Demon 3SX - RESCUE Sırasında Komutları Ezme Tiyosu

goblin 380 i çok fazla dengesiz haraket yapıp. yani ünitenin kafasını allak bullak eddikten sonra rescue yi çektiğimde heli ters olarak yaklaşık 30-40 derece açıyla yere paralel devam etti. aslında burda helinin kafa turu 3600 olmasının da payı var(heliyi daha sert haraketlere sebebi olabiliyor. bu 30-40 derece açı, 45 ve daha fazla olsaydı heli yere paralel yerine aşşağıya da haraket edebilirdi. bu gibi durumlarda eğer stikleri ezerseniz heliye komut veremezsiniz ve heli rescue çekili halde düşebilir.

E anlat hadi bekliyoruz. Stick ezmeyle alakalımı?

Bu arada program Mix ile alakalı anlaşılır dilden olabileceğini düşünerekten basit bir açıklama yapayım. Özellikle uçaklarda kullanmanın çok daha faydalı olduğu menülerdir. Basit örnek : AILE>RUDDER MIX ele alalım. Bu heli içinde kullanılabilir ama avcs gyro lar için önerilmez. Alan turunda, modele sağdan yada soldan dönüşlerde, kuyruk içinde belli bir miktar komut vermemiz gerekir. Ama bunu tek bir stick ile tek bir komutla yapmak istersek bu mixi kullanırız. Parametrelerin hesaplama yöntemi varmı yokmu bilmiyorum ama küçük küçük denemeler ile uygulayabiliriz. Girilen Parametrelerin testini yerde de gözlemleyebilirsiniz. 3sx için bahsedilen Mix sanırım aileron resque ve normal aileron komutlarının mixlenmiş hali. - 100 değerleri Mix aktif edildiğinde stick yada resque sistemin - 100 komutunu almasını istemiş. Ama offset 0 olarak girilmiş yani hiç birşey yapma denilmiş. Eğer offsete değer verilirse aileron, verilen değer kadar veya hız ile - 100 istikametinde hareket edecek. Kısaca mantığı anlaşılır bir şekilde yazmak istedim. Otobüsteyim ve yorgunum. Anlatım bozukluğu veya yanlışım olabilir. Böyle bir durum var ise şayet lütfen düzeltiniz.

Erhan geçen bu yüzden heliyi yere çaktık. Arkadaş oryantasyonunu kaybetti ve rescue stiğini çekti ama o heyecanla rescue stick çekili olduğu halde hala heliyi düzeltiyim diye komut vermeye devam etmiş. Bu yüzden de rescue modda yere çaktık, 3SX ne yapsın. 3SX düzeltmeye çalışıyor ama arkadaş sen karışma ben daha iyi düzeltirim senden diyor gyroya :laugh: Sonuç 700 heli yere çakıldı ama kusur kimde? Tabi ki bizde ;D Şimdi bu p-mixleri girdim kumandaya, içim daha rahat şimdi. Kullanıcı hatalarını sıfırlamış olduk diye düşünüyorum...

Kadir SARIYILDIZ' Alıntı:
Bu arada program Mix ile alakalı anlaşılır dilden olabileceğini düşünerekten basit bir açıklama ....
.....
3sx için bahsedilen Mix sanırım aileron resque ve normal aileron komutlarının mixlenmiş hali.
....
Anlatım bozukluğu veya yanlışım olabilir. Böyle bir durum var ise şayet lütfen düzeltiniz.
Kadir MIX ile ilgili aciklamalar icin Tesekkur ederiz ama bu konuda paylasilan miks durumu biraz daha ozel. Yani sadece kurtarma tusu basilinca devreye giriyor.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
goblin 380 i çok fazla dengesiz haraket yapıp. yani ünitenin kafasını allak bullak eddikten sonra rescue yi çektiğimde heli ters olarak yaklaşık 30-40 derece açıyla yere paralel devam etti. aslında burda helinin kafa turu 3600 olmasının da payı var(heliyi daha sert haraketlere sebebi olabiliyor. bu 30-40 derece açı, 45 ve daha fazla olsaydı heli yere paralel yerine aşşağıya da haraket edebilirdi. bu gibi durumlarda eğer stikleri ezerseniz heliye komut veremezsiniz ve heli rescue çekili halde düşebilir.
Erhan benzer durum bizim de basimiza geldi. Simdi tamam rescue var ama bu ozellikle cok karisik 3d hareketler sonrasi %100 calisacagi anlamina gelmiyor. Ne yazik ki tecrube ile sabit bazen tam olarak calismayabiliyor :-\

Sendeki sorunun benzerini biz de yasadik. bolca piro-flip sonrasi rescue cekinde duzeltme yapti ama yukseltme vermedi.

Stick ezmenin arti ve eksisi var. Yani hic bir cozum %100 mukemmel degil.

Aslinda rescue de calisilmasi ve alisilmasi gereken bir ozellik. Bolca cekip, refleks olarak alismak gerekiyor.

Senin durumda ya rescue birakip hemen yeniden cekmek gerekiyor ya da gaz stick ezmemek lazim ki benim paylasimda gaz stick ezmiyoruz.

Bence stick ezme kismi tamamen kisisel bir tercih. Ornegin yukarida yusuf hocanin bahsettigi olayda bir avantaj haline geliyor.

Sahsi fikrim ise gaz haric stickleri ezmek ve bolca rescue calismak. Senin yukaridaki durum basimiza gelince de rescue birakip yeniden cekerek durumu kurtarmak ya da gaz stick ile dogru komutu vermek.

ABI RESCUE KESİNLİKLE ÇALIŞILMASIN LAZIM. BOLCA HEMDE.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
ABI RESCUE KESİNLİKLE ÇALIŞILMASIN LAZIM. BOLCA HEMDE.
Kesinlikle Erhan'im %p RF orjinal dongle olsa RF7 de HC-3sx kurtarma ozelligi aktife edilebiliyormus Helifreak gormustum ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kesinlikle Erhan'im %p RF orjinal dongle olsa RF7 de HC-3sx kurtarma ozelligi aktife edilebiliyormus Helifreak gormustum ;)
Abi sen böyle diyince bir ışık yandı bende hemen test ettim tabi 10 dolarlık basit dongle ile şu an sıkıntı yok çalışılabilir bence ama kesinlikle orjinal olması daha iyidir bunun bir kaç sıkıntısı var tam ayar tutmayabiliyor
nasıl yapılacağı hakkında belki bilgi verir isteyen arkadaşlara
İlk önce buradan RF g7 için goblinimizi indiriyoruz
sonra rescue modunu indiriyoruz
DX8 için Swich secimi
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

sonrasını bahsettim videoda
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mustafa bu guzeve degerli paylasim arada kaynamasin diye yeni konu olarak tasindi :RCKolik:

Adamlar üniteyi kopyalamış ama sadece kuru kuruya kopyalamamış... Komut ezmek için mix yazmaya gerek yok, bunun ayarını koymuşlar programlarına...

Sticks priority
Specifies the amount of control while configured mode is activated.
The higher the value, the more the model will react to stick movements.

configured mode dediği rescue acro, rescue normal veya stabilisation...

i feel spirit :evil: :evil: :evil:

Bu benim için sevindirici bir durum[emoji1]

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rasim Öztürk' Alıntı:
Adamlar üniteyi kopyalamış ama sadece kuru kuruya kopyalamamış... Komut ezmek için mix yazmaya gerek yok, bunun ayarını koymuşlar programlarına..

HC-3sX zorlayacak bir rakip olmasi biz kullanicilar icin buyuk bir avantaj :thumbup:

Spirit markasini manen, yani en azindan simdilik manen :laugh:, tam destek veriyoruz :thumbup:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Adamlar üniteyi kopyalamış ama sadece kuru kuruya kopyalamamış... Komut ezmek için mix yazmaya gerek yok, bunun ayarını koymuşlar programlarına...

Sticks priority
Specifies the amount of control while configured mode is activated.
The higher the value, the more the model will react to stick movements.

configured mode dediği rescue acro, rescue normal veya stabilisation...

Geçen g0n ben de kurtarma sırasında verdiğim komut yüzünden neredeyse kontrolü kaybediyordum. Sonra bu ayarı sıfıra getirdim. Default olarak 6 da geliyor ama sanırım sıfır olması yani rescue esnasında sağ stiğin devre dışı kalması daha mantıklı.

Cahit Kaş' Alıntı:
Geçen g0n ben de kurtarma sırasında verdiğim komut yüzünden neredeyse kontrolü kaybediyordum. Sonra bu ayarı sıfıra getirdim. Default olarak 6 da geliyor ama sanırım sıfır olması yani rescue esnasında sağ stiğin devre dışı kalması daha mantıklı.
Tamamen kişisel bir tercih olsa da kurtarma sırasında bence de özellikle SAĞ STICK ezilmeli :)