Collective Pitch 'li Profile 3d Uçak

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Nedense uçaklara Collective Pitch (Açı Değişimli Pervane Sistemi) sistemin çok yakıştığını düşünüyorum :laugh: :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

tabi tabi :D evde uçaçak yer yoksa ileri geri giden geri vitesi olan bi uçağın olması iyidir :D :evil: :evil: :evil: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Abi çok hoşuma gitti yaa. :)
Bunda öndeki pervanemi değişken açılı yoksa flaplarda da mı pervane var. Pek seçemedim..

Bu uçağı gerçekten sevdim. :thumbup:

Heli gibi uçak resmen. :evil:

Uçaklara ekstradan pitch kanalı ekleyip işi zorlaştırmanın ne gereği var. Kafa karıştırabilir :) Rahat rahat git gel , yan gel , ters gel , dön dön yapmak varken o ne öyle burun üstü durmak falan. :lollol: :lol:

Şaka bir yana thrust vectoring olan edf jetler hep ilgimi çekmiştir.

Bu da gerçeği

serkan sinan' Alıntı:
Abi çok hoşuma gitti yaa. :)
Bunda öndeki pervanemi değişken açılı yoksa flaplarda da mı pervane var. Pek seçemedim..
Aynen ana pervanenin açısı değişiyor ;) Örnek verecek olursak :

İlker Sönmez' Alıntı:
Uçaklara ekstradan pitch kanalı ekleyip işi zorlaştırmanın ne gereği var. Kafa karıştırabilir :) Rahat rahat git gel , yan gel , ters gel , dön dön yapmak varken o ne öyle burun üstü durmak falan. :lollol: :lol:
Aynen ilave bir kanal ilave iş demek :lollol: :lol: :lol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aynen ilave bir kanal ilave iş demek :lollol: :lol: :lol:

uçakta topu topu 4 kanal kullanılıyor :p hadi ilave kanalla 5 olsun bu uçak için :D :D

pekiii helide kaç ilave kanal kullanılıyor efeeem :D 6 kanal zoraki :D

Mesut AKIN' Alıntı:
uçakta topu topu 4 kanal kullanılıyor :p hadi ilave kanalla 5 olsun bu uçak için :D :D

pekiii helide kaç ilave kanal kullanılıyor efeeem :D 6 kanal zoraki :D
Bizin heliye neden hayran olduğumuz bundan daha guzel açıklanamazdi ustad :) :) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi kendinle çelişiyorsun bak :D
İlk mesajımda aslında senin de net anladığın şekilde şunu söylemek istedim : "Rudder bile kullanmakta zorlanan uçakcı kardeşlerimize ilave bir iş daha çıkarmayalım" demiştim. ;D :laugh:

Yoksa biz helicilerin kanal sayısı ile bir porblemi yok çok şükür. Seve seve tüm kanalları kullanıyoruz :lollol: :lol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
İlk mesajımda aslında senin de net anladığın şekilde şunu söylemek istedim : "Rudder bile kullanmakta zorlanan uçakcı kardeşlerimize ilave bir iş daha çıkarmayalım" demiştim. ;D :laugh:

Yoksa biz helicilerin kanal sayısı ile bir porblemi yok çok şükür. Seve seve tüm kanalları kullanıyoruz :lollol: :lol:

valla ben Ruddersız hayatta uçmam :) bizim ekip full ruddercı :D hatta daha 3 5 uçuşu olan Recep arkadaşımıza bile :D Özgür ilk günden rudderla dön rudderla dön diye bağırıyordu :D rudder kullanmayan zaten uçakçı değildir :D helici hiç olamamıştır :lol: :lol: :lol:

İlker Sönmez' Alıntı:

Şaka bir yana thrust vectoring olan edf jetler hep ilgimi çekmiştir.

Bu da gerçeği

rc side gerçeği de muhteşem :saygilar: