CC3D Kontrol kartı ile ilgili sorularım

sevgili eyüpcan
ilgili motor ve esc ler cc3d ve omnibus da fevkalade çalışabilecek özelliklere sahiptir. cc3d ile kullanılacaksa openpilot firmware ile kullanılabilir cc3d ye cleanflight veya yükleyebilirsen dshot hariç oneshot 42, 125 ve multishot kullanılabilir. ama acc disable halde iken bile en fazla 2k/2k çalışır. bu nedenle omnibus kesinlikle tercih edilmesi mantıklı olacaktır. omnibus dshot 600 ü tabii ki destekler. 8k/8k çalışabilir

sevgi ve saygılarımla
şakir polay

sevgili eyüpcan
ilgili motor ve esc ler cc3d ve omnibus da fevkalade çalışabilecek özelliklere sahiptir. cc3d ile kullanılacaksa openpilot firmware ile kullanılabilir cc3d ye cleanflight veya yükleyebilirsen dshot hariç oneshot 42, 125 ve multishot kullanılabilir. ama acc disable halde iken bile en fazla 2k/2k çalışır. bu nedenle omnibus kesinlikle tercih edilmesi mantıklı olacaktır. omnibus dshot 600 ü tabii ki destekler. 8k/8k çalışabilir

sevgi ve saygılarımla
şakir polay
çok teşekkür ederim hocam ama benim sorular ve sorunlar da bitmek bilmiyor :) hocam ben şuan dronu yaptım uçuyor fakat arm settings'te sorun yaşıyorum.throttle sagda calışma özelliğini sectim(5 saniye) . Ama coğu zaman nedendir bilinmez cc3d kartı uçuşa aktif hale gelmiyor. aktif hale geliyor uçuş yapıyorum daha sonra gazı kesip beklediğimde dron kendini arm ayarlarında ayarladığım 5 saniye sonra tekrar kitleniyor .(artık ne deniyorsa )ve bir daha açılmıyor devamlı yanıp sonüyor . alıcının algılamsında da sıkıntı yok neden böyle oluyor aanlayamadım. acaba 5 saniye ayarladığımdan dolayı mı oluyor . fakat kapandığında tekrar tekrar açabilmem lazım değilmi ??

CC3D Kontrol kartı ile ilgili sorularım

Öncelikle ilgilendiğiniz ve cevap verdiğiniz için teşekkür ederim Şakir Bey.Disarm ve arm sorununu çözdüm .Kumandanın sol kontrolü yerine sağ kontrolü üzerinden disarm komutunu vermek gerekiyormuş.Ben throtle sol kontrol çubuğun üzerinde olduğu için hep sol kontrol üzerinden disarm ve arm etmeye çalışıyordum.1. motor ile ilgili olarakda ertesi gün tekrar denemelerim sonucunda motorun artık daha da zorlandığını fark ettim ve firmayı arayıp değişim yapması için talepte bulunacam.
sorunu nasıl çözdün