Cessna 182 EPO With LED Lighting

Hüseyin EFECAN

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merbaha arkadaşlar, Helikopter ve zagiden sonra artık benimde bir uçağım olmalı diye düşündüm, aslında hedefim ve hayalim redbull temalı yakıtlı bir Edge 540 almaktı, ama kısmet değilmiş bir türlü istediğim gibi bir model bulamadım, halen araştırıyorum eninde sonunda Edge 540 benim olacak :) fakat bu geçen zaman zarfında küçük bir elektrik model ile vakit geçirip plotajımı ilerletmek iyi bir fikir gibi geldi ve dün itibari ile Hobbykingten Cessna 182 sipariş ettim, hiç uçak deneyimim yok ,Allah kısmet ederse bu ilk modelim olacak, kutu incelemesi-montaj aşamaları ve ilk uçuşunu sizlerle bu konu altında paylaşmak istedim. Ayrıca aynı modele sahip arkadaşların görüş ve önerilerini almak isterim. Teşekkürler...

Ürün linki:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hüseyin hayırlı olsun, başlangıç için güzel bi model çok yormaz seni, biraz pratik yapıp bikaç kez kırınca daha gösterişli bir modele geçebilirsin

Huseyin, gorsel anlamda cok hos bir model, hayirli ugurlu olsun %p

Ucakci Kardeslerimiz daha iyi bilirler ama sanki bana ilk modelin EPO olmasi biraz riskli gibi geldi :embarras: Ozellikle dusmelerde tamir etmek oldukca zor oluyor bildigim kadari ile :rolleyes:

Neyse biz seytana vesvese vermeyelim ve kirimi]siz bol keyifli ucuslar dileyelim :thumbup:

Hüseyin hayırlı uğurlu olsun. :bravo: Merakla foto ve videolarını bekliyoruz. Şimdiden kırımsız uçuşlar....

Mesut AKIN' Alıntı:
Hüseyin hayırlı olsun, başlangıç için güzel bi model çok yormaz seni, biraz pratik yapıp bikaç kez kırınca daha gösterişli bir modele geçebilirsin

Teşekkürler Mesut, İnşallah ilk uçuşta kırmayız :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Huseyin, gorsel anlamda cok hos bir model, hayirli ugurlu olsun %p

Ucakci Kardeslerimiz daha iyi bilirler ama sanki bana ilk modelin EPO olmasi biraz riskli gibi geldi :embarras: Ozellikle dusmelerde tamir etmek oldukca zor oluyor bildigim kadari ile :rolleyes:

Neyse biz seytana vesvese vermeyelim ve kirimi]siz bol keyifli ucuslar dileyelim :thumbup:

Teşekkürler abi, Aslında başlangıç için EPP düşünüyordum fakat EPP ler genellikle 2 boyutlu oluyor ve o görüntü benim hiç hoşuma gitmiyor, o yüzden bu modeli tercih ettim

Türker Akgün' Alıntı:
Hüseyin hayırlı uğurlu olsun. :bravo: Merakla foto ve videolarını bekliyoruz. Şimdiden kırımsız uçuşlar....

Teşekkürler Türker, hayırlısı ile elime bir ulaşsın foto video kolay :)

Delikopter' Alıntı:
Teşekkürler abi, Aslında başlangıç için EPP düşünüyordum fakat EPP ler genellikle 2 boyutlu oluyor ve o görüntü benim hiç hoşuma gitmiyor, o yüzden bu modeli tercih ettim
Hüseyin görüntü konusunda haklısın, görsellik anlamında arada epey bir fark var ;)

hayırlı olsun.abi rüzgarda çok savruluyor keşke sorsaydın bixler 2 al derdim.abi motoru değiştirip 2200mah pille kullanmanı tavsiye ederim.bu motorla dene 2200mah ile sıkıntı varsa çekiş vs motoru değiştirmeni tavsiye ederim.eğer kışın ve sonbahar da ruzgarlı havada ucacagım dersen.yazın kullanıcam dersen benden öneri zippy 1300mah 3s lipo tam oturuyor.

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
hayırlı olsun.abi rüzgarda çok savruluyor keşke sorsaydın bixler 2 al derdim.abi motoru değiştirip 2200mah pille kullanmanı tavsiye ederim.bu motorla dene 2200mah ile sıkıntı varsa çekiş vs motoru değiştirmeni tavsiye ederim.eğer kışın ve sonbahar da ruzgarlı havada ucacagım dersen.yazın kullanıcam dersen benden öneri zippy 1300mah 3s lipo tam oturuyor.

Sağol kardeşim, Bixler tip olarak bana hitap eden bir model değil, bu güzel, inşallah mutlu mesut uçacaz :) elimde bir kaç tane farklı devirde motor var, motor sıkıntı yaparsa değiştiririm, fakat pil yuvası sıkıntı yapar gibi geldi, genişletilebiliyormu pil yuvası?

Hayırlı olsun Hüseyin , cessnaları oldum olası sevmişimdir , dilerim uçması da görüntüsü kadar zevkli olur.
Kırılma işine gelince , tamiri elbette olacaktır , modelin ağırlığının değişmeyeceğini bilsem , o köpük uçak nasıl tank gibi sağlam yapılır anlatırım ama , daha sonra ... :lol:

pil yuvası genişletilir dış kısmı plastik onu cıkartıcaksın önce kopugu keserekten genişleticeksin sonrasında pil yuvası olan yere pili koyucak kadar yer bırakıp altını fiberli bant karbon cubuk ile sağlamlayacaksın 2200mah pili takıp 30dk uçucaksın:D

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
pil yuvası genişletilir dış kısmı plastik onu cıkartıcaksın önce kopugu keserekten genişleticeksin sonrasında pil yuvası olan yere pili koyucak kadar yer bırakıp altını fiberli bant karbon cubuk ile sağlamlayacaksın 2200mah pili takıp 30dk uçucaksın:D

30 dkmı :D boyun fıtığımı yapacan beni :D 1500 lük pillerim var, onları kullanmayı düşünüyorum, 2200 takıp gereksiz ağırlık yapmayalım

Ynt: Cessna 182 EPO With LED Lighting

1300ile 15-18dk gibi ucuyordu.

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

İlk modelim cessna idi.Tamiratı çok kolaydı.Silikonla yapıştırıp devam ediyordum.Hayırlı olsun :)

Berkay ARIKAN' Alıntı:
İlk modelim cessna idi.Tamiratı çok kolaydı.Silikonla yapıştırıp devam ediyordum.Hayırlı olsun :)

Teşekkürler Berkay