Dji F550 Hexacopter Apm 2.6 Toplama Konusu

[Urun]: Dji F550 Hexacopter Apm 2.6 Toplama Konusu

Bilgiler için teşekkür ederim Selçuk Bey. Şimdilik dursun er9x ve ppm encoder. Siz telemetriyi zaten android telefon yada tablet baglayacaginiz için ekranda bilgileri göreceksiniz. kumanda er9x olsa bile tüm bilgileri o ekranda goremiyecegiz aynı anda.

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
tamaaaam işte sizi konuşturarak almak istediklerimi aldım :) :D

Şimdi izninizle bazı bilgilerinizi düzelteyim. Autopilot dediğiniz şey aslında Mission Planner da WAYPOINT olarak geçer bunu yapmak için usb kablosuyla bile pc den bağlanıp görev yani mission atayabiliyoruz. er9x ile alakası yok. Kumanda dan bir tuşa sadece AUTO uçuş modu için bir switch atıyoruz. Telemetry dediğiniz şey APM yada pixhawk için bulunan telemetry modülü, böylece kablosuz bağlantı kurarak detaylı bilgileri pc yada tablet yada telden takip edebiliyoruz. benim sormak istediğim telemetry bilgilerini kumanda ekranında görebiliyormusunuz oydu... İşte burada er9x işin içine giriyor diye biliyorum. Sizin esc ve motor ile yaptıklarınızı temasınızı alıcınız sağlamış oluyor telemetry değil yani. telemetry ile de karta hakim olabilirsiniz komutları verebilirsiniz waypoint falan. anlık olarak uçuşunuzu haritada görebilirsiniz. aynı zamanda kumanda ekranında hız yükseklik mesafe pil durumu gibi bilgileri görebilmekten bahsediyorum. bence bu da yapılabilir. herşeyim bitince bu konuya bir el atıcam.

Selçuk abi bu telemetryi telefona bağlayamadım gitti
bilgisayarda çalışıyor ama telefona takınca okumuyor bilgileri sen droid planner 1 mi yoksa 2 yimi kullanıyorsun
ne sıkıntısı olabilir telemetri nin

Ali Yörük' Alıntı:
Selçuk abi bu telemetryi telefona bağlayamadım gitti
bilgisayarda çalışıyor ama telefona takınca okumuyor bilgileri sen droid planner 1 mi yoksa 2 yimi kullanıyorsun
ne sıkıntısı olabilir telemetri nin
2 yi kullaniyorum ama tablette. Telde calismayabilir belki, donanimsallik ayirdediyor olabilir, telde baska bisey kullanmistim sanki. Bir ekran goruntusu at istersen.

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
2 yi kullaniyorum ama tablette. Telde calismayabilir belki, donanimsallik ayirdediyor olabilir, telde baska bisey kullanmistim sanki. Bir ekran goruntusu at istersen.
Yarin atiyim abi bende 2 yi kullanıyorum bağlantı oluyor ama apm i okumuyor mavlink error hatası veriyor

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Hata resimdeki gibi tablette de denedim telefon da da sonuç bu telemetry PC ile sorunsuz çalışıyor

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1423766755010.png
    uploadfromtaptalk1423766755010.png
    70.9 KB · Görülme: 32
Ali Yörük' Alıntı:
Hata resimdeki gibi tablette de denedim telefon da da sonuç bu telemetry PC ile sorunsuz çalışıyor
Cok ilginc gercekten baska bi tablette deneyebilirmisin.

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Cok ilginc gercekten baska bi tablette deneyebilirmisin.

3 telefonda denedim birinde hiç algılamadı usb yi
ikisinde algıladı ama bu hata çıktı
1 tablette denedim yine bu hata çıktı elimde başka tablet yok
acaba sorun neyle alakalı
telemetry ayrı felan gerekiyormu
mission plannerda yazılım yükledim buna

Ali Yörük' Alıntı:
Hayir ayar gerekmiyor tablette. Usb ye takar takmaz uygulama kendi aciliyor ve connect e tikliyoruz. Android surumundeki farkliliktan olabilir diye dusunuyorum. Son surum yeni bir telde dene istrrsen

Ali Yörük' Alıntı:

Ali Merhaba, belki sorunun çözümünü şu linkte bulabilirsin. Kullandığın tablet yada akıllı telefonda "telemetri link speed" ayarlarını değiştirmen gerekiyor olabilir.

https://3drobotics.zendesk.com/hc/en-us/articles/201788349-Why-can-t-I-connect-telemetry-to-my-copter-using-DroidPlanner-or-AndroPilot-

Not: Verdiğim linki tıkladığım zaman rckolik ana sayfası açılıyor. Linki kopyala ve tarayıcına yapıştır.

Telemetry için USB-OTG kablosu her telefonda çalışmayabiliyor.
Ben Sony xpreia Z, Samsung ve Zopo ile kurulumsuz çalıştırmıştım mesela ama General Mobile Discovery desteklemiyordu çalıştıramadım..

ayhan çamurcu' Alıntı:
Ali Merhaba, belki sorunun çözümünü şu linkte bulabilirsin. Kullandığın tablet yada akıllı telefonda "telemetri link speed" ayarlarını değiştirmen gerekiyor olabilir.

https://3drobotics.zendesk.com/hc/en-us/articles/201788349-Why-can-t-I-connect-telemetry-to-my-copter-using-DroidPlanner-or-AndroPilot-

Not: Verdiğim linki tıkladığım zaman rckolik ana sayfası açılıyor. Linki kopyala ve tarayıcına yapıştır.
Bu ayarida denemistim ama olmuyor

Ali Yörük' Alıntı:
Bu ayarida denemistim ama olmuyor

Android telefonlarda, ayarlar, Bağ.ve taşınabilir Wi-fi alanında Usb bağlanıyor sekmesi var. Acaba onun seçili olması mı gerekiyor ???

ayhan çamurcu' Alıntı:
Android telefonlarda, ayalar, Bağ.ve taşınabilir Wi-fi alanında Usb bağlanıyor sekmesi var. Acaba onun seçili olması mı gerekiyor ???
O USB portundan telin internetini pc de paylasabilmek icin...

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
O USB portundan telin internetini pc de paylasabilmek icin...

halledemedim bir türlü hala aynı şey çıkıyor

-----Mesajın bu kısmı TANISMA konusu olarak taşındı------------

-----------------------------------------------------------------------------

Bu projeyide ilgi ile takip ediyorum çok şeyler öğreniyor ve öğrenecegimide biliyorum :-\ .
Evet apm benim gibi yeni başlayanlar için uygun olmasada enazından forumda böyle söyleniyor apm den başkası da ilgimi çekmiyor açıkçası
üstadları takipteyim an be an rckolik ailesine katılmaktanda çok mutluyum.

ayrıca ali kardeşim ekran görüntünde wifi açık görünüyor wifi kapalıyken denedinmi acaba? birde kullandığın telefon veya tabletler root lumudur?