Bunu yaşamamak için uçuş kurallarına uyalım

gencer007

Çalışkan Uye
[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• HitByHeli.jpg
    HitByHeli.jpg
    46.1 KB · Görülme: 162
Ynt: Bunu yaşamamak için uçuş kurallarına uyalım

Offf offf offf. Abi nedir bu ya :-\ :( Rabbim bize bunları hiç yaşatmasın ve göstermesin diyorum :embarras:

Tabii ki demekle olmuyor sadece. Bizler de elimizden gelen ve aklımızın erdiği tüm tedbirleri almak zorundayız.

Böyle şeyleri gördükçe, acaba diyorum bu hobi ne kadar gerekli gerçekten. Sonrada bu şekilde düşünürsek araba bile kullanmamamız gerekiyor diye de devam ediyorum...

:( :( Böyle fotoğraflar paylaşırken sadece linkini verseniz olmaz mı ? Yeni başlayacakları ürkütmeyelim

Ynt: Ynt: Bunu yaşamamak için uçuş kurallarına uyalım

Berkay35' Alıntı:
:( :( Böyle fotoğraflar paylaşırken sadece linkini verseniz olmaz mı ? Yeni başlayacakları ürkütmeyelim
Belki haklısın Berkay'ım ama bu işin hiç göz ardı edilmeyecek bir de bu yönü var.

Zaten bu tür kazaların %99 genelde, bu hobiye "OYUNCAK" gözü ile bakma veya olayı olduğundan küçük görme nedeni ile yaşanıyor.

Modelcilik hayatı ilerledikçe zaten olayın ciddiyetini bir şekilde anlıyorsun. Bu nedenle özellikle yeni başlayan arkadaşların GÜVENLIK konusuna vermeleri gereken önemi vurgulayan şeyler olduğu için, şahsen ben direkt paylaşılması taraftarıyım.

Ynt: Ynt: Ynt: Bunu yaşamamak için uçuş kurallarına uyalım

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Berkay35' Alıntı:
Belki haklısın Berkay'ım ama bu işin hiç göz ardı edilmeyecek bir de bu yönü var.

Zaten bu tür kazaların %99 genelde, bu hobiye "OYUNCAK" gözü ile bakma veya olayı olduğundan küçük görme nedeni ile yaşanıyor.

Modelcilik hayatı ilerledikçe zaten olayın ciddiyetini bir şekilde anlıyorsun. Bu nedenle özellikle yeni başlayan arkadaşların GÜVENLIK konusuna vermeleri gereken önemi vurgulayan şeyler olduğu için, şahsen ben direkt paylaşılması taraftarıyım.
Haklısın abi

Jaws filminden bir kare yahu :p
Şaka bir yana insanın içi sızlıyor bakınca!!
Mehmet Abi, Arslanbey'de arabaların yeni yeri süper gerçekten :D Hatta biraz daha güvenlik kapıya doğru çekebiliriz :D :D :D

Hüseyin, nereden buldun bunu, nasıl olduğu konusunda bir bilgi varmı? Yaralanmalar sırtta olduğuna göre, yaralanan şahsın değil de bir başkasının modeli neden olmuş gibi görünüyor.
Berkay35' Alıntı:
Şimdiye kadar başıma gelen her kırımdan sonra, en büyük tesellim, hiç kimseye bir zarar gelmemiş olmasıdır. Ancak öte yandan da, birine çarpmış olabileceğini düşünerekte ürpermişimdir. O nedenle, özellikle yeni başlayanların sonucun nereye varabileceğini kavrayabilmeleri açısından bu tür doğrudan paylaşımların yararlı olduğunu düşünüyorum.

Başımıza geleceği varsa yine gelir ama , dikkati ve güvenliği elden bırakmadığımız sürece , inşallah böyle görüntülere sebep olmayız , ve başımıza da gelmez inşallah.
Bu kaza nasıl oldu onu da merak etmedim değil , şöyle bir tahminim var , arkadaş 3D uçmayı yeni öğreniyordu ve oryantasyonu kaybedip modeli kendine çekti ve kaçarken model sırtına çarptı desem,
Ya da modeli kendine çok yakın uçururken teknik bir arıza oldu ,
Anlayamadım ama hakikaten ağır bir kaza.....

umarım hiç kimse böyle bir şeyi yaşamaz. bir nusubet bin nasihatten iyidir ata sözünden yola çıkarak elimizdeki modellerin aslında ne kadar tehlikeli bir canavara dönüştüklerini göstermek için koydum.Bundan sonraki uçuşlarda ekibin kalabalıklaşmaya başlamasından dolayı güvenlik tedbirlerini üst seviyeye alarak ve uygulayarak uçmamız gerektiğini düşünüyorum. Eğlencenin üzüntüye dönüşmemesi açısından bu görsel gerekliydi.
Ara ara bunlardan paylaşarak güvenliğin önemini hatırlatacağım.