Bütçeme Göre Tvasiyelerinizi Bekliyorum

MuratKarakaya

Yeni Uye
Web sitesi
www.muratkarakaya.com.tr
Merhaba RC sistemler hakkında pek bilgim yok fakat bu helikopterler beni aşırı şekilde cezbediyor. Şimdilerde ile bir tane almayı planlıyorum ama kafama takılan bir kaç soru var.

1- Tasarımı ufo şeklinde olanları mı tercih etmeliyiz yoksa helikopter tarzında olanları mı ?
2- Kaç kanallı bi cihaz almıyım ?
3- Ufo tasarımlılar 6 kanallı iken helikopter tasarımına sahip olanlar 4 kanallı olması mı avatajlıdır
?

Bütçem başlangıç için : 100- 150 TL' dir.
Önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Ufo gibi olanlar quadcopter, hexacopter gibi isimlerle belirtiliyor ve 4 kanal uçuşu yaparlar(birkaç istisna hariç). Helikopterlerin ise 6 kanal ve 4 kanal şeklinde modelleri bulunur. Youtube'dan videolra bakıp helikopter mi sizi cezbedior yoksa multikopter mi fikir edinebilirsiniz. Bu yolla bir sonuca ulaşamazsanız, bence cheerson cx10 adlı minik quadı ve wltoys v977 adlı heliyi ikisini birden alın. Deneyip kararınızı verin. Quad 16 dolar, heli 90 dolar civarı. Başlangıç içien düşük fiyatlı modeller bunlar

Murat bey,

Lutfen soru sormadan once en azindan indeks sayfalarina bir goz atalim ki, forumda konu kirliligi olmasin.

Ilk etapta butceniz cok kisitli, bu paraya 6 kanal Micro bile ne yazik ki alinamaz. Oncelikle sim kumandasi temin edip, sim calismalarina baslayin. Bu sirada da butcenizi genisletmeye bakin. Ne yazik ki bu hobi parasiz yapilamiyor....