Ekranlı Servo Tester

Sen ki burda kaynak kodunu paylaşmış birisin hex dosyasını mı esirgeyeceksin bizden :laugh:
Hemen geliyor. En son modelimizin (7 segment LED göstergeli) kodu: (Yorumlar yetersiz olabilir)

Kod:
/*
   Atmega 328 @ 16MHz external
   Çıkış PD0.....

O nasil yapiliyor? Ben de ogreneyim ?
PIC kullandığım zamanlarda tek tıkla hex dosyasını indirebiliyorduk. Geçenlerde stm32 için üretilen st-link utility üzerindende yapıldığını görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam. Ama yazılımcı isterse çip üzerinden bu özelliği kapatabiliyor.

Sonra da diyorsunuz ki Türkiye de teknoloji niye ilerlemiyor ....
Sümer hocam geliştiriyor ya işte ? o işin şakası hocam. Böyle bir özellik var ama bu güne kadar kullanmışlığım yok. Ama dediğiniz gibi geliştirmek yerine kullanmak, tüketmek odaklı bir zihin yapımız var genel olarak.

Servo testerin merkez ayarını 1500 mü yoksa 1520 olarak mı ayarlamak gerekir ? Sümer abi bunu da seçilebilir yapmış nedendir acaba ?

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Servo testerin merkez ayarını 1500 mü yoksa 1520 olarak mı ayarlamak gerekir ? Sümer abi bunu da seçilebilir yapmış nedendir acaba ?
Markalar arasında bu konuda bir uyum yok. Servo merkezi Futaba için 1520 mikrosaniyede, diğer birçok marka 1500 kullanıyor. O nedenle ayarlanabilir yaptım.

Markalar arasında bu konuda bir uyum yok. Servo merkezi Futaba için 1520 mikrosaniyede, diğer birçok marka 1500 kullanıyor. O nedenle ayarlanabilir yaptım.
Peki Sümer abi bu durum kumandanın mı yoksa servonun mu Futaba olması ile ilgili ?
Örneğin kumandamız Spektrum, servomuz Futaba olsaydı ayarımız 1520 mi yoksa 1500 mü olurdu ?

Not: Birazdan dayağı yiyeceğim, 20 birim milimetrenin yarısı kadar falan değiştiriyor servo kolunun konumunu. :laugh: :lol:

Son düzenleme:
Peki Sümer abi bu durum kumandanın mı yoksa servonun mu Futaba olması ile ilgili ?
Örneğin kumandamız Spektrum, servomuz Futaba olsaydı ayarımız 1520 mi yoksa 1500 mü olurdu ?

Not: Birazdan dayağı yiyeceğim, 20 birim milimetrenin yarısı kadar falan değiştiriyor servo kolunun konumunu. :laugh: :lol:
Aslında pek bir önemi yok. Normalde kullanacağın servoya göre ayarlamak lazım. Ama sonuçta bir Futaba kumanda ile Hitec servo kullanabildiğin için ve nihai ayarı modelde kumandadan yapacağın için önemli değil.