Blade Red Bull BO-105 Karlı Maiden Uçuşu

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaşlar,

Sonunda karlı bir günde kazasız belasız MAIDEN uçuşumuzu yapabildik :halay: :yuppi:

Kutudan çıkan hali ile model yerden kalkmıyor ve kendini sola doğru atıyordu. Bu nedenle kartı yeniden kalibre ettik ve Normal moddaki kafa devrini yükseltmek zorunda kaldık.
Mesela aşağıdaki yaklaşık 3 gün önce çekilen ilk denememiz. Daha önce yerinden çıkan arka dişli yerine takılmıştı. Ama tork tube biraz kısa gelmiş olmalı ki devri alınca dişli yerinden çıktı ve model görüldüğü üzere 5 san kısa bir uçuş sonrası yere yapıştı :laugh: :D

Başarısız olan 4. deneme :lollol: :lol:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Allahtan model düşündüğümüzden sağlammış. 5-6 yerle temasa rağmen, şükür bir şey olmadı. Kart sorunu da çözülünce karlı bir havada gökyüzündeki yerini aldı :thumbup:

Buyrun görsellerimiz keyifli seyirler :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Maiden

Türker kardeşimin Uçuşları

Mehmet abi hayırlı olsun %p

İlk video, 1.05 te ben de Türker abinin tepkiyi verdim izlerken :D

Aslında boğulmalara karşı buna da Spin, Lynx, Quantum falan takılabilir :laugh: :laugh: :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Mehmet abi hayırlı olsun %p

İlk video, 1.05 te ben de Türker abinin tepkiyi verdim izlerken :D
Belki bir daha kalkamaz diye verdim çoşkuyu :lollol: :lol:

Nasıl yaaa , olamaz , bir de invert yapıyo...... :D :bravo:
Arkadaşlar şu karda kışta bile azminize hayran kaldım , sadece şapka çıkarıyorum....... :saygilar:

Mehmet abi valla,invert videosu çekme düşüncemi benden önce zaten yapmışsınız ,olsun ben de deneyecem :) ,çok başarılı bi maiden olmuş ellerinize sağlık...model benim beklediğimden daha iyi çıktı...

Güzel uçuş olmuş elinize sağlık karkış demeden uçmaya devam :yuppi:

Rasim Öztürk' Alıntı:
..Aslında boğulmalara karşı buna da Spin, Lynx, Quantum falan takılabilir :laugh: :laugh: :laugh:
Rasim videodan da görüldüğü üzere, motor gerçekten de iyi bayılıyor :-\

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Nasıl yaaa , olamaz , bir de invert yapıyo...... :D :bravo:
Arkadaşlar şu karda kışta bile azminize hayran kaldım , sadece şapka çıkarıyorum....... :saygilar:
Hakan'ım üst üste aksilik olup bir türlü maiden yapamayınca canımıza tak etti, kar kış demedik bugün işi bitirelim dedik :laugh:

murat kurdoğlu' Alıntı:
Mehmet abi valla,invert videosu çekme düşüncemi benden önce zaten yapmışsınız ,olsun ben de deneyecem :) ,çok başarılı bi maiden olmuş ellerinize sağlık...model benim beklediğimden daha iyi çıktı...
Senin invert merakla bekliyoruz. Yanlız dikkat hareketden çıkardan kuyruk kaçıyor. Maiden başarılı oldu çok şükür ama öncesi gerçekten yorucuydu :embarras:
Gördüğüm kadarı ile senin model çok şükür problemsiz. Ben ana kartı falan yeniden kalibre etmek zorunda kaldım.

zafer zgc' Alıntı:
Güzel uçuş olmuş elinize sağlık karkış demeden uçmaya devam :yuppi:
Aynen Zafer :thumbup:

Vallahi bravo bu karda ve soğukta, heli aşkı bu olsa gerek. :saygilar:

Mehmet bey hayırlı olsun. Güzel bir uçuş olmuş. Sanırım alınabilecek bir model. Microyu sattıkdan sonra tekrar arayışlardayım.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Görseller güzeldi. Teşekkürler

İzlerken bende şöyle bir izlenim bıraktı. Sanki model ile rotor bir bütün değil de uçan rotormuş da heliyi ona asmışlar gibi. 3.5 kanal gelilerde olduğu gibi bir izlenim yani. Bilmem anlatabildim mi.
Ama görünüşü için alınır.

Mehmet hayırlı olsun güle güle uçur.
İnat ettim almıycam almıycam benim değilmi para almıycam işte. ;D
Ben şöyle 500 lüğünden toplayayım bir tane. :halay:

Mehmet abi ellerine sağlık :bravo: kar üstündeki uçuşun eminim çok zevkli geçmiştir. Videoları izlerken çok keyif aldım. Videolar ve görseller süper emeği geçen Türker abime de çok teşekkürler. :RCKolik:

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Vallahi bravo bu karda ve soğukta, heli aşkı bu olsa gerek. :saygilar:
Tesekkurler Tevfik abi :thumbup:

mevlüt yılmaz' Alıntı:
Mehmet bey hayırlı olsun. Güzel bir uçuş olmuş. Sanırım alınabilecek bir model. Microyu sattıkdan sonra tekrar arayışlardayım.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Mevlut model ancak $70 edermis daha fazla vermek gercekten de gereksizmiz. Ucusu bir tuhaf, alisik oldugumuz microlar gibi degil. Daha da kotusu motor gucu bariz sekilde yetmiyor. Ozetle $70 guzel fakat alinmasa da olacak bir model bizce ;)

Cahit Kaş' Alıntı:
Görseller güzeldi. Teşekkürler

İzlerken bende şöyle bir izlenim bıraktı. Sanki model ile rotor bir bütün değil de uçan rotormuş da heliyi ona asmışlar gibi. 3.5 kanal gelilerde olduğu gibi bir izlenim yani. Bilmem anlatabildim mi.
Ama görünüşü için alınır.
Tesekkurler Cahit. Senin de fark ettigin uzere modelde bir tuhaflik var. Bunda 4 pal olmasi, 130x gore agirligin %50 daha fazla olmasi onemli bir etken olsa gerek. Bir de stock motor Kesinlikle yeterli degil. Turker ve Ben Biraz hayal kirikligi yasamadik dersek yalan olur. Mesela 130x duz gelisi bu modelde ne yazik ki Yok. Model yavaslayinca sanki bir tuhaflasiyor.

AMA malum zaten biz bunun 130x yedek olarak almistik. Artik uctugu kadar ucurup Sonra elektronikri sokup, kasasini vitrine sus olarak koyacagiz :laugh:

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Mehmet hayırlı olsun güle güle uçur.
İnat ettim almıycam almıycam benim değilmi para almıycam işte. ;D
Ben şöyle 500 lüğünden toplayayım bir tane. :halay:
130x olmadigi icin Cok da bir sey kaybetmemissin Abi. Zaten eBay haric, stoklarda kalmadi o yuzden rahat olabilirsin :)

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Mehmet abi ellerine sağlık :bravo: kar üstündeki uçuşun eminim çok zevkli geçmiştir. Videoları izlerken çok keyif aldım. Videolar ve görseller süper emeği geçen Türker abime de çok teşekkürler. :RCKolik:
Aynen Ismail kar yagisi altinda bizim icin de farkli bir tecrube ve nese oldu. Bu keyfi az da olsa sizlere yansitabildik ise ne mutlu bize :RCKolik: