dji phantomda çift anten pusula hariç

junkersju

Çalışkan Uye
selamlar

değerli modelci arkadaşlar

phantom kullanıcıları ,bendeki phantomda iki tane anten var artı pusula yani ayakların sabit direklerinin 3ünde kablo çıkışı var iki tanesi bildiğimiz alıcı kablosu bir tanesi pusulaya bağlanan çoklu kablo bir anlam veremedim.
internette dji phantom ile ne kadar görsel varsa izledim fakat hiç bir yerde çift antenli phantom görseli bulamadım

düz gimbal mekaniği olan versiyonudur, bir fikriniz varmı?

şimdiden teşekkürler

Kafanıza takılan nedir?

Ümit Piriştina' Alıntı:
selamlar

değerli modelci arkadaşlar

phantom kullanıcıları ,bendeki phantomda iki tane anten var artı pusula yani ayakların sabit direklerinin 3ünde kablo çıkışı var iki tanesi bildiğimiz alıcı kablosu bir tanesi pusulaya bağlanan çoklu kablo bir anlam veremedim.
internette dji phantom ile ne kadar görsel varsa izledim fakat hiç bir yerde çift antenli phantom görseli bulamadım

düz gimbal mekaniği olan versiyonudur, bir fikriniz varmı?

şimdiden teşekkürler

ümit abi o çoklu kablo gps ın alıcısı diye biliyorum onu söküp uçmayı denersen gps de problem olduğunu görürsün zaten uydu bulmakta zorlanıyo yada normalde bulduğu kadar fazla uydu bulamıyo

Hüseyin Efecan' Alıntı:
Kafanıza takılan nedir?

hüseyin bey bendeki phantomda iki tane dışarı sarkan receiver anteni var birde çoklu pusula kablosu bu şekilde iki receiver

anteni ayaklara sarkar şekilde internette hiçbir yerde görmedim hep bir tane receiver anteni gördüm normalde receiver için birtane anten olur phantomda . benimkinde farklımı acaba

ogulcan acar' Alıntı:
ümit abi o çoklu kablo gps ın alıcısı diye biliyorum onu söküp uçmayı denersen gps de problem olduğunu görürsün zaten uydu bulmakta zorlanıyo yada normalde bulduğu kadar fazla uydu bulamıyo

o çoklu kablo, küçük dört köşe vida ile ayağa sabitlenmiş pusula ya bağlanıyor ondan bahsetmiyorum bildiğimiz receiver anteninden bahsediyorum bendeki phantomda iki
tane var. gps bağlantı kablosu ayrıca gövde içinde naza anakarta bağlı

Ümit Piriştina' Alıntı:
o çoklu kablo, küçük dört köşe vida ile ayağa sabitlenmiş pusula ya bağlanıyor ondan bahsetmiyorum bildiğimiz receiver anteninden bahsediyorum bendeki phantomda iki
tane var. gps bağlantı kablosu ayrıca gövde içinde naza anakarta bağlı

tamam bende bendede 2 tane var sıkıntı nerde

ogulcan acar' Alıntı:
tamam bende bendede 2 tane var sıkıntı nerde

teşekkürler kardeş
bu videoda buldum biraz önce 2.20 de antenleri gördüm bir tanesi bantla ayağa yapışık

Ümit Piriştina' Alıntı:
hüseyin bey bendeki phantomda iki tane dışarı sarkan receiver anteni var birde çoklu pusula kablosu bu şekilde iki receiver

anteni ayaklara sarkar şekilde internette hiçbir yerde görmedim hep bir tane receiver anteni gördüm normalde receiver için birtane anten olur phantomda . benimkinde farklımı acaba

Antenler sarkmıcak zaten, beyaz bantlar var kutunun içinde, o bantlarla yapıştırın

sıkıntıda şöyle

iki tane receiver anteni garip buldum doğal olarak bir tane beklerken kitapcığında ipucu bulamadım. biraz detaylı internette videolara bakarken biraz önce tesadüf bir iki saniyelik görüntü var orda gördüm iki anten doğruymuş .fakat genede bir anlam
veremiyorum.

cevabın için teşekküler

oğulcan ve hüseyin beye teşekkürler

2.20 de

fakat neden çift anten

teşekkürler

Ümit bey gereksiz ayrıntılara takılmayın bence, çift anten tabiki daha kuvvetli radyo yayını için, bence bunlara takılmak yerine GPS mode nedir ATTI mode nedir, Home Lock nedir, Course lock nedir, Fail safe nedir, modelin üzerindeki statü ledi sarı yanarsa ne olur, kırmızı yanarsa ne olur, yeşil yanarsa ne olur vs vs vs, bu tür şeylere takılın :)

hüseyin bey çok haklısınız

şuan gps courselock gps atti moddayım dün iş görür enson kameram rahmetli oldu kameram kalmadı bir ara boşlukdayım

şeytan diyorki ver şu mobius sparişini ;D tabii cimri damarım da anahtarlık kamera al diyor :lollol:

velhasıl çift anten bende bulutut var hissi uyandırdı malum umut dünyası :laugh:

Ümit Piriştina' Alıntı:
hüseyin bey çok haklısınız

şuan gps courselock gps atti moddayım dün iş görür enson kameram rahmetli oldu kameram kalmadı bir ara boşlukdayım

şeytan diyorki ver şu mobius sparişini ;D tabii cimri damarım da anahtarlık kamera al diyor :lollol:

velhasıl çift anten bende bulutut var hissi uyandırdı malum umut dünyası :laugh:

Baştan sorsaysıdınız ya :D Büllütüt varmı diye :)

büllütüt yok demek

;D