DÜNYANIN EN İYİ AKROBASİ UÇAĞI HANGİSİDİR ?

• Konbuyu başlatan l3ycerkez
  • Başlangıç tarihi
  • 2,069
L

l3ycerkez

Guest
Tecrübeleriniz doğrultusunda kullandığınız yada tanık olduğunuz en iyi akrobasi model uçak hangisidir ve hangi ölçülerde olmalı, yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. :coolxf:

Ynt: DÜNYANIN EN İYİ AKROBASİ UÇAĞI HANGİSİDİR ?

Yavuz abi UPROAR 40 yapıp, uçurmuştum daha önce. başarılı bir model bence %p

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: DÜNYANIN EN İYİ AKROBASİ UÇAĞI HANGİSİDİR ?

Yavuz Bey çok zor bir soru sormuşsunuz. Çünkü her uçağın yeri ayrıdır nede olsa modelci için. :laugh:

Benim uçakla aktif ilgilendiğim dönemdeki hedefim oxai'nin ürettiği F3A sınıfı uçaklara yaklaşabilmekti. Hatta bu sebeple o zamanlar Ankara'da üretim yapan BN Models'ten IMPULSE isimli bir F3A sınıfı komposit model aldım. Yanlış hatırlamıyorsam modele 650 dolar ve motoruna da 750 dolar'lık bir yatırım yapmıştım. Hatta bu motoru bana sağolsun Çin'den aynı zamanda Hoca'mız olan Mesut Subakan ( O.S 140 RX ) getirmişti. Servo falan araştırmaya başlamıştım ki malesef modeli yapmaya fırsat bulamadan askerlik vakti geldi. Döndüğümde şantiyede işe girdim ve hepsini satmak zorunda kaldım. :-\

F3A bir model uçak sınıfı (kanat açıklığı yaklaşık 2 metre) ve maharetli ellerde benim uçuşunu izlemekten en çok keyif aldığım karakterde uçuyor. Bu sınıfın bütün dünyadaki ebat ve büyüklüğü sabit ve hatta bir federasyon tarafından belirleniyor. Öyleki üzerine takacağınız motorun gücü bile belirlenmiş durumda, uçağınızın bu sınıfa girmesi için o güçte motor kullanmanız gerekiyor. Bu soruya benim cevabımı aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz. %p
[attachimg=1]
Tavsiyem adresine bir göz atmanız. Sizi de benim kadar cezbeder mi bilemiyorum ama bence bu adamlar bu işi biliyor. :saygilar:

Ekli dosyalar

• OXAi.jpg
    OXAi.jpg
    25.4 KB · Görülme: 77