Dx7s yada ?

warlocksk

Yeni Uye
Selamlar arkadaslar.
Aranıza yeni katılıyorum ve hemen bir soru ile giriyorum olaya :) şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

350 qx2 kullanıyorum arkadaslar. Yanında gelen dx4 kumandası var fakat daha iyisini arayış içine girdim. Sağ kolumda sorun var tek elle kullanıyorum dolayısıyla. Sol üst tarafında bulunan beni kahreden "kill motors" butonu gına getirdi. Geçen hafta Yanlışlıkla dokunduktan sonra (neyseki alçaktaydı) kesinlikle başka bi kumanda almaya karar verdim. Size sorum ise; dx7s yada dx7 nin avantajları nelerdir ? Gimbal kontrolünü yapabileceğimi biliyorum. Onun dışında daha sağlıklı tepkiler söz konusu mudur ? Yada "sen bu cihazı al" diyeceğiniz başka bi öneri var mı ?

Teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dx7s yada ?

Gokhan bey anladigim kadari ile sizi rahatsiz eden nokta belli switch belli yerlerde olmasi ve sizin bunu degistirememeniz.

Eski seri Spektrum kumandalarda bu sekil bir kisitlama vardi. Mesela kullandiginiz DX4, DX6i, DX7s ve DX8. Fakat yeni seri kumandalar hem switch hem de kanalari istediginiz sekilde konfigure edebiliyorsunuz. Bu durumda kanal ihtiyaciniza gore yeni nesil spektrum kumanda tercihi sorununuzu cozecektir diye düşünüyorum. Bunlar ise DX6, DX7 ve DX9

Teşekkür ederim Mehmet bey.

Bu akşam firmware 3.0 a update yapacağım quadı ve ilk fırsatta deneyeceğim. Bu update ile beraber kumanda da bir takım değişiklikler varmış. Her halükarda yeni bi kumanda alacağım fakat belki firmware 3.0 daha stabildir diye düşünüyorum. Geçen gün ebay de bir dx7 denk gelmişti fakat gaz sağ tarafta olduğu için uzak durmuştum. Takipteyim. [emoji4]

Dx7s yada ?

Yeni tip tüm kumandalarda Mode tipini (yani gaz stick sag-sol) kendimiz değiştirebiliyoruz. Eskisi gibi fiziksel olarak farklı kumanda üretilmiyor.

Bu arada DX7 demişsiniz ama o çıkalı henüz 1 hafta bile olmadı. Muhtemelen sizin bulduğunuz DX7S dir.

O zaman bu yeni tip kumandalarda iki stickte ortada sabit Anladığım kadarıyla ? Şuan kullandığımda gaz sticki bağımsız. Nerde bırakılırsa o gaz seviyesinde kalıyor.

Satışı yapan kişi dx7 yazmış. EU 7 kanal demiş. Satış bitmiş 80€ gibi bi rakama. Fotoğrafını çektim şimdi.
Özellikle belirtmiş gazın sağ tarafta olduğunu. Belki de s olduğunu belirtmemiştir. :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dx7s yada ?

Gokhan Ergunduz' Alıntı:
O zaman bu yeni tip kumandalarda iki stickte ortada sabit Anladığım kadarıyla ? Şuan kullandığımda gaz sticki bağımsız. Nerde bırakılırsa o gaz seviyesinde kalıyor.

Satışı yapan kişi dx7 yazmış. EU 7 kanal demiş. Satış bitmiş 80€ gibi bi rakama. Fotoğrafını çektim şimdi.
Özellikle belirtmiş gazın sağ tarafta olduğunu. Belki de s olduğunu belirtmemiştir. :)
Pardon ben atlamışım. Şöyleki DX7 diye eski bir model daha varmış. DSM2 ile haberleşen.

Sonra bu kumanda güncellenip DX7S alını alıyor. 1 hafta öncesine kadar en güncel alı bu idi.

1 hafta önce ise yine güncellendi. Şu an en günceli bu siyah versiyon.

Şimdi sizin istediğiniz switch konfigure edebilme özelliği bir tek son çıkan Siyah DX7 var. Ilandaki çok eski bir model ve bu yüzden fiyatı epey uygunmuş.

Gelelim mod konusuna. Aslında her iki stick yay var. Biz hangi modu kullanacak ise, o taraftaki sitck yayını vida ile kumanda arkasından iptal ediyoruz. Bu özellikle hem DX7S hem de Siyah DX7 var. Eski DX7 varmıydı bilemiyorum.

Teşekkür ederim mehmet bey çok işime yarayacak bilgilendirmeniz.
Saygılar.