EDGE 540 35 CC

• Konbuyu başlatan l3ycerkez
  • Başlangıç tarihi
  • 8,511
Ynt: Ynt: EDGE 540 35 CC

Omer Erkan' Alıntı:
Yavuz, bence de aceleye gerek yok. Herşeyin tam olarak oturduğunda emin olup, ondan sonra uçuş yapmak lazım.

Ömer abi sen pazar müsait olursan beklerim, bazı ayarlarda birlikte yapmayı isterim. :saygilar:

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
ben ekipmanda gyro goremedim.akrobasi için gyro onerilir genellikle hover da havada rahat kalmasını sağlar.bence kaliteli bir de gyro takılmalı.ama tabiki karar sizin.saygılar..

Tavsiye ve öneriler için teşekkür ederim, ancak akrobasiyi barmaklarımızın hakkıyla, pilotajla yapmak taraftarıyım, en iyi gyro sol el başparmağıdır diye düşünüyorum :D

Ynt: EDGE 540 35 CC

tabiki haklısınız o konuda ama model buyuk ve onemli bir model,gerek yapılan masraflar ve verilen emeklerle onemli.o nedenle soylemiştim benim gibi acemi pilotların kullandıgı yak 54 e benzemez diye dusundum ama aynıymış:D :D :D bundan sonra prensibim:en iyi gyro sol el baş parmak :D :D :D uçsunda videosunu izleyelim bakalım merakla bekliyoruz.

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
tabiki haklısınız o konuda ama model buyuk ve onemli bir model,gerek yapılan masraflar ve verilen emeklerle onemli.o nedenle soylemiştim benim gibi acemi pilotların kullandıgı yak 54 e benzemez diye dusundum ama aynıymış:D :D :D bundan sonra prensibim:en iyi gyro sol el baş parmak :D :D :D uçsunda videosunu izleyelim bakalım merakla bekliyoruz.

Beni gaza getiremessinizzzzz :lol: ilk uçuşlarda akrobasi beklemeyelim lütfen, ben daha acemiyim, belki bir iki tono atarız uçağa alışmam zaman alabilir. ;D

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Omer Erkan' Alıntı:
Yavuz, bence de aceleye gerek yok. Herşeyin tam olarak oturduğunda emin olup, ondan sonra uçuş yapmak lazım.

Ömer abi sen pazar müsait olursan beklerim, bazı ayarlarda birlikte yapmayı isterim. :saygilar:

Yavuz, bir aksilik olmazsa Pazara ordayım. Ama ben olsam o uçak için Solakları beklerdim.

Omer Erkan' Alıntı:
Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Omer Erkan' Alıntı:

Yavuz, bir aksilik olmazsa Pazara ordayım. Ama ben olsam o uçak için Solakları beklerdim.

Abi sahanın kısa olduğunu düşünerek söylüyorsun sanırım ama bence çok sorun olmayacak, en azından uçuş karakteristiğine bakarız, ayarları tamamlarız falan sana çayda ısmarlarım, bak hatta sana püsküğüt bile alacam abi söz sen gel yeterki. ;D

Yavuz ,Ömer abi haklı o uçak için üniversitenin pisti hem kısa hemde zemin bozuk.Acil bir iniş için kaçabileceğin boş alanda yok.Bence elektiriklilerle oynamaya devam.solaklarda açılışı yapman hem senin hemde uçağın için hayırlı olur.

Abi ciddimisin, saha okadar kısa değil bence ama çok sorun olursa howerda ineriz :rolleyes: ben kuruğu yere sürterken sende yakalarsın, olmazmı? ;D

Uçağımız 4960Gr ağırlıkla tamamlanmıştır. Yarın çekilecek video ve fotolar eklenecektir.

vay arkadas :saygilar: hala video yok.takipçiler ve taraftarlar video bekliyor....taraftar haydi haydi diyor. ;) ;)yavuz başkan daha ekleyemedim diyor.vatandaş canlı izlemek istiyor nerede bu video diyor ve yavuz abiye kulak veriyor.:D :D :D evet yavuz abi sendeyiz.malum taraftar video bekliyor:D :D :D :D :D :D :D ;) ;) ;) ;) ;D ;D ;D ;D

Yavuz, internetten senin motorun klavuzuna baktım. Yakıtın içindeki yağ oranı 30'da 1, yani yaklaşık %30. Ayrıca karbüratör iğneleri de, tam kapalı konumdan, düşük devir (L) 1.1 tur, yüksek devir (H) 1.5 tur açık olması gerekiyor.

Omer Erkan' Alıntı:
Yavuz, internetten senin motorun klavuzuna baktım. Yakıtın içindeki yağ oranı 30'da 1, yani yaklaşık %30. Ayrıca karbüratör iğneleri de, tam kapalı konumdan, düşük devir (L) 1.1 tur, yüksek devir (H) 1.5 tur açık olması gerekiyor.

Aynen abi bende eve gelir gelmez ona baktım, ayrıca devirde minimum 1500-1600 aralığında olacakmış. :saygilar: artık haftaya doğru karbüratör ayarları , doğru karışım ve doğru bağlantılarla maideni yaparız, bu arada M2 ve M3 paftada aldım servoların ve pushrodların sağlıklı bağlantısı için.

EDGE 540 35 CC

Aileronlardaki tepkime yetersizliği nedeni ile servoları değiştirmeye karar verdim daha önce rudder ve elevatörde kullandığım Align HS615 servolardan 2 adet daha alarak, aileron servosu olarak kullanacağız, umarım tepkimeler düşündüğüm gibi sertleşir. :coolxf: