Biz yine çok ucuz atlattık ve tamamen benim hatam :(

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba bugün kanalımda yaptığım kişisel hatalar sonucu çok ucuz atlattığım bir kazayı paylaşmaya çalıştım. Kaza tamamen benim hatam sebebiyle meydana gelmesinin dışında almış olduğumuz gereksiz risk nedeniyle çok daha tehlikeli bir hale geliyor. Neyse ki çok ucuz atlatıldı ve sadece bana ders olarak kaldı. Umarım bu yaşadığım benim dışımda başka pilotlara faydalı olur :) Herkese kırımsız uçuşlar dilerim...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikle bu tür hataları da paylaşıp, insanları bu konularda daha dikkatli olmaları gerektiğini hatırlattığın için teşekkür ederi İzzet hocam %p

Gerçekten büyük geçmiş olsun ;) Dediğin gibi modellerin en güvenliği olduğu durum, çalışmadıkları (pil sökülü hali) ya da insanlardan uzakta oldukları durum. Özellikle elektronik güvenlik önlemlerine güvenip da tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.

Geçmiş olsun İzzet Bey gerçekten ucuz atlatmışsınız. Dönen (yada dönebilecek durumda olan) pervaneler ile insanları birbirlerine yaklaştırmamak körü körüne bağlı olmamız gereken bir güvenlik kuralı bence...
Paylaşım için de teşekkürler, umarım herkes için faydalı olur...

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Öncelikle bu tür hataları da paylaşıp, insanları bu konularda daha dikkatli olmaları gerektiğini hatırlattığın için teşekkür ederi İzzet hocam %p

Gerçekten büyük geçmiş olsun ;) Dediğin gibi modellerin en güvenliği olduğu durum, çalışmadıkları (pil sökülü hali) ya da insanlardan uzakta oldukları durum. Özellikle elektronik güvenlik önlemlerine güvenip da tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.
Araba gibi ne zaman kendini iyi hissetsen oldu bu iş desen başın belaya giriyor. :)

Tüm kazalar böyle anlatılıp ders çıkarılacak boyutta kalır valla. Videoda sesimi azaltmıştım ama sahne çok korkunçtu son bölümde uzaklaş kaç gibi komutlar vermeye başladım :( Size tamamen katılıyorum pili sökülmüş veya insandan en uzak hali en güzel hali :)

Geçmiş olsun, bence hatanın büyük kısmı hanım abla da :laugh: neden altına girme gereği duymuşki :D

Ben hiç bu açıdan bakmamıştım valla tüm suçlu oymuş :) Konunun başlığını hemen değiştiriyorum "Uçan 'Drone' un altına kim derse desin girmeyeceksin bende hata yokmuş" :evil::lollol:

Geçmiş olsun İzzet Bey gerçekten ucuz atlatmışsınız. Dönen (yada dönebilecek durumda olan) pervaneler ile insanları birbirlerine yaklaştırmamak körü körüne bağlı olmamız gereken bir güvenlik kuralı bence...
Paylaşım için de teşekkürler, umarım herkes için faydalı olur...

Çok teşekkür ederim Özgür bey dediğinize katılmamak mümkün değil. Multi havada bir saniye daha fazla asılı kalmış olsa bu hatanın bedeli bambaşka olacaktı. İnsana o an multikopter çok güvenli geliyor ve o görüntüyü elde etmek çok önemli geliyor. Ama kesin kurallarımız olmalı ve asla esnetmemeliyiz gerçekten :)

Her zaman güvenlik ön planda olmalı! Küçük bir pervane bile, yaptıkları ile parmaklarımda bıraktığı izlerle kendini bana sık sık hatırlatıyor. Seninki altı tane ve büyük büyük! Çok geçmiş olsun! Ve de hepimize ders olsun!

Geçmiş olsun ucuz atlatılmış gerçekten verilmiş sadakanız varmış. HANIM abla sana bu konuda birdaha güvenmez artık zaten Gel desende geliceğini sanmıyorum artık :)

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Geçmiş olsun, hiç bir modelin şakası yok her an dikkat etmek lazım...
Çok teşekkür ederim. :)

Her zaman güvenlik ön planda olmalı! Küçük bir pervane bile, yaptıkları ile parmaklarımda bıraktığı izlerle kendini bana sık sık hatırlatıyor. Seninki altı tane ve büyük büyük! Çok geçmiş olsun! Ve de hepimize ders olsun!
Bana büyük bir ders oldu, bir de tehlikeyi ben atlatmış olsam yine berbat ama insan en azından kendim ettim kendim buldum dersin. Böylesi çok daha korkunç bir bedelmiş gerçekten korkusu yetti.

Geçmiş olsun ucuz atlatılmış gerçekten verilmiş sadakanız varmış. HANIM abla sana bu konuda birdaha güvenmez artık zaten Gel desende geliceğini sanmıyorum artık :)
İlişki testi amacıyla tekrar mı denesem bilemedim :evil::halay:

Pervaneler de karbon, offf :eek:

Bence siz videoyu youtube'dan kaldırın, ne olur ne olmaz ( meskun mahal )
Evet pervaneler karbon vereceği hasarı öngöremiyorum.
Youtube konusundaki uyarınız için çok teşekkür ederim. Bende tereddüt etmiştim yayınlama konusunda ancak şöyle bir durum var kamera açısı biraz yanıltıcı sebebide benim olduğum kısım yani çekim yapılan kısım kişiye ait epey geniş ve boş bir arsa, sahibinden izinli bir şekilde uçuş yapıyorum. Yani aslında bakarsanız sadece toprağa kalkış ve iniş yaparken bir kaç sefer devrildiği için asfalt kısma iniş için kullanıyordum. Ancak video için çekimi tersten yaptım tabi. Onun dışında en yakın araç ve insana 50 metre kuralı var orada da evler ile aramda kaç metre var bilmiyorum net ama çevrede kesinlikle insan veya zarar verebileceğim araç yoktu (Biz hariç :)). Asfalta yaklaşacaksam kimsenin olmamasına dikkat ederek geliyordum. Burada suç unsuru var mı yok mu gerçekten net bilmiyorum ama ben bu videoyu zaten yapılan yanlışı göstermek için koydum yani ben çok iyi niyetle koydum gelipte şikayet eden olursa artık ne diyeyim. Ama şöyle bir gerçek var videoyu belki kaldırtabilirler ancak suç sayılma şansı olmaması lazım diye düşünüyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
İzzet bey geçmiş olsun, gerçekten ucuz atlatılmış bir kaza diyelim, yani çok dikkatli olmak gerek, hepimizin bazen başına geliyor sürekli bu hoby ile ilgilendiğimiz için sıradanlaştığı durumlarda böyle şeyler meydana geliyor. Güvenlik kısmını ne yazık ki ihlal ediyoruz, ama bu tür paylaşımların yapılması veya aralar da güvenlik ile ilgili paylaşımlar yapılması beni kendime getiriyor, gerçekten videoyu izlerken bir an kalbim yerinden fırlayacaktı:eek: aman abi dikkat et, çok ucuz atlatılmış tekrar çok geçmiş olsun :saygilar:

İzzet bey geçmiş olsun, gerçekten ucuz atlatılmış bir kaza diyelim, yani çok dikkatli olmak gerek, hepimizin bazen başına geliyor sürekli bu hoby ile ilgilendiğimiz için sıradanlaştığı durumlarda böyle şeyler meydana geliyor. Güvenlik kısmını ne yazık ki ihlal ediyoruz, ama bu tür paylaşımların yapılması veya aralar da güvenlik ile ilgili paylaşımlar yapılması beni kendime getiriyor, gerçekten videoyu izlerken bir an kalbim yerinden fırlayacaktı:eek: aman abi dikkat et, çok ucuz atlatılmış tekrar çok geçmiş olsun :saygilar:
Çok teşekkür ederim. Yazdığınız bana videoyu hazırlama amacıma uygun bir etki bıraktırdığını düşündürdü, teşekkür ederim yorumunuz için :)

Geçmiş olsun İzzet bey.

İnsanın yaptığı hatayı söylemesi cesaret işidir. Bu bakımdan tebrik ederim. :saygilar:
Teşekkürler:saygilar:

• Beğen
Tepkiler: fatih cebir