Blade 130x & RedBull 130x Teams

Rasim Öztürk' Alıntı:
Cevizi kırdım, içi elektronik olarak dolu, mekanik olarak boş çıktı :)
Neden ne oldu ki Rasim :rolleyes: En son ne güzel uçuyordu seninkisi ?? Böyle giderse o kadar Redbull içinden şöyle çıkarda çekilmiş güzel uçuş videosu olanı göremeyeceğiz :-\

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Neden ne oldu ki Rasim :rolleyes: En son ne güzel uçuyordu seninkisi ??

Abi bi durum yok, meraktan bi açayım dedim. Açıkçası frame işime yarasa kullanacaktım da... Yaramıyormuş... Sağlık olsun.

130x in kuyruk pal tutucu gitti, red bulldan ona aktardım... Aktardım da ne oldu... Kuyrukta tireşim var yine... Hiçbiri protosun tırnağı etmiyor.

Asıl amaç 130x i yakında komple söküp toplamayı düşünüyorum, ona girişmeden bunda işime yarayacak birşeyler var mı yok mu görmekti, görmüş oldum :

Cyciling servolar kuyruk servosu olarak kullanılabilirmi ? Motorları biraz küçük ama deneyen varmı acaba ?

oguzhannn' Alıntı:
Cyciling servolar kuyruk servosu olarak kullanılabilirmi ? Motorları biraz küçük ama deneyen varmı acaba ?
Bence hiz bakimindan olmaz ama yine de bir denemek ya da arastirmak lazim ;)

Bu arada parca listesine gore 130x ile Redbull Ortak malzemeleri

4x7x2 bearings (2x) (BLH3704)
130X motor (BLH3707)
Servo Pushrods (BLH370:coolxf:
Swashplate (BLH3710)
Tail Case (BLH3725)
Tail Rotor Pitch Lever (BLH3726)
1.5x4x1.12 bearings (2x) (BLH3727)
Tail pitch slider (BLH372:coolxf:
Torque Tube gears ABCD (BLH3729)
Rear tail gears CD (BLH3736)
1.5x4x2 flanged bearings (2x) (BLH3730)
Tail shaft w/ collar (BLH3731)
Tail rotor blade grips (BLH3732)
Tail rotor blades (BLH3733)
1.5x4x2 bearings (2x) (BLH3734)
Servos (SPMSH2040L\T)
300mAh 7.4V 35C battery (EFLB3002S35)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bence hiz bakimindan olmaz ama yine de bir denemek ya da arastirmak lazim ;)
Ben denedim olmuyor. Kuyruk sapıtıyor.

oguzhannn' Alıntı:
oğuzhan ben kuyruk servosunu cyciling servosu olarak kullandım,cyciling servoları ile kuyruk servolarının boyutları farklı,elevator servosuna kullandım başarılı oldu.Tek sorun kuyruk servosunun kartı biraz büyük sadece 1 vidayayla zor monte ettim...

Şimdi bende 130x olmadığı için, REDBULL ları söken arkadaşlardan dolayı bir sürü REDBULL yedeğim oldu. ;D

Bu da, REDBULL SALON DANSI

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Levent Uygun' Alıntı:
Şimdi bende 130x olmadığı için, REDBULL ları söken arkadaşlardan dolayı bir sürü REDBULL yedeğim oldu. ;D
Neyseki kazasız belasız uçmuş Levent Bey, tebrikler. :halay: :yuppi: :yuppi:

Duyduğum kadarıyla özellikle modelin yerden havalanması sırasında sorun yaşanıyor. :(

Levent Uygun' Alıntı:

Bu da, REDBULL SALON DANSI
Dans süperdi Levent Bey, ellerine sağlık, sabah sabah iyi gedli :bravo: :halay:

Benim siparişim de bugün elime ulaştı,ama sürpriz bir şekilde 100 dolarlık pakete 49 liralık gümrük çıkarmışlar.Neyse modeli havalandırınca keyfim yerine geldi,gayet başarılı,kuyrukta dahi sorun yok.130xe yedek olsun diye almıştım ama öyle gözüküyor ki redbull uçacak :) resim ve video ekliyorum...
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

video yükleniyor...

murat kurdoğlu' Alıntı:
Benim siparişim de bugün elime ulaştı,ama sürpriz bir şekilde 100 dolarlık pakete 49 liralık gümrük çıkarmışlar.Neyse modeli havalandırınca keyfim yerine geldi,gayet başarılı,kuyrukta dahi sorun yok.130xe yedek olsun diye almıştım ama öyle gözüküyor ki redbull uçacak :) resim ve video ekliyorum...

video yükleniyor...
Murat Bey ufaklığın maşallahı var, çok tadlı :thumbup: Bu arada gözünür aydın siz de Redbull kavuşmuşsunuz.

Biz de bugün zorlu bir ayar süreci sonunda :laugh: Redbull MAIDEN uçuşunu yapabildik. Akşama doğru ben de bunu paylaşacağım :)

murat kurdoğlu' Alıntı:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

video yükleniyor...
Hayırlı uğurlu olsun Murat bey, gümrük olayı kötü olmuş ama sonuç neyseki hepimizi mutlu etti. :halay: :halay:

Bu arada Allah nazarlardan saklasın, ufaklık çok tatlı. :)

Murat hocam çok da sürpriz olmamış. 100 dolar için 20 dolar gümrük çıkar, kur da 2.45 desek, 49 tl yapar... Amerikada kutunun üzerine neyse kuruşu kuruşuna onu yazıyorlar düşük göstermiyorlar.

Bu arada 100 dolar diye yerleşmiş ama onun aslı 75 euro... Günümüz kurlarıyla yaklaşık 85.5 dolara tekabül ediyor. Yanii 85.5 dolar üstü gümrüğe tabi ;)

Hayırlı olsun model %p

Hayırlı olsun, keyifle uçurun %p, bu arada yeni bir heli pilotu yetişiyor. :)

Maaşallah , maşallah , Allah nazarlardan saklasın çok tatlı.... :) Allah analı babalı büyütsün, şimdiden bir modelci edasıyla kucakladığına göre heliyi , babasının yolundan gider inşallah , bu arada redbull'unuz da hayırlı olsun Murat bey....... :saygilar: