DLE35-RA 35CC Benzinli Motor - Kutu Inceleme

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Dün Yavuz Bey 1-2 parça birşey almak için Türker'in yanına gelmiş. Sağolsun gelmişken bana da uğradı :thumbup:

Biz de boş durmayalım dedik, henüz yeni aldığı ve arabada duran "DLE35-RA 35CC Benzinli Motor" Kutu inceleme videosunu çektik.

Hayırlısı ise Yavuz Bey bu motoru yeni toplamakta olduğu "EDGE 540 35 CC" uçağında kullanacak.

DLE35-RA 35CC Benzinli Motor - Kutu Inceleme Videosu:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunlarda yeni motorumuzun resimleri ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: DLE35-RA 35CC Benzinli Motor - Kutu Inceleme

Motoru bende inceleme şansı buldum. Malzeme kalitesi çok iyiydi ve gayet hafif olması dikkatimi çekti özellikle.
Çalışması da aynı şekilde başarılı olacaktır eminim. Güle güle kullanın Yavuz Bey, kazasız belasız inşallah. :thumbup:

abi bunun dizeli varmı çok yakar mı bu?

Yavuz bey hayırlı olsun.Şöyle ggerçekçi bir motor sesi duyalım sayenizde...

Hayırlı olsun Yavuz Bey...Güle güle ve kırımsız kullanın inşallah... :saygilar:

Ynt: Ynt: DLE35-RA 35CC Benzinli Motor - Kutu Inceleme

Hüseyin GENCER' Alıntı:
abi bunun dizeli varmı çok yakar mı bu?

Abicim dizel de lafmı, depoya tezek doldurup doğalgaz üreterek çalışanı bile var. :lol: :lollol:

Tüm güzel dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar, dilerim daha iyileri sizlere nasip olur. :saygilar:

yavuz güle güle kullan bu motorun 56cc olanını kullandım performansı gayet iyi.

YAVUZ PERVANEYİ VİDEO DA ANLATTIĞINGİBİ SAKIN DELME. DELME İŞLEMİ İÇİN ÖZEL APARATI VAR. İKİNCİSİ MOTORU EĞER STARTERLE ÇALIŞTIRMAYACAKSAN (ELLE ÇALIŞTIRACAKSAN) PERVANEYİ SAĞA DOĞRU 20 DERECE ACI LI OLACAK ŞEKİLDE DELMELİSİN. (PERVANE DELME APARATI BENDE VAR)

Ynt: Ynt: Ynt: DLE35-RA 35CC Benzinli Motor - Kutu Inceleme

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Taner abi güzel dileklerin için teşekkürler, ancak bir konu dikkatimi çekti dün motoru uçağa bağladım ancak yakıt deposuna basınç vermesi için egzost dan depoya bağlanan sistem yok, benzin modellerde gerekmiyormu, yapmakta fayda varmı ?
Yavuz bey, rotaj ne zaman bitti de motoru yerine monte ettim. Sakin bana rotaj islemini ucak uzerinde yapacagim deme lütfen :embarras:

Tamam demeyim ozaman, akşam söküp sehpaya bağlarım, yarında rodajı işyerinde yapmayı düşünüyorum.

Benzinli motorlarda egsoz dan depoya basınç hortumuna gerek yoktur. Çünki benzinli motorların karbüratörlerinin içinde bir diafram mekanizması bulunur buda depodan motora yakıt pompalanmasını sağlar. Bir diğer konuda benzinli motorların yakıt depoları 3 çıkışlı olmalıdır.
1. çıkış motor karbüratörüne gider.(dolum valfi kullanılacaksa 2. çıkışa gerek yoktur)
2. çıkış depoya yakıt doldurmak içindir. dolum bittikten sonra ucu tıpa ile kapatılır.
3. çıkış ise deponun en üst seviyesinde olan kıvrık uçlu borucuğa bağlanır ve diğer uçu deponun hava alması için açık bırakılır.(motor çalışırken emilen yakıytla bereber depo büzülmesin diye)

Pervane videoda anlattığım şekilde delinmiştir, matkap ucunun pervane üzerinde 90 derece dik açıda olmasına dikkat edilerek delme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. cuma ve cumartesi günleri motor rodajı yapılarak pazar maiden için uçak hazır olacaktır. :saygilar:

DLE35-RA 35CC Benzinli Motor - Kutu Inceleme

Merhaba
Eger bu Motor bir Edge icin kullanilacak olursa Kapasite olarak az derim 55 daha iyi.Niye Edge bir kere dengeye alindigi zaman ( Kanadin en kalin kismindan) Formül Kanadin önünden Profilin en kalin kismina kadar olan uzunluk arti % 10.
Önüne agirlik koyarak tespit etmek lazim ne kadar agir olamliki ucak dengede olsun.Buna görede Ucak motoru secilir her hafif Motor her ucaga gelmiyor hele Scale uyaklarda cok sorun yasaniyor hep kursun ile denge saglaniyor buda dogru bir sey degil.
DLE yada da lar hic tutulmadi gerci ucuzlar ama ömürleri kisa havada hep istop ediyorlar.Dört dörtlük motorlar cok nadir.Genelde Titan ZG yada 3 W parasina deger.DLE 35 lik motor genelde 20 ccm Nitro methanol motorunlan es deger.
Umarim elinideki motor o nadir dört dörtlük motorlardandir.
Selamlar
Hakan