cessna 182 için nitro yakıtlı motor

Ayhan T@N

Yeni Uye
cessna 182 için nitro yakıtlı motor

merhaba arkadaşlar bugüne kadar elektrikli model uçaklar kullandım yakıtlı nitro motor hakkında hiç bilgim yok
ikinci el ama çok temiz :) cessna 182 aldım yakıtlı motor takmak istiyorum nasıl bir motor almalıyım sahibinden sitesinde mevcut birisinin linkini vericem
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Ayhan bey merhabalar.Linkini verdiğiniz her iki motorda model araba motoru olup uçak için değildir.Motor önerisinde bulunabilmemiz için uçak ağırlığı veya kaçlık sınıfı olduğunu bilmemiz gerekiyor.Biraz daha detay paylaşabilir misiniz? Hatta ürün linki varsa daha iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
CESSNA 182 TW-747-IV

Markası:VOLANTEX
Modeli:Trainstar
Üretici Kodu:747-4
Ürün Türü:Elektrikli Eğitim Uçağı
Genel Özellikleri
Kanat Açıklığı:
1400mm (55.12in)
Gövde Uzunluğu:1060mm (41.7in)
Uçuş Ağırlığı:1.30kg
Motor:4023 - 850kv Fırçasız
Servo:9g * 4 Adet
Esc:30 Amper BEC’li
Batarya:11.1V 1800mAh 20C
Kumanda:2.4 GHz 6 Kanallı
Pervane:12x6

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
aaa bu Cessna 182 değil ki.Bizim pilotlar arasında bu uçağın adı çıktı "Titrek Raziye" diye.:evil: Sümer abi ile aynı fikirdeyim, bu uçak elektrikli için üretilmiş.İlle de nitro motorlu olsun istiyorsanız, bu amaç için üretilmiş ARF uçakları almanızı öneririm.

aaa bu Cessna 182 değil ki.Bizim pilotlar arasında bu uçağın adı çıktı "Titrek Raziye" diye.:evil: Sümer abi ile aynı fikirdeyim, bu uçak elektrikli için üretilmiş.İlle de nitro motorlu olsun istiyorsanız, bu amaç için üretilmiş ARF uçakları almanızı öneririm.
titrek raziye derken :) stabil değilmi
daha elektrikli haliyle uçurmadım boş gövdeyi aldım motor esc servo ları taktım
taktığım motorun özelliklerini akşam bakıp yazıyım

D3635 900KV Thrust:1.5kg motor bu doğru seçimmi

Son düzenleme:
Pervane budur 3 bal üstünde 2 tane ölçü yazıyor 12x6 ve 30x15

Benim uçak bu ? titrek denmesinin sebebi heralde uçarken, sağ, sol yapma eyilimde olması. Onu da ben büyük kanat, düşük hıza bağlıyorum, ama zevki uçaktır kolay, kolay kırılmaz, rüzgarda daha güzel uçar ?akrobasi olarak hiç beklentin olmasın, sakin scale uçuşlar ve eğitim için bire bir kolay kolay stall olmaz, nitro kokusuna gelirsek kesinlikle nitro bu uçağa göre değil, yani çok gereksiz olur, illa takacam dersen takılır ama eminim ilerde pişman eder ?

yardımlarınız içim çok teşekkür ederim motor ve pervane onay aldığımıza göre uçuş yapabiliriz
peki nitro için nasıl bir model toplamalıyım akrobasi olursa iyi olur yak 54 için ne dersiniz veya başka bir model

Ayhan bey selamlar.Pilotaj durumunuzu bilemiyorum, elektrikli modellerle uçtuğunuzu söylüyorsunuz.Benim önerim üstten kanatlı eğitim modeli veya bir tık üstü olan alttan kanatlı modellere geçiş yapabilirsiniz.Almadan önce danışırsanız fikir verebiliriz.

bir şey sormak istiyorum araştırmama rağmen net sonuca ulaşamadım strafordan çaylak model yaptım sprey boyaların içinde solvent olduğu için bir kat tavan boyası attım astar niyetine sprey boya attığımda sonuç değişmedi hep kabardı

Sprey boya selülozik ise alttaki boyayı kabartıp söker. Zımpara ile boyayı tamamen çıkarın veya daha kolay yolu bir model daha yapın.