Dx7 aldım AC Sarj Adaptörü Uyar mı Buna ?

İlgi Alanı
Heli
Abilerim kardeşlerim.Dx7 Mod 2 aldım yeni versiyonunu.Arkasında ki pilin sarj cihazı kaybolduğu için sarj edemiyorum.Ama şuanlık kumandanın şarjı var.Orjinal sarj adaptörümü almalıyım yoksa türkiyede olan 25-30tl ye olanlarda var onlarda yeterlimi birkaç yerde yeterli diye okudum.Ama hangi kalınlıkta alcağımı bilmiyorum.Ucu çok ince bu konuda yardımcı olur musunuz ?

Teşekkürler...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ürün ile ilgili bu şekilde teknik bir detay olmadığı için bir şey söylemek zor.

Anladım mehmet abi,spektrumun sitesinde 12-14 v adapgör ile sarj edebilirsiniz diyor birkaç saat araştırmalarım sonunda 0.5A veya 1A girişli ile edebiliyorum ama kendi orjinal sarjı ile etmediğm için bir sıkıntı çıkarmı diye düşünüyorum bi yandan.

Anladım mehmet abi,spektrumun sitesinde 12-14 v adapgör ile sarj edebilirsiniz diyor birkaç saat araştırmalarım sonunda 0.5A veya 1A girişli ile edebiliyorum ama kendi orjinal sarjı ile etmediğm için bir sıkıntı çıkarmı diye düşünüyorum bi yandan.

Eveet Tunahan, hayırlı uğurlu olsun 2.jenerasyon Spektrum DX7.:bravo:%p:thumbup::halay:

12 volt 1 amperlik her hangi bir duvar tipi voltaj regülatörü ki buna halk arasında adaptör de denir.:evil:
işini fazlası ile görecektir. Hani markası spektrum olmasada olur yani, her hangi bir özelliği yok.;)
Püf noktasını kısadan söyleyip geçmeyeceğim aşağıda takip edersek;

Bu batarya paketinin içinde zaten bir şarj devresi var ve bu devre 12 volt ile besleniyor.

bunu besleyeceğin adaptörün jak fişinin polaritesi ise şöyle;

Fişin dış kısmı negatif yani eksi
Fişin iç kısmı pozitif yani artı olacak şekilde olmalıdır.
bunlara göre alış verişini yaparsın, eğer karaköy'e yolun düşerse selanik pasajına git, envai çeşidi var.:saygilar:

Çok sağol Levent abi,ama bu dış ve iç kısmı anlayamadım sadece biraz daha açabilirmisin ?

Neresini açayım anlamadım, hepi topu bir tane jak fiş var kablonun ucunda, bununda polaritesi yukarıda yazdığım gibi olacak, aldığın yere söylersin verirler, Bu işin standartı yoktur, ya bu şekilde olur yada tam tersi polaritede.
Kolay gelsin.

Neresini açayım anlamadım, hepi topu bir tane jak fiş var kablonun ucunda
:D:D:D
Tunahan Bey bir an boş bulunmuş o kadar:) yok bişey..
bu arada konuya paralel bir sorum da var: Dx7 ya da Dx7s Li-po ile nasıl performans veriyor? bu şekilde kullanan arkadaşlar? ya da kumanda pilini Li-po yapmak gerekli mi? iyi mi?

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
:D:D:D
Tunahan Bey bir an boş bulunmuş o kadar:) yok bişey..
bu arada konuya paralel bir sorum da var: Dx7 ya da Dx7s Li-po ile nasıl performans veriyor? bu şekilde kullanan arkadaşlar? ya da kumanda pilini Li-po yapmak gerekli mi? iyi mi?

Zaten yok bir şey, biz Tuna ile whatsapp dan konuşuyoruz ara ara .:lollol::lollol:;)
Lipo peformansına gelince, malum daha uzun gittiği için tercih ediliyor.
Gerekli mi ?, şart değil yani, memnunsanız diğer güç kaynağından sorun yok.