Büyük model arayışına geçtim.

İlgi Alanı
Heli
Yaklaşık 1 hafta önce elime ulaşan XK K110'um ile eğlenceli bir şekilde alıştırmalar yapıyorum iyice kullanmayı öğreniyorum(simülasyon tadında) fakat bu sırada da her ne kadar şu anda anca kumandayı(Radiolink AT9S) alabilecek bir durumum olsa da büyük model arayışına geçtim araştırmalarım sonucu gözüme bir kaç model kestirdim (Alzrc 380/420, Align 450L/470) gibi modeller var kafamda fakat sizinde fikrinizi almak istiyorum sizce XK K110'da iyice kullanmayı öğrendikten sonra, alıştıktan sonra hangi modele geçmem benim için daha iyi olur?

Net bir karara vardıktan sonrada bir miktar para biriktirip en geç önümüzdeki kışa doğru almayı hedefliyorum inşallah.

Son düzenleme:
Bu konular çok yerde konuşuldu. Ama ben olsam yeni model seçerken sizin gibi paylaşmak isterdim. Muhtemelen bu yüzden hepimiz bu tarz soruları soruyoruz.
Kısa ve öz bir şekilde kendi fikrimi açıklayayım tekrardan.
Ben olsam ya uçar halde en fazla 1000 liralık 3s setup bir 450 alırdım. Kıra döke öğrenip 550 size standart bir model bakardım. Bence 3s 450den güçlü veya büyük bir model kırılamaz ve asla kırılmamalı :D Çünkü masrafı boyut büyüdükçe artıyor.
Yada direk 550lik bir model ve kurtarmalı bir ünite ile ve disiplinli uçuşlarla acemiliğimi atardım. Kırmamayı umarak :D
Aradaki align 450l/470l alzrc 380/420 tarz modelleri almazdım. Tabi araya maddiyat(kumanda, pil, şarj cihazı, model, ünite, elektronik), sahaya modeli taşımak, aşık olmak :D gibi gibi durumlar girince işler tamamen tercih meselesine kalıyor. Hiç helikopter almamak en doğru tercih olabiliyor :D

Bu konular çok yerde konuşuldu. Ama ben olsam yeni model seçerken sizin gibi paylaşmak isterdim. Muhtemelen bu yüzden hepimiz bu tarz soruları soruyoruz.
Kısa ve öz bir şekilde kendi fikrimi açıklayayım tekrardan.
Ben olsam ya uçar halde en fazla 1000 liralık 3s setup bir 450 alırdım. Kıra döke öğrenip 550 size standart bir model bakardım. Bence 3s 450den güçlü veya büyük bir model kırılamaz ve asla kırılmamalı :D Çünkü masrafı boyut büyüdükçe artıyor.
Yada direk 550lik bir model ve kurtarmalı bir ünite ile ve disiplinli uçuşlarla acemiliğimi atardım. Kırmamayı umarak :D
Aradaki align 450l/470l alzrc 380/420 tarz modelleri almazdım. Tabi araya maddiyat(kumanda, pil, şarj cihazı, model, ünite, elektronik), sahaya modeli taşımak, aşık olmak :D gibi gibi durumlar girince işler tamamen tercih meselesine kalıyor. Hiç helikopter almamak en doğru tercih olabiliyor :D
Maddiyat konusunda ne desen Haklısın valla abi :D benimde şu anda 755 liram var tam olarak bir yandan da ikinci el hazır kurulmuş almak istemiyorum kendim öğrenerek kurmak istiyorum fakat eğer uygun bir şey çıkarsa karşıma düşünebilirim bakalım.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Bence sıfır bir model toplamak çok fazla birşey öğretmez. Tabi zevki anlatılamaz. Birşeyler öğrenmek için bi tane 450 yeter, hatta artar. 450 modeller helikopterciliğin askerliği gibi birşey bence :D

Bence sıfır bir model toplamak çok fazla birşey öğretmez. Tabi zevki anlatılamaz. Birşeyler öğrenmek için bi tane 450 yeter, hatta artar. 450 modeller helikopterciliğin askerliği gibi birşey bence :D
Anladım abi :thumbup: o zaman hedefimiz düzgün, güzel bir 450 bakmak olacak