Canopy Tamiri

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Geçtiğimiz hafta 2.el olarak Amerika'dan aldığım Goblin 380 elime ulaştı. Model gerçekten çok temiz ve herhangi bir sıkıntısı yok gözüküyor. Henüz uçurmadık ama görünüşte her şey tamam gibi :islik: :D

Tek sıkıntılı kısmı Canopy alt kısmında kullanıma bağlı olduğunu düşündüğüm kırık ve yıpranmalar :rolleyes: Aldığım kişi bundan bahsetmişti ben de tamam demiştim. Tek süpriz extra olarak ön kısımda da bir hasarın olması.

Neyse gelelim konumuza. Bunu nasıl tamir ederim diye Emre'yi aradım. O da "Cam elyaf" ya da "Karbon kumaş" önerdi. Ama helici olarak bizde "Cam Elyaf" ya da "Carbon Kumaş" ne gezer :rolleyes:

İşte o da aklıma hemen sevgili Ömer abimiz geldi. Dedim ki olsa olsa bu tür malzemeler uçakcılarda olur. Ne tekim yanılmamışım. Sağolsun atla gel, hem tamir edeyim de bir çay ısmarlayayım dedim :bravo: :thumbup:

Tamir sonrası bence sonuç gayet başarılı :halay: Buradan Ömer abimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Her zaman derim "Herkesin bir uçakcı abisi mutlaka olmadı" diye :laugh:

Buyrun bunlarda görsellerimiz

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Canopy Tamiri

gayet başarılı bir çalışma Ömer abinin eline sağlık,,,

Canopy Tamiri

Heli camiasına olan desteklerinden dolayı Ömer abimize sonsuz teşekkürler :) :saygilar:

Canopy Tamiri

Ne yaptın Mehmet abi, gitti canım heli :eek: Cam elyafı ve 404 ile psikolojisi bozuldu yavrunun :'(

Bir " dahdadan " iniş takımı eksik kalmış. :eek:f: Ben olsam hemen satardım o heliyi, uçak gibi uçar artık. :lol: :lol:

Şakası bir tarafa el mahareti gerektiren konularda uçakçı abilerimiz biz helicilerden çok daha başarılı. :saygilar:

Canopy Tamiri

Her helici bir gün mutlaka uçağı tadacaktır! :thumbup:

Canopy Tamiri

Ömer Bey'in maharetine sözüm yok da olay maharet değil alışkanlıklar. Heli kırımları genelde daima parça değişimi gerektirdiği için ve de heliciler zengin ve elit oldukları için amele işinden anlamıyorlar. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Canopy Tamiri

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ömer Bey'in maharetine sözüm yok da olay maharet değil alışkanlıklar. Heli kırımları genelde daima parça değişimi gerektirdiği için ve de heliciler zengin ve elit oldukları için amele işinden anlamıyorlar. :)

Sümer abinin söylediği gibi helilerde kırım olunca parça değişimi istemesekte zaruri malesef. :-\ Ama heliciliğin zengin ve elit olmakla ilişkisine katılmıyorum. :laugh:

Biz o modelleri kırmayalım diye simulatörle bilgisayar başında aylarca çalışırken uçakçı kardeşlerimizin bir çoğu kıra kıra öğrenmeyi tercih ediyorlar mesela. Sonrada biz zengin, elit oluyoruz öyle mi :lollol:

Bu arada laf aramızda ama modelcilik camiasında elit olarak değerlendirebileceğimiz kesim olsa olsa föncüler (jet) olabilir bence. :lol:

Çok imreniyorum; uçuş tulumu, paraşüt, Mig-29 vizörüyle falan uçuş yapıyorlar genelde, arkada topgun müziği... :coolxf: :laugh:

Not : İnşallah forumda jeti olan yoktur, biraz kıskandığım da anlaşılıyordur herhalde. ;D Hele o rusjet var ya onlara nasıl kıl oluyorum anlatamam. :angry:

Canopy Tamiri

Mehmet abi senin gibi bir heliciye parça tamir etmeyi hiç yakıştıramadım ;D
Sen ki USA version Spektrum kumandası olan, kırılmamış parçayı bile ne olur ne olmaz deyip değiştiren bir helicisin ;D

:lollol: :lol:

Çalışma süper olmuş ama :bravo:

Canopy Tamiri

Ömer abinin eline sağlık diyelim gayet güzel bir çalışma olmuş yenisi gibi yapmış kanopiyi :bravo:

Canopy Tamiri

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
...
Buradan Ömer abimize bir kez daha teşekkür ediyorum.
...

Yaptığımız aman aman bir iş değil! Teşekkürlük bir şey yok!

Esas ben Mehmet'e bir helici olarak bir uçakçıya muhtaç olması hasebiyle bana bu keyfi yaşattığı için teşekkür ederim! :)

Canopy Tamiri

Omer Erkan' Alıntı:
Yaptığımız aman aman bir iş değil! Teşekkürlük bir şey yok!

Esas ben Mehmet'e bir helici olarak bir uçakçıya muhtaç olması hasebiyle bana bu keyfi yaşattığı için teşekkür ederim! :)
Ooouuuwwwwww... :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Canopy Tamiri

Mehmet abi super olmuş valla. Tamir yapan abiyi camiada yeni olduğum için tanımıyorum ama abinin ellerine sağlık. Ayrıca atölyesinde mukemmel. Hemen araştırıp o kumaştan bende tedarik edeceğim. Malum ufak tefek kırımlar kaçınılmaz..

PLK-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Canopy Tamiri

Bencede Mehmet abi mantıklısı yapmışsın, zaten o kısım allta, pire için yorgan yakmaya gerek yok.