Denize Atılan Küçük Bir Nesne ve Sebep Oldukları

olgun61

Uye

Ynt: Denize Atılan Küçük Bir Nesne ve Sebep Oldukları

Bu klibi dün bir sosyal paylaşım sitesinde görmüş ve çok üzülmüştüm.Hepimiz üzerimize düşen görevi yapmalıyız hatta yaptığımıza da umuyorum aslında.Bu klibin muhatabı bizden çok , Kyoto protokolüne imza atmayıp , hala deli gibi denizi ve tabiatı kirletmekten zerre ödün vermeyen , bir kaç gelişmiş medeniyet olduğunu iddia eden devletlerin yöneticilerine ve o ülkelerin halklarına ithaf ediyorum. :(

Hakan'ın kesinlikle söylediklerine katılıyorum :thumbup: Fakat benim anlamadım yazık bu hayvancağızlar bunları nasıl yiyorlar yanlışlıkla acaba ??

Mehmedim bu hayvancıklar tabiri caizse köylü,taşralı,varoş hayvancıklar.Yani bizim İstanbul'daki gibi şehir hayatına adapte olmuş , vapurda dalgın dalgın simit yerken , elindeki simidi kapıp kaçan uyanık kardeşleri gibi değiller.
Okyanus akıntılarıyla en ıssız ve ücra yerlere ulaşan bu pislikleri , hayvancıklar lezzetli birşey zannedip yiyorlar demek ki. :(

bugün bende izledim ve içim kan ağladı. insanoğlu nekadar saygısız ve bencil bir yaratık, yazık çocuklarımızın geleceğini çalıyoruz resmen, bizim suni gdo lu yiyeceklerle başladığımız maceraya umarım çocuklarımız yapay orman, yapay güneş, yapay denizler akarsular ile devam etmezler. böyle giderse çocuklarımıza bırakacak bir doğa kalmayacak :embarras:

Bu filmi dayanamayıp Facebook'ta ben de paylaşmıştım. Bu, doğayı nasıl yok ettiğimiz hakkında yalnızca bir örnek. Çok yakınımızda nicelerini görebiliriz, ve nice buna sebep olanları... :mad: Üzerime düşeni yapıp, uyarmaya kalktığımda neredeyse dayak yemediğim kalan durumlar oldu. Çok üzülüyorum! :'( Ama çocuklarıma, çevreme doğaya saygılı olmayı aşılamaya çalışıyorum. Bunun için evde çöpleri ayırıyorum, sahada kırılan pervaneleri, poşetleri, şişeleri, küçücük plastik parçalarını bile mümkün olduğunca toplayıp geri dönüşüme atıyorum. Belki hepsini kurtaramıyorum, ama bir "deniz yıldızını" kurtardığımı düşünüyorum.

Hüseyin Olgun kardeşime bu duyarlılığı için çok teşekkür ediyorum, kendisini kutluyorum, yalnız olmadığımı görüp seviniyorum! :bravo:

Hayata insanlara duyarlılık gösterdiğimiz kadar çevremiz içinde duyarlı olmalıyız, doğada yok ettiğimiz her tür ile birlikte onun doğada aldığı görevlerinide yok ediyoruz, unutmayalımki doğada yaşayan her varlığın herbir organizmanın bile çok büyük ve mühim görevleri vardır, nasılki bal arıları yok olursa tabiat yok olur diyoruz bunun diğer tüm canlılar içinde geçerli olduğunu unutmayalım! bu paylaşımından dolayı arkadaşımıza teşekkür ederken siz değerli dostlarımında aynı fikirde olduğunu düşünüyor saygılar sunuyorum.

insanların hakları sadece insan dan insan a geçmiyor ...hayvanların üzerimizde ki hakkını düşünseler biraz da.
bi hayvanın ölümüne sebep olmak istemem...