Bursa'da olan üyelerin Dikkatine (Naza/Flysky9x Ayarları) (Çözüldü)

grihava

Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese iyi forumlar

S500'ü topladım, frame hazır, lehimler hazır, nazanın montajını yaptım soketler, konnektorler aklınıza gelen herşey hazır

Sadece kumanda ile naza ayarlarını yapamadım kumandam flysky9x youtubede videolar izledim ama yok olmuyor, görsel epey etkili oluyor öğreniyorsun fakat ingilizce bilmeyince bir yerde tıkanıyorsun.

O yüzden bursa'da yaşayan bir arkadaşla, ağabeyle oturup beraber yapalım diyorum. Gerek ücretiyle, gerek bir yemek ısmarlasan olur demesiylede olur. Yıllık izine çıktım tam uçurma zamanım, o yüzden biraz acele ediyorum ayrıca nazayı falan yakmak istemiyorum geçen alıcı yaktım bir tane daha yeni geldi. O yüzden korkarak yapıyorum tam anlamıyla öğrenemiyorum. Bilen birisi ile öğrene öğrene yapmak istiyorum, püf noktalarını öğrenmem çok güzel olurdu. Bahsettiğim gibi çok zamanınızı almayacağım, herşey hazır sadece kablo bağlantıları tekrar kontrol edilip naza ile kumanda ayarları kaldı

Ynt: Bursa'da olan üyelerin Dikkatine (Naza/Flysky9x Ayarları)

Sedat bursada neredesin ve nerde çalışıyorsun. Kesin söz vermemekle birlikte bir göz atabilirim modeline. :rolleyes:

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

rafet odabaş' Alıntı:
Sedat bursada neredesin ve nerde çalışıyorsun. Kesin söz vermemekle birlikte bir göz atabilirim modeline. :rolleyes:

Yıldırımdayım ulaşım sıkıntım yok istediğiniz yere gelebilirim. Farba'da çalışıyorum

Kardeşim çalışma saatlerini ve günlerini özelden yazarsan belki programımda bir boşluk yaratabilirim.

Bursa'da olan üyelerin Dikkatine (Naza/Flysky9x Ayarları)

Burdan yazayım özelden mesaj gitmiyor geçen denemiştim. çok sevinirim, birisi ile anlaşmıştık aslında ama mesajlara cevap vermiyor şimdi sanırım yoğun.
Perşembe günü köye gideceğim her yer yeşillik video çekseydim quadcopterle çok iyi olurdu,

Bu hafta 12-8 çalışıyorum yani sabah 9'dan akşam 11'e kadar müsaitim

Benim kumandanin naza icin kullandigim ayarlarini paylasiyorum. Ayarlari kumandaya uyguladiktan sonra hangi switchlerin ne ise yaradigini naza assistan uygulamasindan kontrol edin. Sakin direk ucusa gecmeyin. Ornegin atti / gps mode switch gecisini denerken naza assistan ekranindan dogru olarak gps atti yada manual mode a gecip gecmedigini gozlemleyin. Gecmiyor ise kumandanin resimlerdeki degerlerini dogru mode lara gecene kadar arttirip azaltarak deneyin. Cunku alici verici modullerinde markalara gore farklilik gosterebilir. Bu paylastigim ayarlar tum frsky modul sistemine uygundur. Failsafe atti gps manual mode ioc intelligent kamera gimbal ve acilir kapanir inis takimi icin yapilmistir. Hangi switchler oldugunu kumanda uzerinden naza assistanta bakarak ogrenebilirsiniz.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Burada parmagimla gosterdigim hold switchi kendinize cekerek degeri resimdeki gibi girin. Bu failsafe aktif eder

EKLEME: PITCH CURVE EKRANINDA ID1 VE ID2 OLMAK UZERE IKI ADET RESIM DAHA EKLEYECEGIM AMA SUAN IZIN VERMIYOR TAPATALK NEDENSE???
YAZARAK ANLATAYIM PITCH CURVE EKRANINDA KUMANDA UZERINDEKI F MODE AUX SWITCHINI NOR DSYKEN HSNI EN USTTEYKEN BIR TIK ASAGI ALIP ID2 SEKMESINE GECIN VE TUM DEGERLERI % 14 YAPIN SONRA BIR TIK DAHA ASAGI ITIP ID2 YE GECIN, TUM DEGERLERI % 80.5 YAPIN. RESIM EKLEME ACILIRSA EKLEYECEGIM

NOT: ILK MESAJA EKLENIYOR SUAN RESIMLER

Selçuk hocam çok teşekkür ederim uğraşmışsınız işten geldim 8.5 gibi 1 saattir deniyorum yok yapamadım fiziksel alıcı naza bağlantılarınızın fotoğrafını yükleyebilir misiniz ? benim çok alakasız şeylerle komut alıyor mesela o potla döndürüyorum onla gps atti vs değişiyor ama tam anlamıyla sağlıklı olduğundan emin değilim. hiç güvenemiyorum :eek:

3lü anahtar ilede x2 hareket ediyor o ayarları doğru yapıyorum büyük ihtimal ama hangi kanal hangi tuşu yönetecek onu yapamadım sanırım

Sedat Byzt' Alıntı:
Selçuk hocam çok teşekkür ederim uğraşmışsınız işten geldim 8.5 gibi 1 saattir deniyorum yok yapamadım fiziksel alıcı naza bağlantılarınızın fotoğrafını yükleyebilir misiniz ? benim çok alakasız şeylerle komut alıyor mesela o potla döndürüyorum onla gps atti vs değişiyor ama tam anlamıyla sağlıklı olduğundan emin değilim. hiç güvenemiyorum :eek:

3lü anahtar ilede x2 hareket ediyor o ayarları doğru yapıyorum büyük ihtimal ama hangi kanal hangi tuşu yönetecek onu yapamadım sanırım

benim resimlerden yok işteyim şuan ama aşağıdaki resim yardımcı olur sanırım

Sedat Byzt' Alıntı:
Burdan yazayım özelden mesaj gitmiyor geçen denemiştim. çok sevinirim, birisi ile anlaşmıştık aslında ama mesajlara cevap vermiyor şimdi sanırım yoğun.
Perşembe günü köye gideceğim her yer yeşillik video çekseydim quadcopterle çok iyi olurdu,

Bu hafta 12-8 çalışıyorum yani sabah 9'dan akşam 11'e kadar müsaitim

Kardeşim bayramın 3. Günü haricinde bu hafta boş günüm yok. Ayarlayamazsan bayramın 3. Günü veya bayramdan sonra görüşürüz.

Tamam hocam artık öyle yaparız sağolun :)

Selçuk hocam bağlantılarım da doğru ama olmadı, zaten bu alıcı vericide failsafe özelliğide yokmuş iyice soğudum kumandadan yeni alıcı verici almam lazım.
Çok sağolun uğraşmıssınız o kadar yapıyorum ama olmuyor bir yerde yanlışlık yapıyorum ama nerde bilmiyorum

başka forumda buldum

Naza+GPS Kontrol modlarını (Manual Mode, Atti Mode ve GPS Mode.) kumandamızın 3 konumlu anahtarını kullanabiliriz.

Turnigy 9x kumanda da ki 3 konumlu anahtar direkt olarak bir kanala atanmıştır.

Fiziksel Kablo bağlantıları:

RX NAZA
CH1 --> A
CH2 --> E
CH3 --> T
CH4 --> R
CH5 boşta
CH6 --> U
CH7 --> X1
CH8 --> X2

Kablo bağlantılarını yaptıktan sonra kumandamızın sistem ayarlarını yapacağız

MODE SELE : Size kalmış
MOD NAME : Size kalmış
TYPE SELE : HELİ - HELİ1
MODEUAT : PPM
STICK SET : MODE 2

Ayarlarını yaptıktan sonra FUNC SETTİNG Sadece ayarlanacakları yazacağım diğerlerine dokunmuyoruz.
REVERSE : THR ve PIT REV , Diğerleri NOR

En önemli nokta
PIT/CV , Üç konumlu anahtarın ayarlarını yani GPS,A,M ayarlarını buradan yapıyoruz.

PIT/CV : Üçlü anahtar N normal konumunda iken GPS te
L 005.5%
1 005.5%
2 005.5%
3 005.5%
H 005.5%

Üçlü anahtar 1 normal konumunda iken ATTİ
L 045.5%
1 045.5%
2 045.5%
3 045.5%
H 045.5%

Üçlü anahtar 2 normal konumunda iken MANUEL
L 085.5%
1 085.5%
2 085.5%
3 085.5%
H 085.5%

Olarak ayarlıyoruz (Naza asistanda ince ayarlarını kendi kendi multinize göre yapacaksınız.)

AUX-CH Ayarları:
CH5 HOV PIT
CH6 NULL
CH7 PIT TRIM
CH8 HOV THRO
CH9 NULL

Hepsi bu kadar .

İOC İçin ayrı bir anahtar gerekli onuda potu üç konumlu anahtarla değiştirp yapmanız gerekir. Ama İOC a başlangıç için gerek olmadığını düşünüyorum. NAZA GPS i çözdükten sonra İOC a geçebilirsiniz.

raayd nickli arkadaşımız anlatmış sağolsun

bu ayarlarla şuan kullanıyorum

fakat bahsettiği gibi ioc için 3 konumlu switch sipariş verdim o da gelince deneyip göreceğiz bakalım

Paylaşım ıcın teşekkurler Sedat. Ileri de lazım olur diye ilgili yerlere link olarak ilave edelim :RCKolik:

Sent from my iPhone using Tapatalk