[Gorseller]: Spektrum DX8 ve DX9 HC-3X Maiden Buluşması - 05.01.14

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaşlar bugün çoook yoğun bir gün geçirdik. Üç silahşörler olarak 2 tane Model ayarlayıp, MAIDEN uçuşlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdik %p

Şu kadarını artık çok rahat söyleyebiliriz, HC-3X ayarlamak gerçekten çok basit. Özellikle modele ait kuyruk gain ve rescue özelliği,kumanda ayarlarına hakimseniz sadece 1 pil uçuş süresinde tespit edilebiliyor. :thumbup:

Buluşmamız ön ayarları daha rahat yapabilmek için evde başladı :laugh:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sahada ilk olarak Mordo abimizin daha önce Futaba için ayarladığımız TREX 550 DFC- HC 3X modelinin yeni kumandası, DX9 ile MAIDEN uçuşunu ve ayarlarını yaptık.

Test pilotumuzun Türker kardeşimizin bugün zamanı biraz kısıtlıydı, bu nedenle hızlı hareket etmemiz gerekiyordu :laugh: :D

Mordo abimizin modelini başarılı bir şekilde ayarladıktan sonra geldi, sıra geldi benim yeni UPGRADE yaptığım TREX 500 DFC / HC-3X modelin MAIDEN uçuşuna ;) Allahtan bunu da çok rahat ayarladık. Motorumuz Scorpion olunca pinyon değiştirmiştik. Bu yüzden Kafa devrini de ölçmemiz gerekti.

Oldukça koşturmalı, yoğun fakat bir o kadar keyifli bir gün sonrası ancak 1 tane normal uçuş videosu geçebildik. Mordo abimiz yeni kumandası DX9 çok kolay adapte oldu :)

Bunlarda güne ait 1-2 kere görselimiz :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: [Gorseller]: Spektrum DX8 ve DX9 HC-3X Maiden Buluşması - 05.01.14

Güzel bir buluşma ve Uçuş olmuş.

güzel günmüş,, bizde bugün Deniz kardeşimle birlikteydik,,,, büyük yardımlarıyla yanlış topladığım ve helikopterin özelliğini kaybettiği aleti ilk günkü haline getirdi.... Bir kez daha teşekkür ederim,,, havanın geç olması ile ben sadece bir tek pil hover yapabildim ama Deniz 550 yi yine döktürdü gerçekden izlemeniz gerekliydi :)

akan tekin' Alıntı:
Güzel bir buluşma ve Uçuş olmuş.
Teşekkürler Akan Bey %p

kadir kocaman' Alıntı:
güzel günmüş,, bizde bugün Deniz kardeşimle birlikteydik,,,, büyük yardımlarıyla yanlış topladığım ve helikopterin özelliğini kaybettiği aleti ilk günkü haline getirdi.... Bir kez daha teşekkür ederim,,, havanın geç olması ile ben sadece bir tek pil hover yapabildim ama Deniz 550 yi yine döktürdü gerçekden izlemeniz gerekliydi :)
O zaman sizin de gözünüz aydın Kadir Bey :thumbup: Deniz kardeşimize buradan bir kez de ben teşekkür edeyim, eline sağlık ;)

Uçuşlarını nedense bizim forumda pek uçuşlarını paylaşmıyor Deniz :embarras: ama ben yine de netteki paylaşımlarını yakından takip ediyorum ;)

Gerçekten güzel bir gün geçirdik. :) 2 tane auto-pilot sistemli heli'nin maiden uçuşlarını kazasız belasız tamamlayabildik. :thumbup:
Mordo abiye yeni kumandası ve Mehmet abiye mega uprade'li 500 sınıf helisi hayırlı uğurlu olsun. :bravo:

Bende Portos ve Aramis abilerim sayesinde bu güzel güne biraz zaman kısıtlı da olsa ortak olabildim. Tekrar teşekkürler her ikisine de. :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Bende Portos ve Aramis abilerim sayesinde bu güzel güne biraz zaman kısıtlı da olsa ortak olabildim. Tekrar teşekkürler her ikisine de. :saygilar:
Esas biz sana teşekkür ederiz, Maiden Test pilotu kardeşim :thumbup:

Modeller super, mekana zaten diyecek yok super hersey ellerinize saglik

U9200 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ahmet.goktas' Alıntı:
Modeller super, mekana zaten diyecek yok super hersey ellerinize saglik
Teşekkürler Ahmet :)

maşallah harika bir buluşma olmuş :) merak ettiğim şey trex 550 deki upgradeler nedir o framenin yanındakiler harika duruyor :D

Çok güzel gün olmuş.Videoları keyifle izledim :thumbup:

Elinize sağlık :bravo:

Re: [Gorseller]: Spektrum DX8 ve DX9 HC-3X Maiden Buluşması - 05.01.14

Abi superior profosyonel konular hazirliyorsunuz. Mordo abi acayip ilerlemiş. Süper buluşma olmuş belli. Elinize sağlık. Teşekkürler.

Sent from SpaceShipOne...

DenizSERT' Alıntı:
maşallah harika bir buluşma olmuş :) merak ettiğim şey trex 550 deki upgradeler nedir o framenin yanındakiler harika duruyor :D
Teşekkürler Deniz. Valla upgrade konusunda Mordo abimiz eminim ki detayları seninle paylaşacaktır ;)

Arda Erkan' Alıntı:
Çok güzel gün olmuş.Videoları keyifle izledim :thumbup:

Elinize sağlık :bravo:
Sağolasın Arda, beğendiğine sevindik %p

Mehmet Karakaya' Alıntı:
Abi superior profosyonel konular hazirliyorsunuz. Mordo abi acayip ilerlemiş. Süper buluşma olmuş belli. Elinize sağlık. Teşekkürler.

Sent from SpaceShipOne...
Valla Mehmet'im elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce bir şeyler yapmaya çalışıyoruz :)

Mordo abimiz süper maşallah, nazar değmesin. Kısa zamanda çok güzel bir seviyeye geldi %p

Çok güzel gün olmuş. Bizim de bir maiden test pilotumuz olsaydı keşke.

Cahit Kaş' Alıntı:
Çok güzel gün olmuş. Bizim de bir maiden test pilotumuz olsaydı keşke.
Mardin bölgesi için bir test pilotunun yetiştiğini görebiliyoruz Cahit Bey, sizi yakından takip ediyoruz. :)

Bizim ekipte benim test pilotluğum tamamen bir alışkanlık. :laugh: Mehmet abinin de, Mordo abinin de pilotajları gayet iyi olmasına rağmen adettendir deyip bana veriyorlar kumandayı her defasında. :lollol:

Sağolsunlar jest yapıyorlar bana hep böyle. :saygilar:

Arkadaşlar, bu kadar güneşli havayı nereden buldunuz? Biz sisin içinden güneş çıkacak diye beklerken saat 2'yi buldu. :( Kırımsız keyifli bir gün olmuş. Üç silahşörlerin dördüncüsünü bir denk getiremedim, yani bir Dartanyan olamadım bir türlü. :'( Mordo beyin kumandası da, Mehmet'in helisi de hayırlı olsun. Mordo bey kumandanın hakkını verecektir eminim, pilotajı bayağı bir ilerletti, bravo doğrusu! :bravo: