Esc programlama?

Mustafa karbuz

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hiçbiri
Herkese iyi akşamlar.Arabam için esc kumanda aldım çalıştırıldığım zaman yanlış komutlar veriyor araştırdıktan sonra programlamam gerektiğini öğrendim.Kumandamın kitapçığından hiçbir şey anlamadım internetteki videolardaki kumandalar ekranlı benim kumandam ekransız olduğu için yapamadım.Programlama cihazı mı almam gerekiyor acaba?Nasıl bir çözüm bulabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Kumanda: Dumborc x6
Esc: bdesc-s10e-rtr (wp-s10e-rtr'nin çakması olduğunu düşünüyorum)

Video şu şekilde.Tetik ve direksiyon servoyu hareket ettiriyor motor hareket etmiyor.
Escnin motor uçlarını multimetreyle ölçtüğüm zaman 8 volta kadar akım geliyor lakin motoru bağlayınca motor dönmüyor 7.4 volt doğrudan motora bağlayınca motor dönüyor.
Kısacası ekransız kumandayla escyi nasıl programlayabilirim?

Video şu şekilde.Tetik ve direksiyon servoyu hareket ettiriyor motor hareket etmiyor.
Escnin motor uçlarını multimetreyle ölçtüğüm zaman 8 volta kadar akım geliyor lakin motoru bağlayınca motor dönmüyor 7.4 volt doğrudan motora bağlayınca motor dönüyor.
Kısacası ekransız kumandayla escyi nasıl programlayabilirim?
Esc programlama kumandayla alakalı değil esc ile alakalı bir durumdur en azından uçakta öyle. Escnin kullanım klavuzuna bakın. Olmadı internette aratın. Bazı escler bilgisayara baglanarakta programlanabiliyor

İki butonu da harekete geçirdiğinizde yani iki kanalda da sadece servo dönüyor. Acaba kabloları bağlarken bir hata yapmış olabilir misiniz? ESC'lerin programlanması gerekmez normalde. Bu tür basit uygulamalarda da tak çalıştır olarak çalışması lazım, sadece ESC türüne göre ince ayarlar yapmak gerekebiliyor, bunlar da yine ESC türüne göre ilgili yazılımlar yardımı ile yapılıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa karbuz
İki butonu da harekete geçirdiğinizde yani iki kanalda da sadece servo dönüyor. Acaba kabloları bağlarken bir hata yapmış olabilir misiniz? ESC'lerin programlanması gerekmez normalde. Bu tür basit uygulamalarda da tak çalıştır olarak çalışması lazım, sadece ESC türüne göre ince ayarlar yapmak gerekebiliyor, bunlar da yine ESC türüne göre ilgili yazılımlar yardımı ile yapılıyor.
Hocam sağolun tekrar kontrol ettim anladım ki ilk iki kanal esc için ayrılmış cift esc modunda. Bu mod değiştirmeyi araştırıyorum. Şuan sorunsuz çalışıyor.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Özdemir
Esc programlama kumandayla alakalı değil esc ile alakalı bir durumdur en azından uçakta öyle. Escnin kullanım klavuzuna bakın. Olmadı internette aratın. Bazı escler bilgisayara baglanarakta programlanabiliyor
Evet haklısınız hocam esc hakkında araştırma yapıyorum şuan.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Özdemir