elevator/aileron/rudder değerleri

İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba arkadaşlar, ilk model uçağımı yapmış bulunmatayım modelim mini sportster modeli. Kumandam flysky fs i6. Başlıkta da yazdığım gibi elevator aileron değerlerini ( açılarını) nasıl ayarlamam lazım yardımcı olur musunuz.

Uçak :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın
Video baya yararlı olmuş çekenlerin eline sağlık :) teşekkür ederim. Fakat sağa sola aşağı yukarı yaparken ne kadarlık bir açı ile hareket lazım onu öğrenmek istiyorum. Nasıl hesaplıyoruz modelde yüzde 30 Expo demişler mesela bu ne oluyor

Video baya yararlı olmuş çekenlerin eline sağlık :) teşekkür ederim. Fakat sağa sola aşağı yukarı yaparken ne kadarlık bir açı ile hareket lazım onu öğrenmek istiyorum. Nasıl hesaplıyoruz modelde yüzde 30 Expo demişler mesela bu ne oluyor
Yüzeylerin hareket miktarı modelden modele değişir. Bu konuda benden daha tecrübeli abilerim cevap verecektir, @Sumer Yamaner , @Özgür Evren Varol , @Mehmet Sarıkaya

EXPO olayını daha iyi anlaman için şu konulara bir göz at. Kısaca merkezdeki istemsiz verilen küçük komutları filitrelemeye yarayan bir özellik diyebiliriz.

Rudder, elevator, eleron hepsini +/- 15 derece yap, tamamdır. Expo konusunu konulardan öğrenebilirsin.

Yüzeylerin hareket miktarı modelden modele değişir. Bu konuda benden daha tecrübeli abilerim cevap verecektir, @Sumer Yamaner , @Özgür Evren Varol , @Mehmet Sarıkaya

EXPO olayını daha iyi anlaman için şu konulara bir göz at. Kısaca merkezdeki istemsiz verilen küçük komutları filitrelemeye yarayan bir özellik diyebiliriz.

Mehmetcim teşekkürler.:saygilar:
Expo ayarları filan yapmıyorum/yapamıyorum. ;D
Sadece bildiğim; ilk denemede hareketler az yada çok geldiğinde servo boynuzu yada yekede itme/çekme çubuklarının baglantı deliklerini içe, yada dışa alarak ayarlıyorum. :rolleyes: