Çekim güvenilirliği ve switch sorusu

Murathanaksoz

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Multikopter
Selamlar :saygilar:

Oooo şimdi ortalık biraz karışacak ;D Kumanda mevzusu bu boru değil :lol:

Abiler,ustalar bir şey soracağım. Anladım ki uzun süre taranis alamayacağım ve son zamanlarda gözüme şu Spektrumlar takılıyor. Ben radiolink AT9 kullanıyorum ama bir kere bağlantı koptu ve gitti mini quad o günden beridir çok korkak uçuyorum.

Benim kumandada aradığım özellikler:
+ İstediğim herhangi bir switch i istediğim yere atayabilmek
+ Birden fazla komutu tek bir switche atayabilmek ( rudd,elevator,aileron aynı switch ile rate kontrolü )
+ Sbus
+ Bağlantı güvenilirliği yani kumanda üstünde 1km desin ama en azından 700 metrede sağlam rssi olsun.
+ Küçük alıcı

Bu aradıklarımı Spektrumda bulabilirmiyim ? Eğer evetse hangisi ? Dx6, Dx6i , Dx7

Murathan Spektrum kumandalarda SBUS desteği bulunmuyor malesef. :-\

Türker'e ilave olarak, "+ İstediğim herhangi bir switch i istediğim yere atayabilmek" özelliği DX6i yok.

Kaldı ki merak ettiğim Taranis ne kadar ki ? DX7 ile arasında çok büyük bir fark yoktur diye düşünüyorum :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Türker'e ilave olarak, "+ İstediğim herhangi bir switch i istediğim yere atayabilmek" özelliği DX6i yok.

Kaldı ki merak ettiğim Taranis ne kadar ki ? DX7 ile arasında çok büyük bir fark yoktur diye düşünüyorum :rolleyes:

Forumda 500 liraya gördüm sanki. Taranis 850 den aşşağı TR de bulmak zor. Yurt dışından kumanda sipariş edicek cesaret de bende yok ;D

Futaba 10J ve 8J de multirotor menüsü de varmış sbus da. Futaba 1 - Spektrum 0 ( Şair burda ortalığı karıştırmaya çalışıyor ;D )

murathanaksoz' Alıntı:
Forumda 500 liraya gördüm sanki. Taranis 850 den aşşağı TR de bulmak zor. Yurt dışından kumanda sipariş edicek cesaret de bende yok ;D
Senin gördüğün DX7 Cahitin kumandası olsa gerek. Gayet temiz ve güvenilirdir ama modeli DX7S'dir ki onda da switch yerlerı değişmez.

Değişmesi için yeni jenerasyon şu modelden almak lazım ki, görüleceği üzere fiyatlar arası öyle büyük bir fark yok.

murathanaksoz' Alıntı:
Futaba 10J de multirotor menüsü de varmış. Futaba 1 - Spektrum 0 ( Şair burda ortalığı karıştırmaya çalışıyor ;D )
Spektrumda da var, ki zaten o özel menü olmadan da yıllarca quadro uçuranlar oldu aramızda :laugh:

Hatta Quad için özel Satellite var. Anladım kadarı ile Quad kartları direk alıcı olmadan satelleti üzerinden bağlanmak için.

Works with most flight controllers including the Naze32, CC3D, SP F3 and more*

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Spektrumda da var, ki zaten o özel menü olmadan da yıllarca quadro uçuranlar oldu aramızda :laugh:

Hatta Quad için özel Satellite var. Anladım kadarı ile Quad kartları direk alıcı olmadan satelleti üzerinden bağlanmak için.

Works with most flight controllers including the Naze32, CC3D, SP F3 and more*

Ya tamam uçuranlar olmuş öğrendim ben de sonradan da ;D Şuan desteğe ihtiyacım var ;D Biri gelip bana arka çıksın lütfen