Brain' de 6 Kanal Kumanda ile RESCUE Ayarı Nasıl Yapılır ?

Arkadaşlar Logo 500'e ikon üniteyi takıp ayarladım ama modele enerji verdiğimde swash hareketi pitch pump yerine aileron tictoc yapıyor. Kumanda ve gyro hareketlerinde bir sorun yok, iki gündür uğraşıyorum sonuç yok ama az önce rescue yü iptal ederek denedim pitch pump hareketini yapıyor.
Dip not: Daha önce dx6 kumandam ile ayarlamıştım herşey normaldi ama dx8 ile ayarlayınca böyle oldu.

Tevfik abi ünite vibrasyondan dolayı hata verdiğinde yapıyor onu benimde başıma geldi üniteye üç beş defa tıkla tekrar bir dene abi. Sonra pedlerle ilgili ufak değişiklik yapılabilir bir dene haber ver sana zahmet. Bunun ilgili videolarımda var benim konu açacaktım ama kaldı öyle birde sana zahmet logları bir paylaş abi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fatih, model daha hiç uçmadı , söylediğim olay masa üstü ayar aşamasında.

Üniteyi resetleyip tekrar setup yapmayı denedin mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Denemedim, deneyeyim.

Sorunu sağolsun Kadir Kocaman'ın telefon desteği ile çözdüm ama beni tatmin etmeyen durumlar var onuda şöyle açıklayayım. Rescue yü baştan I butonuna
atamıştım ve butona basınca değilde bırakınca çalışıyordu şimdi A ya atadım ama oda kolu çekince pasif geriye itince devreye giriyor yani bana göre ters oluyor. Ben ilk ayarımda kumandadan channel assign next 7. kanala rescue atamıştım, ünite ayarında da advanced menüde receiver kısmında setup selectionu no channel, aux a channel 7 yapmıştım. (Modele enerji verince swash pitch pump yerine aileron tic toc hareketi yapıyordu, ayrıca hareketin sonunda elevatör servosu negatif açı alıyordu)

Kadir'le konuştuktan sonra channel assign next 7. kanala B (benim idlle switchim) 8. kanala A (rescue) atadım , ünite ayarında da advanced menüde receiver setup selectionu 7, aux a channel 8 yaptım. Swash hareketi ve elevatör servo tepkisi düzeldi ama rescue bana göre switch te ters çalışıyor.
Benim diğer modelimde Spirit ünite var ve onun rescusü butona bastığım anda swash tepki veriyor ve ben birisine alışkanlık kazansam diğer modelimde ters olacağı için şaşırma problemim oluşacak.
Brain- Ikon ünitelerde durum böylemi? Yanlış yaptığımız yada atladığımız bir durummu söz konusu?

Kesinlikle haklısın abi ve Spirit ayar doğru. Yani basınca rescue devreye girmesi lazım. Allahtan cozum gayet. channel 8 reserved yapacaksın o kadar abi

Kadir söylediği gibi channel 7 flight mode ve channel 8 ve ayarlar doğru abi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet bey çok teşekkür ederim :thumbup:, reversed gibi basit bir olay neden aklıma gelmedi anlamıyorum :(.
Bilgi az ve tek başına olunca basit gibi görünen şeyler zor oluyor. Neyseki sorunu sayenizde çözmüş oldum. :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kesinlikle haklısın abi ve Spirit ayar doğru. Yani basınca rescue devreye girmesi lazım. Allahtan cozum gayet. channel 8 reserved yapacaksın o kadar abi

Kadir söylediği gibi channel 7 flight mode ve channel 8 ve ayarlar doğru abi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hazır konu açılmışken bende bir soru sorabilirmiyim ?... Bind butonu uzak kaldığı için gaz üstündeki c swich e atadım rescue yu... Dikkat etmem gereken sadece rescue nun uçuş öncesi kapalı olması ama aklıma takılan bu rescue yu açtığımız anda belirli bi süre düzeltip yükseltip bırakıyormu yoksa daimi bir yükselme çabasına giriyor da kapamak mı lazım ...

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Mehmet bey çok teşekkür ederim :thumbup:, reversed gibi basit bir olay neden aklıma gelmedi anlamıyorum :(.
Bilgi az ve tek başına olunca basit gibi görünen şeyler zor oluyor. Neyseki sorunu sayenizde çözmüş oldum. :halay:

Ne demek abi. Basit olsa bile bazen insanın aklına gelmeyebiliyor gayet normal :) Sorunun çözülmesine sevindim %p

kadir kocaman' Alıntı:
Hazır konu açılmışken bende bir soru sorabilirmiyim ?... Bind butonu uzak kaldığı için gaz üstündeki c swich e atadım rescue yu... Dikkat etmem gereken sadece rescue nun uçuş öncesi kapalı olması ama aklıma takılan bu rescue yu açtığımız anda belirli bi süre düzeltip yükseltip bırakıyormu yoksa daimi bir yükselme çabasına giriyor da kapamak mı lazım ...
Elbette Kadir ;) Bind tuşunun uzak kalması diğer modeller için de geçerli bir durum. En güzeli DX9 yaptığımız şekilde BIND ve diğer switch kumandayı açarak yer değiştirmek. Bizce en ideali ve kullanım kolaylı bu ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Soruna gelecek olursak. Belli bir süre düzeltip duruyor diye biliyorum. Ama yeniden kullanabilmek için Switch OFF duruma getirmek gerekiyor.

Diğer önemli bir hususda BIND gibi yaylı buton kullanırken, butonu belli bir süre basılı tutmamız gerekiyor, hemen basıp çekersek model yeterince yükselmeyebiliyor ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Elbette Kadir ;) Bind tuşunun uzak kalması diğer modeller için de geçerli bir durum. En güzeli DX9 yaptığımız şekilde BIND ve diğer switch kumandayı açarak yer değiştirmek. Bizce en ideali ve kullanım kolaylı bu ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Soruna gelecek olursak. Belli bir süre düzeltip duruyor diye biliyorum. Ama yeniden kullanabilmek için Switch OFF duruma getirmek gerekiyor.

Diğer önemli bir hususda BIND gibi yaylı buton kullanırken, butonu belli bir süre basılı tutmamız gerekiyor, hemen basıp çekersek model yeterince yükselmeyebiliyor ;)

Cevap için teşekkürler Mehmet Abi,,
kumanda içini açmak benim becerimde olabilecek bir olay değil :( ama switch i kullanıp kapatmak daha kolay geldi gözüme :) inşallah kullanmak gerekmez, pilotajı geliştirmek lazım...