EPO Malzemeden yapılma uçak almak ????

Skye

Yeni Uye
Abilerim RC uaçk sipariş edeceğim Hobby king den ilk uçağım olacağı için PNF bir model alacağım kumandam bilindik Trungy x9 olucak ama uçak konusunda kararsızım balsa almayı düşünüyorum aslında ama PNF si yok. Neyapacağımı şaşırdım böylebir konuda bulamadım acil yardımınız lazım. Bu arada yaklaşık 1 senedir similatör çalışıyorum. Üniversite sınavı olayı bitincede bu yazımı bu hobiye başlamak açısından harcamaya ve biraz eğlenmeye karar verdim işin doğrusu trainer bir model kesinlikle düşünmüyorum çok yüksek rüzggarlarda bile hakim olabiliyorum modelime ama epo malzeme mantıklı olurmu olmazmı bir türlü karar veremedim balsa alsam onu monte edemem diye korkuyorum bu işi bilen birileri yok buralarda ilk ben olacağım. Konumum Balıkesir-Edremit-Altınoluk buluşmalara fln gelmek istiyorum üniversiteyi inşallah kazanırsam. Şimdiden teşekkür ederim bide son olarak Hobby King iyi midir yoksa başka bir site önerirmisiniz ?

Merhaba.Eğer ilk modeliniz olacaksa Trainer dışındaki modelleri kesinlikle önermiyorum.Trainer modeli olarak HobbyKing'deki HobbyKing Club Trainer modelini tavsiye ederim.Wing Tiger ile aynıdır.EPO konusuna gelirsek, daha önce Wing Tiger tecrübeme dayanarak, klasik köpüğe göre mukavemeti daha yüksek.Dokunduğunuzda bile kaynak gibi pürüzsüz bir yüzeyi var.Şuan bile Wing Tiger V2 EPO modelini uçuruyorum.Daha önce normal köpük olanını da kullandım.Daha önceki modelde taşıma esnasında çarpmalarda,sürtmelerde çok çabuk hasar alıyordu, şimdiki modelde daha iyi.HobbyKing konusuna değinecek olursak, senelerdir alışveriş yapıyorum hiçbir problem yaşamadım.Lipo sipariş ettiğimde üründe problem vardı, video çekip gönderdim sorgusuz sualsiz yenilerini kargoya verdiler.İsterseniz para iadesi bile alabiliyorsunuz.O konuda endişeniz olmasın.En azından adamlar ülkemizdeki mağazalardan daha dürüst bu konuda.Kolay gelsin. %p

Özellikle kendi başına düşe kalka öğreneceksen EPO uçaklar ideal. Bixler ve benzeri uçakların bu konuda son derece başarılı olduğunu söyleyebilirim. Pervanınin sırtta oluşu birçok kırımda motor mount ve pervane kırımını engelliyor.

Çok teşekkür ederim. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli sözünüzü dinleyip trainer alacam bi bildiğiniz vardır her halde :) Bir sorum daha var bende RealFlight 6.5 similatör var. Recording diye bir seçenek var kayıt olduğunu tahmin ediyorum ama kayıt ettiğim dosyaları oynaytamıyorum paylaşmak istiyorum similasyon uçuşlarımı yardımcı olurmusunuz. :RCKolik: :RCKolik: :RCKolik: :RCKolik: :RCKolik:

Az daha unutuyordum hobby kinge baktım da bulamadım Glow Trainer kullanmak istiyorum elektriklilere çok sıcak mbakmıyorum similatörde fln da Glow lar çok daha zevk veriyor. Bu konuda yolumu bulamıyorum sizin elinizde satılık olarak yada bildiğiniz satan varmı alım satım bölümünede baktım yok allah yok :) mümkünse en azındna motoru monteli bi model lazım ki bidaha ki model toplayışım da bi diyagramım olsun.

Şuan kontrol ettim ve international warehouse da bulunmadığını gördüm.Daha önce vardı.Fakat Avrupa depodan sipariş verebilirsiniz şuan stokta yok ama.

ilk uçağınız olucaksa eğer diğer arkadaşlarında dediği gibi balzadan kaçının ve epo alın, kırımlarda rajatca tamir edersiniz, birde daha hafif olucağı için inişlerde daha rahat edersiniz.

MuhsinErdem' Alıntı:
Çok teşekkür ederim. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli sözünüzü dinleyip trainer alacam bi bildiğiniz vardır her halde :) Bir sorum daha var bende RealFlight 6.5 similatör var. Recording diye bir seçenek var kayıt olduğunu tahmin ediyorum ama kayıt ettiğim dosyaları oynaytamıyorum paylaşmak istiyorum similasyon uçuşlarımı yardımcı olurmusunuz. :RCKolik: :RCKolik: :RCKolik: :RCKolik: :RCKolik:

Az daha unutuyordum hobby kinge baktım da bulamadım Glow Trainer kullanmak istiyorum elektriklilere çok sıcak mbakmıyorum similatörde fln da Glow lar çok daha zevk veriyor. Bu konuda yolumu bulamıyorum sizin elinizde satılık olarak yada bildiğiniz satan varmı alım satım bölümünede baktım yok allah yok :) mümkünse en azındna motoru monteli bi model lazım ki bidaha ki model toplayışım da bi diyagramım olsun.
Kaydettiğiniz uçuşlarınız bildiğim kadarıyla video dosyası olarak kayıt olmuyor. Yine simülasyondan açabiliyorsunuz. Bu arada Fraps gibi bir program yardımıyla ekran görüntüsünü video formatında kayıt edebilirsiniz.