Canopy Tamiri

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Hakan Sözmen (Rapicon Türkiye Distrubitörü) den aldığım Fusuno Canopyi daha ilk uçuşta Canopy lastiklerinin yırtılması nedeni ile havada çıkıp pallerin darbesine (resmen biçti) mağruz kaldı :D kulaklarından biri tamamen koptu ve bulamadım alanda :D diğer kulak hasarlı kırık ve alt tarafı kopmuştu :D e canopyi yeni alıp yüklü bir para ödeyince insan çöpe atamıyor tamir etmeye karar verdim bende :D

önce epoxi ile kırık kulağı zımpraladıktan sonra dolgu yapım, daha sonrada , komple olmayan kulak için Mert arkadaşımızdan aldığım tamir için fiber kumaşla yaptım :) önce diğer kulaktan kalıp alıp kestim ve kumaşı 1 2 damla japon ile kırık yere yapıştırdım, daha snra 2 bir kalıp aldım ve ikisini arasına epoxi sürüp tost gibi birbirine yapıştırdım, en son olarakta dış kısmıda epoxi ile doldurdum ve zımpara için hazırladım, son olarak alt kırık kısmıda içten fiberle epoxi ile takviyeledim,

son Olarak Canopyi Merte verdim ve kulaklara gövdeye uyacak şekilde boyamasını istedim :D

burdan kendisine birkez daha teşekkür ederim boya için :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Canopy Tamiri

Kırımdan Önce :D

Kırımdan Sonra :D

Canopy Tamiri

Tamir sonrasi halinin resmini ceker birisi olarak rahatlikla soyleyebilirim ki, sayet sahada ustad tamir olayini anlatmamis olsa kesinlikle tamir olayi belli bile degil :thumbup:

Dolgu ve fiber kismindan tutunda boyama kismina kadar cok profesyonel bir çıkarılmış. Helal valla :bravo:

Canopy Tamiri

Bu arada zamaninda sirf meraktan ben de cok hasar goren bir 450 Canopy tamir edeyim dedim. Gittim araba tamircisinden fiber macun aldim. Kullanmayi bilmeyince bolca sürmüştüm. Allahim zimpara yapmaktadan ellerim acımıştı :lol: Sonuc ise tam bir fiyasko :lollol:

Canopy Tamiri

Mehmet abi sağolasında amma güldüm sabah sabah anlattığına ya :lollol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: bende de benzer bi vaka var :D bende PC kasasına modifiye yapıyorum yaşımız çok daha genç ozaman 20 falan :D gittim bauhausa çelik macunu istedim, ama satan adam sertleştiricide alman lazım demedi elaam ya :D bende aldım çıktım macunu kasanın biyerine form vermek için sürdüm :D buraya kadar herşey normal :D ama sonra macun birtürlü kurumak bilmedi 3 ayda anca sertleşmişti :lol: :lol: silemiyosunda mereti :D

Canopy Tamiri

Ustad senin olayda fena degilmis :lol: :lollol:

Gercekten CAHILLIK zor zanaat ;D

Bu arada benim tamir ettigim ya da etmeye calistigim Canopy hala duruyor. O kadar emek verince atmaya kiyamadim :laugh: eve gidince resmini cekip bu konuda paylaşayım. Ani olarak kalsin boylelikle ;D

Canopy Tamiri

bende tam onu diycektim abi duruyorsa foto çekip koyarmısın diyecektim :D :lol:

Canopy Tamiri

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi sağolasında amma güldüm sabah sabah anlattığına ya :lollol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: bende de benzer bi vaka var :D bende PC kasasına modifiye yapıyorum yaşımız çok daha genç ozaman 20 falan :D gittim bauhausa çelik macunu istedim, ama satan adam sertleştiricide alman lazım demedi elaam ya :D bende aldım çıktım macunu kasanın biyerine form vermek için sürdüm :D buraya kadar herşey normal :D ama sonra macun birtürlü kurumak bilmedi 3 ayda anca sertleşmişti :lol: :lol: silemiyosunda mereti :D
Mesut modifiyeyi hiç ama hiç sevmez bu arada, ama bir o kadarda başarılıdır bu konularda. En son arabaya yaptığın sis farı modifiyesi çok güzel olmuştu her zamanki gibi.
Çamaşır makinası ile ilgili bir modifiye fikrin varmı Mesutum :lol:

Ynt: Canopy Tamiri

Tuğra abi çamaşır makinesine iç aydınlatma yapayım diyorum :D

Sis bölümü çalışmamıda paylaşayım abi :)

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: Canopy Tamiri

Mesut AKIN' Alıntı:
Tuğra abi çamaşır makinesine iç aydınlatma yapayım diyorum :D

Sis bölümü çalışmamıda paylaşayım abi :)

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Mesut iyi fikir çift lamba koy beyazlar yıkanırken neon lamba kullan diskoya dönsün içerisi :lol:

Canopy Tamiri

N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
Mesut modifiyeyi hiç ama hiç sevmez bu arada, ama bir o kadarda başarılıdır bu konularda. ...
Kesinlikle abi :laugh: şu ana kadar gördüğüm modifikasyonları sevmeyen ve hayatta yapmayan tek modelci :lollol:

Canopy Tamiri

bu hafta Özgür arkadaşımızında canopysine aynı işlemi uygulayacağım , onuda detaylı olarak fotoğraflamaya çalışırım :)

Canopy Tamiri

Mesut AKIN' Alıntı:
bu hafta Özgür arkadaşımızında canopysine aynı işlemi uygulayacağım , onuda detaylı olarak fotoğraflamaya çalışırım :)
Valla bu mesajı da yeni gördüm :embarras: Sonuç belli :thumbup: resimler ile imalat aşamasını merak ediyoruz üstad ;)