Elevator Servo Çıldırdı! Yardım!

thekaracaerc

Yeni Uye
Bu sitedeki ilk postum olmakla beraber bugün başıma gelen bir olaydan ötürü yardımınıza ihtiyacım var. Daha öncesinde iki kere uçuş yapmış olduğum HK450 helikopterimde bugün tuhaf bir olay meydana geldi. Gaz verdiğim zaman Elevator servosu sonuna kadar aşağı çekiyor kendini ve helikopterin geri yönde uçmasına neden oluyor. Kumanda üzerinden throttle curve sıfır olarak ayarlandığında bütün tepkiler normal. Motor çalışmaya başlayınca sadece tek servo sapıtıyor. Pilden olabiliceğini düşündüm ancak voltaj değeri vs oldukça normal. Şimdiden teşekkürler

Çağrı bizim forumda ilk post tanışma mesajı olmadıkça pek cevap veren olmaz [emoji106]

Yazdım bile ;) sonradan okudum tanışmanın zorunlu olduğunu, kusura bakmayın

Tanısma yi yazınca Sümer abi yazmış bile.[emoji4]
Bende şunu onereyim ayni servoyu başka bir kanala takınca yine servo sapitiyormu yani servo da bir anormallik var mi onu test et derim.
Bu denemeyi yaparken palleri sökmeni tavsiye ederim.

Sümer Bey, kumanda monitöründe olması gerektiği gibi yavaşça swashı yükseltmesi gerekiyor ancak gerçekte tam 90 derece olarak aksi yöne çekiyor

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Tanısma yi yazınca Sümer abi yazmış bile.[emoji4]
Bende şunu onereyim ayni servoyu başka bir kanala takınca yine servo sapitiyormu yani servo da bir anormallik var mi onu test et derim.
Bu denemeyi yaparken palleri sökmeni tavsiye ederim.
Celalettin Bey, servoyu Aileron kanalına takınca yine aynı servo aynı tepkiyi verdi. Servo bozuk demek çok isterdim ancak motor kapalıyken görevini çok güzel yapıyor.

Ayni tepkiyi veriyorsa servo sıkıntılı diyebiliriz çünkü motor da akim çekince servo sapıtıyor demekki.Daha önce normal calışırken simdi sorun yapmaya başladıysa o servo gitmiş demektir .

Ayni tepkiyi veriyorsa servo sıkıntılı diyebiliriz çünkü motor da akim çekince servo sapıtıyor demekki.Daha önce normal calışırken simdi sorun yapmaya başladıysa o servo gitmiş demektir .
Teşekkürler ;)

Bu arada başka pil ile deneme şansın var mı?
Yok malesef , belki buluşmanız olursa gelirim orda daha net çözmeye çalışırız