ve fakat ilk o resimlerdeki metal olan frame de ise servo yerleşimi asansörsüz idi ve benim eski swash da asansörle kullanmak için 3 adet ball vardı yani support yoktu, zaten kurulumu sıkıntılı olduğu için keyfimde kaçınca öyle oynadım üzerinde.
Şimdi dediğin gibi artık kendi framemimiz olunca aslında donör modelede ihtiyaç yok sadece yedek parçalar ile de model kurulabilir, fakat biraz pahalıya gelebilir bu yöntemle tabi ki.

Ağırlık açısından beklediğimden çok daha iyi bir sonuç var. %p

Bildiğim kadarıyla piyasada bulunabilecek benzin motorlarından yüksek devir alabilmek şuan için olası değil gibi. :(

Bu sebeple düşük devirle çalışan fakat yüksek tork verebilen iyi bir motor seçip dişlilerle kafa turunu arttırmak gerekiyor anladığım kadarıyla. Kolay bir iş değil gerçekten, tekrar tebrik ederim.

4 zamanlı motor denediniz mi hiç merak ettim Levent abi ? Takılı olan zaten 4 zamanlı değildir umarım. :laugh:
Türkercim 4 zamanlı henüz denemedim ama, kısmetse yaz sonu gibi daha farklı bir frame ile ki şu an çizimlerine devam ediyorum,
Hondanın ürettiği bir motor var onunla yeni bir model yapmaya başlayacağım.
Yanlız bu biraz büyük olacak 100 cm. lik paller ile kurulacak model.
Motor bilgileri aşağıda.

HONDA GXH50
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol