Dx8 de failsafe ayarı

Ercan ÇINAR

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.ercancinar.com
İlgi Alanı
Multikopter
Selamlar,

Gecenin bir yarısı kısa bir soru sormam gerek :)

Dx8 kumanda da kumanda kapanınca yada sinyal kopunca, AUX1 kanalının hangi durumda olursa olsun, belli bir değerin altına düşmesini istiyorum, ama bir türlü beceremedim.

Kumanda kapatınca THORTLE kanalı, belli bir seviyeye düşüyor onu görebiliyorum. Ama DJI NAZA kendisine ait U kanalından (Uçuş modu) failsafe e düşüyor.

Frsky alıcı verici modülü takılı olan Flysky 9 kanal kumanda da bu durum oluşuyor.

Dx8 de oluşturamadım???

Dx8 de failsafe ayarı

Hic aklıma gelmeyen guzel bir soru. Eğer cevap çıkmazsa aksama ben de bir araştırayım ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dx8 de failsafe ayarı

Kumanda değilde olay alıcınızla alakalı, spektrum alcıların bazıları sadece gaz kanalı ile fail safe oluyor, bazılarında ise bütün kanalları oluyor, ondada vereceğiniz komutu kumandada elle verip sonra kayıt edeceksiniz, bu yüzden ben lemon rx alıcılara geçmiştim, sonrada hepsini satıp futaba da doğru yolu buldum :).
Kısaca Spektrum alıcınızın modeline göre failsafe durumuna bakmamız lazım.

Dx8 de failsafe ayarı

Ar8000 spektrum alıcı var. Hatta bir tane yedek alıcı var belki onda dediğiniz gibi tüm kanalları dipleriz.

Kumanda dan fs stick ayarladım, ben elle fs verebiliyorum. Ama amaç kumanda kopunca, alıcı benim adıma bu işi yapmalı (;

O zaman bir soru daha gelsin,

Dji naza m v2 de, gaz kanalı düşünce fs olsun demenin yolu var mı?

Yada kulağımı arkadan gösterip thortle seviyesi, xxxx seviyesinin altına düşünce, aux 1 kanalı şu olsun felan desem, iş görmez mi acaba?

Önerilere açığım (;

Dragonfly...

Dx8 de failsafe ayarı

Aynı sıkıntıyı bende yaşadığım için, lemonrx failsafe li 8 kanallı olandan almıştım, naza da Ar6200 failsafe ye kumanda sinyali kopunca geçmiyordu, sadece switch ile oluyordu.

Şu videoya bakarmısınız

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şimdi sizin Ar8000 manulde şöyle:

SmartSafe™Failsafe The AR8000 features SmartSafe failsafe. SmartSafe is ideal for most types of aircraft. With SmartSafe, when signal is lost the throttle channel only is driven to its preset failsafe position (normally low throttle) while all other channels hold last command.

Dx8 de failsafe ayarı

Yarın sabah, kulağını arkadan gösterip birkaç deneme daha yapacağım. Ama manuel de net olarak durumu belirtmiş abiler,

İlginiz için teşekkürler. Son çare lemon yada benzeri bir alıcıya geçmek sanırım.

Dragonfly...

Dx8 de failsafe ayarı

Ercan bey,

throttle seviyesine göre failsafe ayarlaması yapmayın. gazı kesmeniz gereken ani durumlarda failsafe devreye girip son sürat fs yüksekliğini yakalamak için motorlara abanacaktır. çok riskli. düşünmeyin bile.

Sizin ihtiyacınız olan sinyal seviyesi kaybolduğunda fs devreye girmesi. o da kumanda alıcısı ile ilgili bi durum. desteği varsa. ayarlaması kolay fs i. gaz çubuğu orta ya getirilip fs alıcı fs moda alınıp kumanda kapatılır. fs aktifleşmiş olur.(kimi alıcıya göre farklı sıralamalarda mevcut)

kolay gelsin.

Dx8 de failsafe ayarı

Selçuk hocam yorumunuzda haklısınız ama ben, thortle %0ın altına inen doğal fs durumunda, alıcı bu durumdan feyz alıp mantık kapısını çalıştırsın aux kanalını istediğim seviyeye set etsin diye düşünüyordum. Ama vakit ayırıp bakamadım.

Kafa olarak bıraktım. Net olarak tüm kanalları fs değeri set edebileceğim bir alıcı ayarlayıp rahat edeceğim.

Dragonfly...

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Selçuk hocam yorumunuzda haklısınız ama ben, thortle %0ın altına inen doğal fs durumunda, alıcı bu durumdan feyz alıp mantık kapısını çalıştırsın aux kanalını istediğim seviyeye set etsin diye düşünüyordum. Ama vakit ayırıp bakamadım.

Kafa olarak bıraktım. Net olarak tüm kanalları fs değeri set edebileceğim bir alıcı ayarlayıp rahat edeceğim.

Dragonfly...

d8r işini görmüyor mu? Bende vardı d8r plus ya da x8r de var bende. frsky ın ben tüm ürünlerinden memnunum.

Dx8 de failsafe ayarı

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
d8r işini görmüyor mu? Bende vardı d8r plus ya da x8r de var bende. frsky ın ben tüm ürünlerinden memnunum.

Frsky verici modüle sahip flysky kumandamı sattım, ama elimde bir adet V8 FRII alıcı var.

Spektrum DX8 kumanda ile bu alıcıyı eşleştirebilir miyim?