BRAIN2 /IKON2 Software/Firmware Yeni Sürümü : 3.0.000 - ESC Telemetri

Bunlar geleceğe yatırım abi :)

Bugün başlasam ve sağlam girmek istesem jeti ds-14, brain2, telemetri özelliklerini destekleyen esclerden biri ile kurardım setup'ı... Bir yıl önce bunlar olmadığı için, bu sistemin şimdi sunduklarını o zamanlarda sunan vbar controle geçtim. Ama mikadonun daha fazla öptüğü gerçek... Kumandalar aşağı yukarı aynı fiyatlarda fakat ünite başına rescue fiyatını biz ayrı ödüyoruz (90 dolar), brain2 ücretsiz sunuyor. Tribunus için konuşursak eşit fakat bunun dışındakiler için biz ayrıca UI sensör alıyoruz (60 euro), brain tarafında esc yelpazesi daha geniş (hw v4, castle, jive,..)

Kesinlikle eger maddi anlamda sikinti yok ve teknolijiyi en yakindan takip etmek istiyorum dersen su an icin en mantikli kombinasyon : JETI DS-14 + Brain2+ HW V4, Castle.. ESC :thumbup:

Ama aramizda kalsin ben JETI nin su an ki haline pek isinamadim nedense ;) Gerci elime alip kullansam kesinlikle gececegini dusunuyorum ;D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Doğuş BEC devresinin beslemesi kaça ayarlı idi ? Yani yeni Spektrum Alıcıyı kaç Volt ile besliyorsun ??

Abi 6.0V ile besliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Doğuş' Alıntı:
Abi 6.0V ile besliyorum.
Süper :bravo: her ne kadar üzerinde 4.0-8.4V yazsa da su an ki versiyonda 7.5 üzerinde beslemekte sıkıntı çıkartabiliyormuş :(

Spektrumdan resmî bir açıklama bekleniyor. Senin su halinde bir sıkıntı yokmuş. Konuyu ben yakından takip ediyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Valla bunca yılın Futabacısıyım, Brain bize bakmasa, Futabanın bakacağı yok... :angry:

Kumandamı yeni almamış olsam, 5-6 tane alıcı almamış olsam, gözünün yaşına hiç bakmaz Jeti'ye geçerdim. Şimdiki kumandam da çok güzel özellikler sunuyor, ama bir Jeti-Brain ikilisi çok başka olurdu.

Telemetri özelliği henüz desteklemeyen Kuman'da kullanıcıları icin küçük bir hatırlatma.

Mesela elinize AT-10 Kumanda, Brain-2 ve Castle ESC var. Eger siz Brain-2 ile ESC entegre eder ve Brain-2 yazılımında log özelliğini aktive ederseniz, tüm değerler her ne kadar telemetri olarak size anında kumandanıza gonderilmiyor olsa da ünite üzerinde kayıt edilmeye devam ediyor. Bu kayıtlara ihtiyaç halinde pc baglantısı ile erişip incelemeniz mümkün :bravo:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Süper :bravo: her ne kadar üzerinde 4.0-8.4V yazsa da su an ki versiyonda 7.5 üzerinde beslemekte sıkıntı çıkartabiliyormuş :(

Spektrumdan resmî bir açıklama bekleniyor. Senin su halinde bir sıkıntı yokmuş. Konuyu ben yakından takip ediyorum

Çok teşekkür ederim abi bilgilendirme için bende takiptetim artık. [emoji3]

7.5V üzerinde beslemek isteyip de elindeki Spektrum SPM4649T alıcı ile bu imkanı olmayan, yeni versiyonu bekleyen varsa elindeki alıcıyı satın alabilirim, malum alıcı kıtlığı var hiçbir yerde bulamıyoruz kendisini :)

Futaba, Castle ESC ile Brain-2 Telemetri testi

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Veee beklenen Spektrum Kumanda videomuz da geldi :thumbup: :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arkadaşlar Brain 2 ye gelen son güncelleme sonrası IOS uygulaması için de güncelleme gelmiş :hoppa:

Ve uygulamaya Rescue yu da eklemişler :halay:

Bilgilerinize

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arkadaşlar bir konuyu çok sağlıklı anlayamadım. Brain2 ile Fuel Gauge dedikleri mah cinsinden telemetri verisi ile bataryanın volt değerinin telemetri verisini görmek arasında kullanıcı açısından pratikte nasıl bir fark oluyor? Yani biz işte lipoları hücre başına 3.8 voltun altına indirmek istemiyoruz, 6S bir bataryada 22.8V değerine telemetri alarmını ayarlamak ile Brain2'nin akımı ölçerek mah cinsinden hesap yapması arasında nasıl bir fark oluyor?

NOT: Aşağıdaki konudan devam edelim :saygilar: