EDGE 540 35 CC

• Konbuyu başlatan l3ycerkez
  • Başlangıç tarihi
  • 8,491
Ynt: EDGE 540 35 CC

Pervanelerimiz ise deneme yanılma ile doğruyu bulacağımız için 2 tip seçildi Resimleri ekliyorum,

20 8 Thor Ahşap Pervane

[attachimg=1]

18 10 Thor Ahşap Pervane

[attachimg=2]

Ekli dosyalar

• 20 8 pervane.jpg
    20 8 pervane.jpg
    5.9 KB · Görülme: 152
  • 18  10 Pervane.jpg
    18 10 Pervane.jpg
    5.9 KB · Görülme: 150

Paylaşım için teşekkürler Yavuz Bey,

Servo ve pervane ile ilgili detaylar 1.Mesaja LINK olarak ilave edildi. %p Ben de inşallah bugun videoları yüklerim ;)

Servolarımızdan maximum tork edebilmek maksadı ile 3S 2600Mah Pil ile Ubec Kullanarak alıcı ve servoları besleyeceğiz bu işlemde kullanmak üzere bugün siparişini verdiğim U-Bec i ekliyorum. Ateşleme ünitesi için haricen 4,8 V 2000Mah pil kullanacağım, bu sistemdede elektronik on Of swiç vasıtası ile motor açıp kapatacağız.

Thunder Tiger ACE R Bec 8 Amp. (Regülatör)

•Giriş voltajı: 3S - 12S (3.7v - 44.4v)
•Çıkış voltajı: 5.6v / 6v (Seçilebilir)
•Effiency: %90+
•Ölçüler: 53 x 35 x 19 mm
•Ağırlık: 54 gr

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• ubec1.jpg
    ubec1.jpg
    10.5 KB · Görülme: 102

Vay vayyy vayyyy ne geliyor böyle sahaya. :bravo:

Uçağımızda kullanılacak "DLE35-RA 35CC Benzinli Motor" Kutu Inceleme konusu açılmıştır :thumbup:

DLE35-RA 35CC Benzinli Motor - Kutu Inceleme

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

"EDGE 540 35 CC Kullanılacak Ekipmanların Tanıtımı" videosu da 1.Mesaja ilave edildi ;)

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Pervanelerimiz ise deneme yanılma ile doğruyu bulacağımız için 2 tip seçildi Resimleri ekliyorum,

20 8 Thor Ahşap Pervane

18 10 Thor Ahşap Pervane

Yavuz, pervanelerin adımı (pitch) biraz fazla gibi geldi bana. Motorun klavuzunda falanmı tavsiye ediliyor, yoksa başka bir referans kaynağı mı var?

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Servolarımızdan maximum tork edebilmek maksadı ile 3S 2600Mah Pil ile Ubec Kullanarak alıcı ve servoları besleyeceğiz bu işlemde kullanmak üzere bugün siparişini verdiğim U-Bec i ekliyorum. Ateşleme ünitesi için haricen 4,8 V 2000Mah pil kullanacağım, bu sistemdede elektronik on Of swiç vasıtası ile motor açıp kapatacağız.

Servo ve alıcıyı beslemek için 2S yerine 3S LiPo tercihindeki etmen nedir?

Tekrar kolay gelsin, hayırlı olsun.

Ömer abi güzel dileklerin için teşekkür ederim,pervane motorun kendi tavsiyelerinde var, pil de 3s tercih nedenim ise siz değerli abilerimden aldığım yorum ve tavsiyelere dayanarak yaptığım bir tercihdir. :saygilar:

Ynt: Ynt: Ynt: EDGE 540 35 CC

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı olsun Yavuz Bey, inşallah 35 cc gas motorla en kısa zamanda uçuşunu görmekte nasib olur. :bravo:
Böyle inşaa aşamaları ilerledikçe bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. :thumbup:
Kaplama tamamen bittiğinde nasıl gözükecek çok merak ettim. :saygilar:

Sayende Türker Bey, model hafta sonuna hazır olur, kaplama rengi nasıl ?
Yavuz bey yeni uçağınız ve motor hayırlı olsun Kazasız kırımsız uçuşlar dilerim. yannız bazı kaygılarım var bu hafta sonuna yetiştirmek için kendinizi çok yormayın bu uçak büyük bir uçak Taner abinin dediği gibi pervaneleri aparatla delmek lazım, rodajı desen oda ince bir iş bence.
Tabi bu hafta sonu benim mesaide olacağımın ve %90 ihtimalle gelemeyeceğimin bu öneriye hiç etkisi yok ;D

Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: EDGE 540 35 CC

Ragıp SARI' Alıntı:
Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı olsun Yavuz Bey, inşallah 35 cc gas motorla en kısa zamanda uçuşunu görmekte nasib olur. :bravo:
Böyle inşaa aşamaları ilerledikçe bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. :thumbup:
Kaplama tamamen bittiğinde nasıl gözükecek çok merak ettim. :saygilar:

Sayende Türker Bey, model hafta sonuna hazır olur, kaplama rengi nasıl ?
Yavuz bey yeni uçağınız ve motor hayırlı olsun Kazasız kırımsız uçuşlar dilerim. yannız bazı kaygılarım var bu hafta sonuna yetiştirmek için kendinizi çok yormayın bu uçak büyük bir uçak Taner abinin dediği gibi pervaneleri aparatla delmek lazım, rodajı desen oda ince bir iş bence.
Tabi bu hafta sonu benim mesaide olacağımın ve %90 ihtimalle gelemeyeceğimin bu öneriye hiç etkisi yok ;D

Sağol Ragıpcım, tavsiyelerin için teşekkür ederim ancak ben pervaneyi bildiğim gibi vede videoda anlattığım gibi 90 derece dik açı ile deldim cukkadan oturdu, hiçbir sorun olmadı, bu model pazar günü uçacak . :coolxf:

Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: EDGE 540 35 CC

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Sağol Ragıpcım, tavsiyelerin için teşekkür ederim ancak ben pervaneyi bildiğim gibi vede videoda anlattığım gibi 90 derece dik açı ile deldim cukkadan oturdu, hiçbir sorun olmadı, bu model pazar günü uçacak . :coolxf:
Biz de hayırlı olacak ise uçsun yoksa haftaya kalsın diyoruz ;)

Yavuz, bence de aceleye gerek yok. Herşeyin tam olarak oturduğunda emin olup, ondan sonra uçuş yapmak lazım.

Yavuz
hayırlı olsun videoyu da şimdi seyrettim eline sağlık

ben ekipmanda gyro goremedim.akrobasi için gyro onerilir genellikle hover da havada rahat kalmasını sağlar.bence kaliteli bir de gyro takılmalı.ama tabiki karar sizin.saygılar..

Ynt: Ynt: EDGE 540 35 CC

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
ben ekipmanda gyro goremedim.akrobasi için gyro onerilir genellikle hover da havada rahat kalmasını sağlar.bence kaliteli bir de gyro takılmalı.ama tabiki karar sizin.saygılar..
Erinc'im esas pilotaj bu işi gyrosuz yapmakta zaten. ;)

Mesela F3C yarışmalarında herhangi bir şekilde yardımcı ekipman kullanılmasına kesinlikle izin verilmez. Uçakcı arkadaşlarımız da bu işin zevkline %100 varabilmek adına ve pilotaj yeteneklerini geliştirmek ve sergilemek maksatlı olarak özellikle GYRO / Stabilizör gibi yardımcı ekipmanları kullanmazlar :)