Brain Firmware 3.0.020, Windows Software 3.0.020

Firmware 3.0.020, Windows Software 3.0.020

iPhone uygulaması da bugün itibari ile güncellenmiş :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

İlk bastaki sorunu asmislar abi artik. Programi yeni bastan yazdilar resmen.

Once pc app cikiyor, ertesi gun android, iki uc gune de ios app cikiyor. Apple kontrolu daha uzun suruyormus.

Emre Kaman' Alıntı:
İlk bastaki sorunu asmislar abi artik. Programi yeni bastan yazdilar resmen.

Once pc app cikiyor, ertesi gun android, iki uc gune de ios app cikiyor. Apple kontrolu daha uzun suruyormus.
Aynen %p Eski versiyonu derleyemedikleri için 3.00 için Apple uygulamasını sıfırdan yazdılar ve sırf bu nedenle nerede ise 4-5 ay geç yayınlandı.

Ama en güzeli öyle ya da böyle yeniden emek sarf edip, sorunu çözdüler :thumbup: :bravo: Diğer firmalar gibi "Bluetooth desteği : Gelecek" yazıp geçmediler :laugh: ;D

3.0.20 versiyonundaki Sbus ve Bluetooth çakışma problemi için çabuk bir güncelleme yayınlandı. 3.0.20'nin yayınlandığının ertesi günü Kocaeli'de BT ile baya bir debelendikten sonra işimi kabloyla halledip, BT bozuldu heralde demiştim, ancak gördüm ki, bütün sbus kullanıcıları aynı dertten muzdariplermiş yeni firmware yükleyenler arasında.

Ünite hemen çöp ilan edilmesin ( ;) ) diye sorun düzeltilene kadar ses çıkarmamıştım. Karşınızda 3.0.022

Bütün serial iletişimde, buna yeni eklenen uçuş sırasındaki düzeltmeler ve bilgisayar bağlantısı dahil, hızlandırma yapılmış, sbus meselesi çözümlenmiş, kod derlenip toparlanmış ve jeti ile ilgili bişeyler bişeyler... :)

Release notes:
- 3.0.022 (firmware 3.0.022)
- Fixed the Bluetooth problem that don't work if S.Bus/S.Bus2 protocol is selected
- Improved the speed of S.Bus decoding routine. Now less latency
- Improved the speed of updating channel signal to Brain functions (for all kind of receiver)
- Improved the speed of serial interface (for either "Serial USB" or Bluetooth)
- Now Brain Governor engage when Motor reaches the 50% of the target speed instead of the precedent 56% percentage
- Now when a servo output is reversed (in wizard panel 7/8 or in Advanced->Servos), the positive and negative servo limits are exchanged. Mainly to avoid mechanical binding when you reverse the Tail servo movements after the limit are done
• Now with Jeti integration, when a servo output is reversed (in Common parameters->Servos), the positive and negative servo limits are exchanged. Mainly to avoid mechanical binding when you reverse the Tail servo movements after the limit are done (no new brain.bin needed)

• For temperature values with Jeti telemetry, changing Celsius <-> Fahrenheit in System ->Configuration->Temperature units, does not change anything: Fixed
• In the software, improved the display update speed of the change of the parameters handled with potentiometers
- New French resources
- New Russian resources
- Renamed the separated pdf instructions
- Other small bug fixes and optimization/compression/reduction/speed up of the code

Emre Kaman' Alıntı:
Ünite hemen çöp ilan edilmesin ( ;) ) diye sorun düzeltilene kadar ses çıkarmamıştım. Karşınızda 3.0.022

Avuçlarımız kaşınarak klavye başında bekledik b.k atmak için, içimizde patladı :islik:

Paylaşım için teşekkürler abi :saygilar:

Artık bende icon sahibiyim oh mis gibi bütün sorunlarından arınmış Rescue, log özelliği gelmiş üniteye sahip olacam. Tüm kobaylık yapan arkadaşlara sonsuz teşekkürler [emoji16]

Ali hayırlı olsun sen ne aldın, brain2 mi yoksa ?

ali yanlız' Alıntı:
Artık bende icon sahibiyim oh mis gibi bütün sorunlarından arınmış Rescue, log özelliği gelmiş üniteye sahip olacam. Tüm kobaylık yapan arkadaşlara sonsuz teşekkürler [emoji16]

Sorun mu? Ne sorunu? :eek: :lol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ali hayırlı olsun sen ne aldın, brain2 mi yoksa ?

Sağol Mehmet abi. brain 2 alacaktım dolar kuru, kargo, derken fiyat 650 TL ye çıktı. Bide gümrük yersek dahada uçacaktı fiyat Bi abi sıfır kutuda + buletooth adaptörü çok uygun fiyata icon teklif edince onu aldım. Zaten benim için önemli olan Rescue özelliğiydi diğer özellikleri muhtemelen hiç kullanmayacağım.

Emre Kaman' Alıntı:
Sorun mu? Ne sorunu? :eek: [emoji38]
3.0.20 versiyonundaki Sbus ve Bluetooth çakışma problemi için çabuk bir güncelleme yayınlandı

Mesela ben bu problemi hiç yaşamayacam.

Çünkü üniteyi Bluetooth + sbus kullanacaktım [emoji16]

ali yanlız' Alıntı:
3.0.20 versiyonundaki Sbus ve Bluetooth çakışma problemi için çabuk bir güncelleme yayınlandı

Mesela ben bu problemi hiç yaşamayacam.

Çünkü üniteyi Bluetooth + sbus kullanacaktım [emoji16]

Haa, anladım :) Evet bunu atlattın :D Ama elbet ileride yine bişeyler çıkacaktır, hiç boş durmuyorlar, habire yeni bişey çıkarıyor adamlar. Ama böyle ufak bug'ları da 3-5 gün içinde hallediveriyorlar. Özellikle takip etmezsen haberin bile olmaz. Bazıları böyle major bir update çıkınca 1-2 hafta bekliyorlar, o arada bug varsa hemen çözülüyor, temiz firmware ile güncelliyorlar.

Brain/Ikon 1 aldıysan eğer, ne yazık ki bu son özelliklerden faydalanamayacaksın zaten Ali. Zaten bilerek aldın anladığıma göre. Rescue ve canlı titreşim analizi var, ama log, telemetri ve diğer özellikler sadece 2. versiyonlarda var.

Bilgilendirme için sağol abi.

Evet forumdan görüyorum adamlar aldıkları parayı sonuna kadar hak ediyorlar. Bedava Rescue başka hiç bi firma kolay, kolay vermez. Yeni ünite itelemeye çalışır bu hareket firmaya olan bi saygı ve sevgi kazandırdı açıkçası. Misal 1 e Rescue vermeseydi ben yüzüne bakmazdım [emoji28] helal olsun diyorum.

Telemetri belki hiç kullanmayacağım bi özellik ama log ilerde lazım olabilir belki ama sadece onun için + 350 400 TL verilmezdi açıkçası sağlık olsun. Hani şu saatten sonra 1 e hiç güncelleme vermesede bişey diyemeyiz verirsede gözümüzdeki puanları yükselmiş olur.

3.0.022 update sonrası kanal atamalarında bir karışıklık oluyormuş arkadaşlar. Update edenler, işlemden sonra kanal sıralamalarını ve diğer ayarlarını gözden geçirmeyi unutmayın.

Kanallar birbirine girmişse, ünite abuk subuk tepkiler verebilir, veya tepkisiz kalabilir. Bozuldu zannetmeyin, kanalları yeniden ayarlayın, sorun çözülüyor. Ben henüz update etmedim, büyük ihtimal bir ufak yama daha gelecek.

Ben heli ayarını 22 ye update ettikten sonra yaptım sıfırdan. Haliyle sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Bu karışıklık; setupı 20 veya öncesi bir sürümde yapıp, üzerine update yapanlarda ortaya çıkıyordur diye düşünüyorum.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ben heli ayarını 22 ye update ettikten sonra yaptım sıfırdan. Haliyle sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Bu karışıklık; setupı 20 veya öncesi bir sürümde yapıp, üzerine update yapanlarda ortaya çıkıyordur diye düşünüyorum.

Aynen öyle. %p