Bunları nerede kullanabilirim?

İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar elimde şöyle bir çift motor var. Nerede kullansam bilemiyorum ? yardım lütfen :evil:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arkadaşlar elimde şöyle bir çift motor var. Nerede kullansam bilemiyorum ? yardım lütfen :evil:

Abi ben galiba biliyorum.:lol:

Bu mesaj da gösteriyor ki Evren abi sahalara dönüyor:halay::halay:hem de çift motorlu bir warbirdle.:hoppa:

çift motorlu bir warbirdle.

İşin bu kısmı ayyuka çıktığına göre ekleyelim :)

Bu motorlar çift motorlu bir modelde kullanılmak için "özel" olarak üretildiler. Özeli tırnak içinde yazdım çünkü aslında genel olarak bu motorların herhangibir Laser 70 den bir farkı yok. Buradaki özel olan kısım, adamların ellerindeki parçalardan eşleştirme yaparak tüm gaz aralığı boyunca, yani rolantiden tam gaza kadar iki motorun birbirine çok yakın performans göstermesini sağlayacak şekilde "eşleşmiş" motorlar toplayıp yollamaları. Sipariş verirken motorları birlikte tek bir modelde kullanacağınızı belirtmeniz yetiyor, tabii bir de adamların bir sonraki üretimini beklemeniz gerekiyor. Yani aslında bu motorların siparişi epey önceden verildi sonucuna ulaşabilirsiniz, izin var :)

"mosquito" diyorum...
Severim keratayı, nede olsa gerçeği dahta idi :thumbup: ama Anglo-Amerikan tayyarelerine doydum, bir süre uzak duracağım onlardan :)

Bak bu da güzel olur işte ?

He111 de demek isterdim ama cam kabini seni çok zorlar. ?

ne bu şimdi, yapamazsın diye gaza mı getiriyorsun :)

Ama bana Me262'yi unutturamazsın!

Merak etme unutulmadı, devam ediyor onun çalışmaları da. EDF Me 262’nin planlanan maiden tarihi bu meretinkinden daha önce olacak. Bu meret EDF “kırlangıç” ile türbinli olanı arasında az biraz daha büyük bir modelle çift motor pratiği yapmak için planlanıyor. Epey uzun zaman oldu çok motorlularla uçmayalı, hoppadanak çift türbin ile uçmak benim için bile delice olur ;D

Biri kompresörü çalıştırır diğeri fanı. Süper bi nitrolu klima çıkar bunlardan.

Leb demeden leblebiyi anlıyorsun be abim! :) nitro egzost kokusunu çok özledim, hava sıcak uçuşa gidilemiyor, ben de böyle bir çözüm buldum işte :evil:

Severim keratayı, nede olsa gerçeği dahta idi :thumbup: ama Anglo-Amerikan tayyarelerine doydum, bir süre uzak duracağım onlardan :)

Bak bu da güzel olur işte ?

ne bu şimdi, yapamazsın diye gaza mı getiriyorsun :)

Merak etme unutulmadı, devam ediyor onun çalışmaları da. EDF Me 262’nin planlanan maiden tarihi bu meretinkinden daha önce olacak. Bu meret EDF “kırlangıç” ile türbinli olanı arasında az biraz daha büyük bir modelle çift motor pratiği yapmak için planlanıyor. Epey uzun zaman oldu çok motorlularla uçmayalı, hoppadanak çift türbin ile uçmak benim için bile delice olur ;D

Leb demeden leblebiyi anlıyorsun be abim! :) nitro egzost kokusunu çok özledim, hava sıcak uçuşa gidilemiyor, ben de böyle bir çözüm buldum işte :evil:

Ju88'in gönlümde apayrı bir yeri vardır. Hayatımda aldığım ikinci modeldi (statik) ama hiç bir zaman yapmaya başlayamadım. Hala duruyor diğer yüz küsür modeli sakladığım kolilerin birinde.
Bir başka sevdiğim model olan Me110'u daha önce yaptığını biliyorum. Ona tekrar bulaşmak isteyeceğini düşünmediğim için yazamadım bile (ahanda yazdım işte).
He111'i yapman konusunda da haklısın, tabi ki gaz vermeyi düşündüm. Ancak onun cam işçiliği bambaşka bir boyutta mücadele etmeyi gerektirir. Bu nedenle gaz verme demeyelim de, teşvik diyeyim.
Me262 konusuna gelince: hep bahane, hep bahane...