Diğer Hobilerimiz

Ynt: Diğer Hobilerimiz

Bu da benim güzel kızım MİA :) 6aylık

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rudder lobisine başkan olmak kolay değil. Rudder için helikopter uçurmak lazım. :)
Karakaya olacak herif de bir uçuş videomu bir Japon sitesinden bulup yayınlamıştı bir zaman. Ehh naapalım hepimizin geçmişinde bazı karanlık sayfalar var. :lol:

Diğer Hobilerimiz

Benim de zeka küplerine merakım var. Aynı zamanda fotoğrafçılıkla uğraşıyorum. Ve bir de saz çalıyorum kendi çapımda :)

Diğer Hobilerimiz

Cahit Kaş' Alıntı:
Benim de zeka küplerine merakım var. Aynı zamanda fotoğrafçılıkla uğraşıyorum. Ve bir de saz çalıyorum kendi çapımda :)
Aynı merak küçük kızımızda var galiba :) Allah bağışlasin gün geçtikçe büyüyor maşallah :)

Bu arada merak ettim. Küpü tamamlamak ne kadar vaktinizi alıyor. Hatırladığım kadarı ile bunun yarışmaları yapılıyordu yurtdışında bir aralar.

Cep telefonundan Tapatalk 2 aracılığı ile gönderildi.

Diğer Hobilerimiz

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aynı merak küçük kızımızda var galiba :) Allah bağışlasin gün geçtikçe büyüyor maşallah :)

Bu arada merak ettim. Küpü tamamlamak ne kadar vaktinizi alıyor. Hatırladığım kadarı ile bunun yarışmaları yapılıyordu yurtdışında bir aralar.

Cep telefonundan Tapatalk 2 aracılığı ile gönderildi.

Evet kızım da meraklı. Bu fotoğraf biraz eski. Şimdi daha da büyüdü.
3x3x3 lük küp benim 25sn civarı vaktimi alıyor (ama bazen 40sn bile oluyor). Bunu kısaltmanın yöntemini biliyorum ama öncelikle bazı algoritmaları ezberlemek lazım. Yani süreyi azaltmak isterseniz mutlaka PLL-OLL denen algoritmaları ezbere bilmek lazım. Ve parmakların daha da hızlanması lazım. Yarışmalarda 5-6 sn gibi kısa sürelerde çözenler de var. 7x7x7 lik küpü ise 15-20 dk sürede çözebiliyorum.

Diğer Hobilerimiz

Cahit Kaş' Alıntı:
3x3x3 lük küp benim 25sn civarı vaktimi alıyor (ama bazen 40sn bile oluyor). Bunu kısaltmanın yöntemini biliyorum ama öncelikle bazı algoritmaları ezberlemek lazım. Yani süreyi azaltmak isterseniz mutlaka PLL-OLL denen algoritmaları ezbere bilmek lazım. Ve parmakların daha da hızlanması lazım. Yarışmalarda 5-6 sn gibi kısa sürelerde çözenler de var. 7x7x7 lik küpü ise 15-20 dk sürede çözebiliyorum.
Cahit Bey umarim birgun kismet olurda sizi kup cozerken izleyip sasiririm :) videolarini izlerken bile cok hosuma gidiyor, herhalde canlı izlesem agizim acik kalır :laugh:

Diğer Hobilerimiz

Berkay, seni ufaklik gercekten cok güzelmiş.Normalde rotweiller cinsini pek begenmem ama seninki bir baska duruyor. Benimde bir suru kopegim olmustu. Aralarında en cok sevdigim Tara'ydi. Great Dane ( Danua ) cinsiydi. Disiydi ve bana cok bağlıydı, gozlerime baksa ne demek istedigimi anlardi... ankara cevik kuvvet kopeklerine egitimde kukkaniliyordu. Yaşlılıktan öldü, huzur icinde yatsın :(

*fotograf s/b ve uzaktan cekim oldugu icin belli olmuyor ama.. tek gozu mavi, tekgozu kahverengiydi.

Ekli dosyalar

• 20140430_012314.jpg
    20140430_012314.jpg
    62.4 KB · Görülme: 26
Diğer Hobilerimiz

Türker Akgün' Alıntı:
Her ne kadar şu sıralar biraz durulmuş olsamda hareketli faaliyetlerde başka bir hobimdir diyebilirim. Hareketi seviyorum...

Dönemsel olarak ağırlık verdiğim bazı hobiler oldu :

- Motosiklete merak sardım bir sıra özellikle de offroad parkurlara

- Bir dönem Snowboard gündemdeydi
]

- Hazır boarda başlamışken sudakine de bakayim dedim

Müziği de ihmal etmek olmazdı

Hepsini hobi niteliğinde amatörce gerçekleştirdim ve hepsinden de ayrı bir keyif aldım. İnşallah koşulların uygun olduğu bir zaman yakalayabilirsem yeni girişimlerde de bulunmayı çok istiyorum. :laugh:

Turker hocam, biz iyi anlasirmisiz. Hayatimda yapmayi en cok istedigim seylerden biriydi cross, hikayeside var. Babam motorcudur, bir ara bende giristim ama bazi nedenlerden dolayı birakmak zorunda kaldim (ekipmanlarim halen mevcut-tutkumda) umarim birgu tekrardan giriscem.

%p

Diğer Hobilerimiz

Cahit Kaş' Alıntı:
Süreler gerçekten süpermiş :thumbup: Bir gün 7x7x7 küpü çözerken çekilmiş bir videonuzu izlemek izleriz Cahit Bey ;)

Diğer Hobilerimiz

Bulut' Alıntı:
Berkay, seni ufaklik gercekten cok güzelmiş.Normalde rotweiller cinsini pek begenmem ama seninki bir baska duruyor. Benimde bir suru kopegim olmustu. Aralarında en cok sevdigim Tara'ydi. Great Dane ( Danua ) cinsiydi. Disiydi ve bana cok bağlıydı, gozlerime baksa ne demek istedigimi anlardi... ankara cevik kuvvet kopeklerine egitimde kukkaniliyordu. Yaşlılıktan öldü, huzur icinde yatsın :(

*fotograf s/b ve uzaktan cekim oldugu icin belli olmuyor ama.. tek gozu mavi, tekgozu kahverengiydi.
Teşekkür ederim :)
Köpeğinize üzüldüm :(

Diğer Hobilerimiz

Türker bendede var motor sevdası hastalık derecesinde bekarken birtane chopper almıştım ama anne sözü ile bıraktım evlenincede hanım izin vermedi :D :D :halay: :halay:

bu arada konu ne değişik oldu :D herkezin 2. hatta 3. hobisini görmüş olduk :D

Diğer Hobilerimiz

Bende kendi çapımda ney üflüyorum birazda atıcılık var iyi sıkarım .

Diğer Hobilerimiz

Mesut AKIN' Alıntı:
Türker bendede var motor sevdası hastalık derecesinde bekarken birtane chopper almıştım ama anne sözü ile bıraktım evlenincede hanım izin vermedi :D :D :halay: :halay:

bu arada konu ne değişik oldu :D herkezin 2. hatta 3. hobisini görmüş olduk :D
Aynen üstad :thumbup: Modelci dediğin kişinin aslında bu hobiden önce de normal olmadığını, modelciliğe başlayarak aslında ZIRVE yaptığını ispatlamış oldu bu konu :D ;D

Ahmet bey varmi vidyonuz dinlemek isterim :)

Mehmet abi modelciler normal degiller ya bence :D :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi