[Duyuru]: 3.000. üyemiz aramıza katıldı

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
O ZAMAN REST ÇEKİYORUM VE 2016 YILI ARALIK AYI ÜYE SAYISIMIZI 10.000 DİYORUM

15000 :thumbup:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Güzel yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar, abiler, dostlar :) İyi ki varsınız :RCKolik:

Ben sayının çok hızlı artmasını istemiyorum. Atalarımızın dediği gibi nerede çokluk orada karışıklık. Çok fazla üye kayıtlı olmuş olması pek bir anlam ifade etmiyor. Aktif üye sayısı daha önemli. Zaten camiada hemen hemen herkes birbirini tanıyor. Helikopterle üst düzeyde ilgilenenler 100 kişiyi geçmez , multikopter camiası belli , uçak camiası belli. Toplasan bu hobiyi uzun vadeli yapıpta forumlara giren çıkan kişilerin sayısı Türkiyede bin kişi civarıdır , diye tahmin ediyorum. Bu hobiyle ilgilenipte internet ile haşır neşir olmamak pek mümkün değil , o yüzden illaki forum kullanımı yüksek olacağı için asıl sayıda bu rakama yakındır diye düşünüyorum. Özetle 20 bin kişide olsa bunun %90 ı foruma katkı sağlamaycaktır.

Senelerdir internette gerek oyun , gerek bilimsel ortamlar , gerek hobi ortamları , hatta you tube videolarına yapılan yorumlara baktığımda sadece Türkiye için değil tüm ülkeler için internette insan kalitesinin çok düşük olduğunu ve her sene daha da kötüleştiğini görüyorum. Belki de internetin getirdiği bir yalancı güven hissi ile insanlar kötü olmakta bir sakınca görmüyorlar.

Bizim şansımız güzel insanları barındıran bir ortamımız olması. Bunu sağlamak için gerçekten çaba gösteriyoruz. Mehmet Küçüksarı'da , diğer moderatörlerde yaşını başını almış insanlarız. Biraz insan doğasından anlıyoruz. Anormal bir durum hissettiğimizde , yada tatsızlık yaratacak bir durum oluşacaksa telefonla aramıza görüşüp önlem almaya çalışıyoruz.

Tüm bunların sonucunda birbirine saygılı , düşündüklerini kibarca ve karşısındakini incitmeyecek şekilde söyleyen , ağzından çıkan lafın nereye gidebileceğini bilen , asıl amacı paylaşım olan çok kaliteli bir ortamımız oluştu.

Agzina saglik Ilker hocam %p

Yeni projelerin bu aralar azlığından mıdır, yoksa başka bir sebeple midir bilmem ama bi durgunluk var :rolleyes:

Biraz görsel destekli paylaşımlarda bulunmaya çalışayım akşam.

Abi havalar bozuk doğal olarak uçuş yok , problem yok herkesin modeli evde yatıyor :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Yeni projelerin bu aralar azlığından mıdır, yoksa başka bir sebeple midir bilmem ama bi durgunluk var :rolleyes:

Biraz görsel destekli paylaşımlarda bulunmaya çalışayım akşam.

Bak buna hiçbirimiz hayır demeyiz işte Rasim. :RCKolik:

Fazla birşey yok abilerim ya :) Redbull u paylaşırım, belki eski fotolardan bir derleme yaparım. Maksat renk olsun... Renksiz gitmeye başladı, biraz canımı sıktı bu durum :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bence o tipte kişilerin yüzünden değil, yönetimsel zaafiyetlerden bu hale geldi o taraf... Çok da söyledik zamanında, ilgili moderatörler görevlendirilsin, istekli arkadaşlar aktif rol alsın, oyuncak forumu olmasın diye... Pek kaale alınmadı, sonuç ortada...

Mehmet abi iyi ki varsın :) Bu forum bu günlere geldiyse ve daha da iyiye gidecekse, bir numaralı sebebi sensin ;) Katkı sağlayan, destek olan tüm abilerime arkadaşlarıma da aynı şekilde teşekkür ederim.

Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur... Bağın dağın ne olduğunu açık yazmayayım hadi, alınma gücenme olur :laugh: (belli ama zaten)
Rasim konuyu enine boyuna her şekilde güzelce anlatmış . Bu forum mevcut yönetimin fikri değişmedikçe farkındalığını koruyacaktır.[emoji106]

Cumartesi çok şahane modeller vardı ancak ben geç gittim , speedi kaldırınca yağmur başladı herkes kaçıştı , sonrada uçan olmadı. Mevsimsel durumlardan pek verimli buluşmalar olmuyor. E hergünde yeni birşey almadığımız için inceleme konusuda çıkmıyor. Misal Gaui X7 nasıl sökülür ve orjinal kutusuna sığdırılır diye bir konu açabilirdim dün ama çok ilgi çekmez diye açmadım :)

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Rasim konuyu enine boyuna her şekilde güzelce anlatmış . Bu forum mevcut yönetimin fikri değişmedikçe farkındalığını koruyacaktır.[emoji106]
Bunu başarabilirsek, el birliği ile başaracağız abi :RCKolik:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Fazla birşey yok abilerim ya :) Redbull u paylaşırım, belki eski fotolardan bir derleme yaparım. Maksat renk olsun... Renksiz gitmeye başladı, biraz canımı sıktı bu durum :)
İyi olur Rasim, malum daha sipariş verip de bekleyen Redbullcular var :-\ En azından onlar için bir teselli olur :laugh: ;D

İlker Sönmez' Alıntı:
..... Misal Gaui X7 nasıl sökülür ve orjinal kutusuna sığdırılır diye bir konu açabilirdim dün ama çok ilgi çekmez diye açmadım :)
Bence böyle bir konu da Türkiye'de bir ilk olurdu herhalde Ilker Hocam :lollol: :lol: